30. července 2012 • 22:00

VIDEO: V metru jsem měl helmu, žertoval Čech v olympijském Londýně

Autor:
Petr Čech sleduje spolu s Radkem Štěpánkem zápas Petry Kvitové
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
VŠECHNA VIDEA ZDE

V přecpaném olympijském městě se i Petr Čech musí dopravovat metrem. Gólman fotbalové Chelsea takhle zatím cestoval především za tenisem, ale chystá se i na judo. Šéfem českého svazu je totiž jeho tchán.Na návštěvu do Českého domu vyrazil Petr Čech městskou hromadnou dopravou přesto, že budova Business Desing Centre sídlí ve čtvrti Islington, na území Arsenalu. Kousek odtud stávalo tradiční Highbury a nedaleko je i současný stadion Emirates.

„Po cestě v metru jsem měl helmu, ale u Českého domu jsem si ji sundal,“ žertoval Čech, jinak si ale na jízdu podzemkou nestěžoval. „Z Wimbledonu je to sem hodinku, úplně v pohodě. Metrem je to po Londýně nejsnazší.“

Čech se zatím díval na tenis, ale rád by se podíval také na zápasy v judu. A má k tomu speciální důvod. Jeho tchánem je totiž Jiří Dolejš, prezident českého svazu juda. „Můj tchán šéfuje judu, na olympiádě má i svoje svěřence,“ říkal Čech.

Petr Čech navštívil spolu s Jaromírem Jágrem Český dům v Londýně
480p 360p 240p

I gólman Chelsea se nevyhnul tématu populárních českých olympijských holínek. Nesouhlasí ale s tím, že Češi porazili Brity v jejich humoru. „Já bych to poopravil. Podle mě Britové humor nemají,“ řekl Čech se smíchem.

Gólman Chelsea už po třítýdenní dovolené zahájil přípravu na novou sezonu a na návštěvu olympijských disciplín bude mít omezený čas. Jednu věc by ale stihnul rád. A nejde o setkání s Usainem Boltem či Michaelem Phelpsem.

„Já bych se nejraději potkal s deseti olympijskými vítězi z České republiky z Londýna,“ zahlásil Čech a od fanoušků v Českém domě se dočkal nadšeného aplausu.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze