3. srpna 2012 • 04:56

FOTO: Dvě zlata, vlajkonoška a "topení" v Pekingu. Tak šel čas s Hilgertovou

Autor:
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Neprohra Opavy na Letné a vítězství Boleslavi ve Zlíně SÁZKAŘSKÉ TIPY: Neprohra Opavy na Letné a vítězství Boleslavi ve Zlíně
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Ve čtyřiačtyřiceti letech jí na šestých olympijských hrách utekla bronzová medaile o pouhopouhé dvě vteřiny. Obdivuhodný výkon Štěpánky Hilgertové netřeba více komentovat. Co předcházelo jejímu téměř nadliskému počínání? V rozsáhlé fotogalerii naleznete výčet největších úspěchů nejslavnější české kajakářky. Takhle šel čas se Štěpánkou Hilgertovou...Ani sama Štěpánka Hilgertová by nejspíš v roce 1980 (v roce, kdy začala závodit) netipovala, že o dvaatřicet let později, ve svých čtyřiačtyřiceti letech bude bojovat o svoji třetí olympijskou medaili. Ale po pořádku!

Hilgertová se na své první olympiádě představila v roce 1992 v Barceloně. Ve svých čtyřiadvaceti letech obsadila 12. místo.

Hilgertová pózuje se zlatými medailemi z Atlanty a SydneyHilgertová pózuje se zlatými medailemi z Atlanty a Sydney

V další osmiletce na olympijských hrách nenašla přemožitelku a ve své disciplíně totálně dominovala. Jak v Atlantě 1996, tak i v Sydney 2000 získala zlatou olympijskou medaili.

V Aténách 2004 obsadila 5. místo. Na své páté olympiádě měla v Pekingu 2008 čest nést vlajku České republiky jako vlajkonoška.

Bohužel samotné vystoupení se jí tolik nepovedlo. Tehdy čtyřicetiletá Hilgertová v těžkém čínském kanálu nabrala do svého kajaku spousty vody a v divokém kanálu se chvíli topila. I přesto závod dokončila a umístila se na krásném 9.místě.

V Londýně s ní experti ani sportovní veřejnost nepočítali, ale ona všem dokázala, že na věku nezáleží. Její "bramborová" medaile budiž důkazem a motivací pro další sportovce...

Hilgertová se s peřejemi prala statečně
Hilgertová se s peřejemi prala statečně

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze