Další problém v české výpravě! Pozitivní byl trenér beachvolejbalistek

Trenér beachvolejbalistek Nausch-Slukové a Hermannové Simon Nausch měl pozitivní test
Simon Nausch při odletu do Tokia
Trenér beachvolejbalistek Nausch-Slukové a Hermannové Simon Nausch měl pozitivní test
Lukáš Krpálek pózuje před odletem do Tokia
Čeští basketbalisté Ondřej Balvín, Tomáš Satoranský a Patrik Auda před odletem do Tokia
Chodkyně Anežka Drahotová nakonec může v Tokiu závodit
Ondřej Perušič (vlevo) měl po příletu do Tokia pozitivní test na koronavirus
V Tokiu právě dosedli bikeři Michal Schlegel a Tereza Neumannová
20
Fotogalerie
mas
Plážový volejbal na LOH 2021
Vstoupit do diskuse (1)

V české výpravě se objevil další případ nákazy. Trenér plážových volejbalistek Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové a zároveň manžel první z nich Simon Nausch měl pozitivní test a musel do izolace. Z olympijské vesnice v Tokiu to potvrdila i jeho žena a svěřenkyně.

Rakouský trenér ženského beachvolejbalového páru musel po pozitivním testu opustit olympijskou vesnici v Tokiu. Nausch je třetím nakaženým v české výpravě a narozdíl od posledního Ondřeje Perušiče, který je od pondělí v karanténě, není očkovaný.

„Vzhledem k předchozím případům v našem týmu jsme se snažili být extrémně opatrní, bohužel to nezafungovalo. Ale já jsem skutečně rád, že jsem v izolaci dřív, než bych mohl ohrozit účast někoho jiného na hrách,“ uvedl Simon Nausch.

Česká výprava spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Nakazit se může kdokoli, rozhodně nejsme v podobné situaci sami. Alespoň je znát, že pravidelné testování funguje a zachytí pozitivní případy hned v počátku. Je to pro nás nepříjemné, ale vypořádáme se s tím,“ řekl šéf výpravy Martin Doktor.

Česká výprava nyní spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Bohužel jsme se ráno probudily do téhle hodně smutné informace. Simon musel do izolace a my čekáme, co s námi bude,“ řekla pro Radiožurnál Sport Markéta Nausch Sluková.

Nausch tak kvůli desetidenní karanténě nestihne zápasy jeho svěřenkyň ve skupině. Ten první Češky odehrají proti domácím Japonkám Išijové a Murakamiové v sobotu 24.7. ve 2:00 SEČ.

Zprávy ze dne 2. srpna 2021

2. srpna 2021 · 15:32

ATLETIKA: Soutěž diskařek ovládla v Tokiu Američanka Valarie Allmanová hned prvním pokusem dlouhým 68,98 metru. Závod po dvou sériích přerušil déšť a po návratu do okruhu už ji nikdo nepřehodil. Stříbro získala překvapivě Němka Kristin Prudenzová a bronz mistryně světa z Dauhá Yaimé Pérezová z Kuby. Před pěti lety v Riu de Janeiro Pérezová neunesla tíhu finále a po vyhrané kvalifikaci měla tři neplatné pokusy, to si tentokrát pohlídala.

Valarie Allmanová je novou olympijskou šampionkou v disku
Valarie Allmanová je novou olympijskou šampionkou v disku
2. srpna 2021 · 15:12

ATLETIKA: Sifan Hassanová z Nizozemska vyhrála na olympijských hrách běh na 5000 metrů v čase 14:36,79 minuty a získala první ze tří zlatých medailí, které má v Tokiu v plánu. Už na mistrovství světa v Dauhá v roce 2019 získala zlatý double, teď si ještě přidala právě závod na pětikilometrové trati.

Hassanová postoupila z ranního rozběhu na 1500 metrů, ale pád v úvodu druhého kola, po němž musela dohnat třicetimetrovou ztrátu, ji musel stát hodně sil. Ve finále na 5000 metrů se držela v závětří a spoléhala na svůj finiš. Ten ji opět nezklamal. Dvě stě metrů před cílem šla do čela a soupeřky jako by se zastavily.

Sifan Hassanová slaví triumf na pětikilometrové trati
Sifan Hassanová slaví triumf na pětikilometrové trati
Sifan Hassanová slaví triumf na pětikilometrové trati
Sifan Hassanová slaví triumf na pětikilometrové trati
2. srpna 2021 · 15:02

JEZDECTVÍ: Německá jezdkyně Julia Krajewská vyhrála v Tokiu olympijské zlato ve všestrannosti. Individuální soutěž ovládla jako první žena v historii.

2. srpna 2021 · 14:59

BADMINTON: Dán Viktor Axelsen vyhrál suverénně olympijský turnaj ve dvouhře. V Tokiu neztratil ani set a navázal na bronz z Ria de Janeiro.

2. srpna 2021 · 14:58

VZPÍRÁNÍ: Kategorii nad 87 kg na hrách v Tokiu dnes jasně ovládla čínská vzpěračka Li Wen-wen, zvítězila v olympijském rekordu 320 kg.

2. srpna 2021 · 14:43

ATLETIKA: Maročan Sufján El Bakkali vyhrál v Tokiu běh na 3000 metrů překážek v čase 8:08,90 minuty a ukončil keňskou hegemonii, která trvala od roku 1984. Druhý doběhl autor nejlepšího letošního času Lamecha Girma z Etiopie a keňskou čest zachránil bronzem Benjamin Kigen.

 

Maročan Sufján El Bakkali vyhrál běh na 3000 metrů překážek
Maročan Sufján El Bakkali vyhrál běh na 3000 metrů překážek
2. srpna 2021 · 14:37

Finále skoku vysokého mužů nabídlo větu, která vejde do olympijské historie. „Můžeme mít dvě zlaté?“ zeptal se natvrdo rozhodčího Katařan Mutaz Issa Baršim. A vida – mohli. Stačí se zeptat. Atletické soutěže jsou tradičním vrcholem Her, ale pojďme si to přiznat: bez Usaina Bolta to prostě není ono, že? V novém díle Olympiády naruby ale dojde i na další sporty – skoky do vody, box a hlavně pojídání pizzy.

Video placeholder
OH naruby: Can we have two golds? NEJ věta Her. A pizza na celý život
2. srpna 2021 · 14:32

VZPÍRÁNÍ: Už jen svým nástupem do olympijského vzpěračského centra poutala obrovskou pozornost. Novozélanďanka Laurel Hubbardová si jako první transgender sportovec v Tokiu věřila a chtěla útočit na medaili. Jenže přecenila své síly a finále opustila bez jediného platného pokusu. Více čtěte ZDE>>>

Snažení Laurel Hubbardové na olympijských hrách v Tokiu skončilo neslavně
Snažení Laurel Hubbardové na olympijských hrách v Tokiu skončilo neslavně
2. srpna 2021 · 14:03

ZÁPAS: Vítězem turnaje zápasníků v řecko-římském stylu kategorie do 130 kg je Kubánec Mijaín López. Ve finále zdolal Gruzínce Iakobiho Kadžaju.

2. srpna 2021 · 13:56

ATLETIKA: Olympijské finále diskařek i kvalifikaci v tyči žen, v níž bojuje Romana Maláčová, přerušil v Tokiu déšť. Běžecký program pokračuje.

Důležitý moment
2. srpna 2021 · 13:39

ATLETIKA: Světový rekordman v běhu na 400 metrů Jihoafričan Wayde van Niekerk olympijské zlato neobhájí, v Tokiu nepostoupil do finále.

Světový rekordman v běhu na 400 metrů Jihoafričan Wayde van Niekerk olympijské zlato neobhájí, v Tokiu nepostoupil do finále.
Světový rekordman v běhu na 400 metrů Jihoafričan Wayde van Niekerk olympijské zlato neobhájí, v Tokiu nepostoupil do finále.
2. srpna 2021 · 13:25

ZÁPAS: Olympijským vítězem v řecko-římském stylu ve váhové kategorii do 60 kg se stal Kubánec Luis Orta. Ve finále porazil 5:1 Japonce Keničira Fumitu.

2. srpna 2021 · 13:17

DRÁHA: Olympijskými vítězkami v týmovém sprintu se staly dráhařky Číny po finálovém triumfu nad Němkami. Bronz si při prvním rozdělování medailí na olympijském velodromu v Izu vyjely ruské cyklistky v souboji s Nizozemkami.

2. srpna 2021 · 13:01

GYMNASTIKA: Finále přeskoku vyhrál na olympijských hrách v Tokiu Korejec Sin Ča-hwan. Denis Abljazin z Ruska se potřetí v řadě musel spokojit se stříbrem.

2. srpna 2021 · 12:45

JEZDECTVÍ: Čeští reprezentanti v jezdecké všestrannosti se do pětadvacetičlenného finále neprobojovali. Miloslav Příhoda skončil 33., Miroslav Trunda 39.

Důležitý moment
2. srpna 2021 · 12:28

Čeští olympijští vítězové obdrží za triumf v Tokiu 2,4 milionu korun, stříbrní medailisté získají 1,8 milionu a za bronz sportovci inkasují 1,2 milionu korun. Prémie v této výši dnes schválila Národní sportovní agentura, která je nově vyplácí namísto ministerstva školství. Výše odměn je shodná s tou, jaká byla při posledních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Totožné prémie byly schváleny i pro medailisty z paralympijských her, které budou následovat.

2. srpna 2021 · 12:18

FOTBAL: Fotbalistky Spojených států amerických nezískají páté olympijské zlato. V semifinále v Japonsku podlehly 0:1 Kanadě po brance Flemingové z penalty.

2. srpna 2021 · 12:13

GYMNASTIKA:  Jade Careyová ozdobila svou olympijskou premiéru zlatem z prostných. Ženský tým USA tak i bez Simone Bilesové získal v Tokiu pátou medaili.

COVID-19
2. srpna 2021 · 12:12

Pražští hygienici při trasování našli u jednoho z nakažených z letu do Tokia tři blízké osoby v ČR, které měly pozitivní test na koronavirus. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala ředitelka Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. O kterého cestujícího šlo, to neuvedla. Více ZDE >>>

Čeští basketbalisté
2. srpna 2021 · 11:27

BLOG PETRA SCHIMONA: Olympijský boj o semifinále proti Slovincům s Lukou Dončičem a v něm místo Němců basketbalisté v dresech s nápisem Česko. Příliš troufalá představa? Nemístné očekávání po dvou ostrých lekcích od Francie a Ameriky? K jeho naplnění nebylo vůbec tak daleko, jak se mohlo zdát při pohledu na děsivé skóre po základní skupině. Více čtěte ZDE >>>

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů