1. srpna 2012 • 16:16

Berdych a Štěpánek ve čtyřhře končí. Nestačili na Brazilce

1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

AKTUALIZOVÁNO | Čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek vypadli ve 2. kole olympijské čtyřhry. Nezvládli dnešní dohrávku a maratonský třetí set s Brazilci Marcelem Melem a Bruno Soaresem prohráli 22:24, čímž se zapsali do olympijské historie.

Zápas, který byl v úterý přerušen pro tmu, dnes začal za stavu 18:18. Dalších osm gamů si oba páry držely servis, rozhodující okamžik přišel v 45. hře.

Při Štěpánkově podání si Brazilci vypracovali dva brejkboly a druhý z nich Soares prohozem využil. Při Soaresově podání pak zápas dotáhli do vítězného konce, třetí set skončil po 193 minutách.

Čeští tenisté v úterý neproměnili mečboly a Jihoameričané je potrestali.

"Měli jsme nějakou šanci, víc než oni, ale byli efektivnější. Měli jednu a tu proměnili," řekl Berdych.

Nevnímal, v jaké fázi se třetí set právě nacházel.

"To je úplně jedno, to nehraje vůbec žádnou roli. Hlavní je soustředit se na sebe," uvedl.

Zápas se začal lámat v úterní druhé sadě. Čeští tenisté v ní vedli 4:2, ale Brazilci otočili na 6:4.

"Od té doby, co se dostali do hry ve druhém setu, hráli výborně. Hráli výborně na síti, měli neuvěřitelné procento prvního servisu. Skoro nekazili, výborně se doplňovali," zhodnotil Štěpánek hru soupeřů.

Berdych se Štěpánkem nenavázali na úspěšná daviscupová vystoupení. Oba už vypadli rovněž ve dvouhře, Štěpánka ještě čeká smíšená čtyřhra po boku Lucie Hradecké. Jejich první duel proti britskému duu Andy Murray, Laura Robsonová byl přeložen na čtvrtek.

Výsledky olympijského tenisového turnaje
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Djokovič (2-Srb.) - Hewitt (Austr.) 4:6, 7:5, 6:1, Tsonga (5-Fr.) - F. López (Šp.) 7:6 (7:5), 6:4, Del Potro (8-Arg.) - Simon (12-Fr.) 6:1, 4:6, 6:3, Almagro (11-Šp.) - Darcis (Belg.) 7:5, 6:3.

Ženy:
Kvitová (6-ČR) - Pennetaová (It.) 6:3, 6:0, Kirilenková (14-Rus.) - Görgesová (Něm.) 7:6 (7:5), 6:3.