2. srpna 2012 • 04:59

Tajemství stříbrného Hradilka: Málem se mu utopil brácha

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stáli při něm všichni svatí! Václav Hradilek, bratr stříbrného kajakáře Vavřince, se v roce 1999 málem utopil. 15 minut zůstal pod vodou, pak ho vytáhli. Jako zázrakem přežil.S celou rodinou se rozjel za bráchou do Londýna, aby ho na divoké vodě podpořil v boji o medaili. Vašek s rodiči dotlačil Vavřince hlasitým řevem ke stříbrné olympijské medaili, ale chybělo málo a do Londýna se vůbec nepodíval.

Před třinácti lety totiž Václav o vlásek unikl smrti, když při tréninku v pražské Troji uvízl s lodí pod hladinou. Na dlouhých 15 minut! Pět dní byl v umělém spánku, až pak se probral k životu.

„Vytáhli jsme bezvládné tělo a začali ho oživovat. Mysleli jsme, že je konec,“ zavzpomínal na děsivé momenty Milan Bílý, tehdejší kouč vodních slalomářů USK.

O Václavův život úspěšně bojovalo několik lidí, mezi nimiž byl i olympijský vítěz v kanoistice Lukáš Pollert. Ten zaklíněné tělo pomáhal vytahovat ze zuřícího vodního kanálu.

Žije, včera oslavil bráchovo stříbro a další sláva v rodině bude následovat. Příští pátek se žení, jeho nastávající je navíc těhotná.

Malý Vavřinec Hradilek v deseti letech, když na divoké vodě začínal
Malý Vavřinec Hradilek v deseti letech, když na divoké vodě začínal

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze