2. srpna 2012 • 04:59

Tajemství stříbrného Hradilka: Málem se mu utopil brácha

Autor:
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stáli při něm všichni svatí! Václav Hradilek, bratr stříbrného kajakáře Vavřince, se v roce 1999 málem utopil. 15 minut zůstal pod vodou, pak ho vytáhli. Jako zázrakem přežil.S celou rodinou se rozjel za bráchou do Londýna, aby ho na divoké vodě podpořil v boji o medaili. Vašek s rodiči dotlačil Vavřince hlasitým řevem ke stříbrné olympijské medaili, ale chybělo málo a do Londýna se vůbec nepodíval.

Před třinácti lety totiž Václav o vlásek unikl smrti, když při tréninku v pražské Troji uvízl s lodí pod hladinou. Na dlouhých 15 minut! Pět dní byl v umělém spánku, až pak se probral k životu.

„Vytáhli jsme bezvládné tělo a začali ho oživovat. Mysleli jsme, že je konec,“ zavzpomínal na děsivé momenty Milan Bílý, tehdejší kouč vodních slalomářů USK.

O Václavův život úspěšně bojovalo několik lidí, mezi nimiž byl i olympijský vítěz v kanoistice Lukáš Pollert. Ten zaklíněné tělo pomáhal vytahovat ze zuřícího vodního kanálu.

Žije, včera oslavil bráchovo stříbro a další sláva v rodině bude následovat. Příští pátek se žení, jeho nastávající je navíc těhotná.

Malý Vavřinec Hradilek v deseti letech, když na divoké vodě začínal
Malý Vavřinec Hradilek v deseti letech, když na divoké vodě začínal

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze