3. srpna 2012 • 04:56

FOTO: Dvě zlata, vlajkonoška a "topení" v Pekingu. Tak šel čas s Hilgertovou

Autor:
TOP VIDEA
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE | Ve čtyřiačtyřiceti letech jí na šestých olympijských hrách utekla bronzová medaile o pouhopouhé dvě vteřiny. Obdivuhodný výkon Štěpánky Hilgertové netřeba více komentovat. Co předcházelo jejímu téměř nadliskému počínání? V rozsáhlé fotogalerii naleznete výčet největších úspěchů nejslavnější české kajakářky. Takhle šel čas se Štěpánkou Hilgertovou...Ani sama Štěpánka Hilgertová by nejspíš v roce 1980 (v roce, kdy začala závodit) netipovala, že o dvaatřicet let později, ve svých čtyřiačtyřiceti letech bude bojovat o svoji třetí olympijskou medaili. Ale po pořádku!

Hilgertová se na své první olympiádě představila v roce 1992 v Barceloně. Ve svých čtyřiadvaceti letech obsadila 12. místo.

Hilgertová pózuje se zlatými medailemi z Atlanty a SydneyHilgertová pózuje se zlatými medailemi z Atlanty a Sydney

V další osmiletce na olympijských hrách nenašla přemožitelku a ve své disciplíně totálně dominovala. Jak v Atlantě 1996, tak i v Sydney 2000 získala zlatou olympijskou medaili.

V Aténách 2004 obsadila 5. místo. Na své páté olympiádě měla v Pekingu 2008 čest nést vlajku České republiky jako vlajkonoška.

Bohužel samotné vystoupení se jí tolik nepovedlo. Tehdy čtyřicetiletá Hilgertová v těžkém čínském kanálu nabrala do svého kajaku spousty vody a v divokém kanálu se chvíli topila. I přesto závod dokončila a umístila se na krásném 9.místě.

V Londýně s ní experti ani sportovní veřejnost nepočítali, ale ona všem dokázala, že na věku nezáleží. Její "bramborová" medaile budiž důkazem a motivací pro další sportovce...

Hilgertová se s peřejemi prala statečně
Hilgertová se s peřejemi prala statečně

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze