21. července 2016 • 18:15

Děti přicházejí o své sny! Mistryně světa Kašpárková tomu chce zabránit

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sport přináší dětem radost, připravuje je na budoucí život, vytváří nezapomenutelné zážitky a přátelství na celý život. Některé děti se ale z finančních důvodů nemůžou sportu věnovat. Šárka Kašpárková, mistryně světa z roku 1997, se jim proto rozhodla pomoct zapojením do kampaně na podporu České olympijské nadace.Šárka vede ke sportu svou dceru Terezu od dětství, a tak sama moc dobře ví, kolik výdajů se se sportem pojí. Rodiče musí dětem hradit členské příspěvky v oddílech, startovné, vybavení nebo i poplatky za různá soustředění a závody.

Podle průzkumu Procter & Gamble provedeného mezi trenéry mělo někdy problém uhradit všechny náklady na dětský sport dokonce 94 % rodin! Děti se musely vzdát soustředění s kamarády, důležitého závodu nebo dokonce úplně se sportem skončit a přijít o oblíbený koníček!

Děti přicházejí o své sny! Šárka Kašpárková tomu chce zabránitDěti přicházejí o své sny! Šárka Kašpárková tomu chce zabránit

Šárka Kašpárková se proto stala ambasadorkou projektu, v rámci kterého může pomoci každý zakoupením vybraných produktů Procter & Gamble v prodejnách Tesco od 28. července do 24. srpna. Vybrané finanční prostředky rozdělí Česká olympijská nadace dětem z finančně znevýhodněného prostředí. „Chtěla bych pozvat každého, aby se zapojil a pomohl dětem, aby nepřicházely o sny a radost ze sportu,” říká Šárka Kašpárková.

Šárko, jak podporujete svou dceru ve sportu?
Terezku se snažíme vést ke sportu od malička. Od narození se pohybuje ve sportovním prostředí, snažili jsme se jí dát základy z co největšího množství sportů a vést ji k všestrannosti. Chodila na tenis, atletiku, basketbal a volejbal. Kromě finanční podpory jí dáváme především podporu rodičovskou. Snažíme se jí poradit a jsme její nejvěrnější fanoušci ve chvílích, kdy se jí daří, ale hlavně když se nedaří a potřebuje pomoci.

Z jakého důvodu jste se rozhodla stát ambasadorkou kampaně na podporu sportování dětí z finančně znevýhodněného prostředí?
Ten důvod je jednoduchý – kampaň má sportovní tématiku a pomáhá dětem. Pohybuji se mezi sportujícími dětmi, hovořím s rodiči a také sama z vlastní zkušenosti vím, že náklady na sportování dětí nejsou malé. Šanci sportovat by měly mít všechny děti a tímto způsobem jim můžeme pomoci.

Děti přicházejí o své sny! Šárka Kašpárková tomu chce zabránitDěti přicházejí o své sny! Šárka Kašpárková tomu chce zabránit

Jak je na tom dnes s trojskokem? Lámaly se rekordy?

Světový rekord u žen je 15,50 m. Šárka skočila svůj osobní a český rekord 15.20 m v roce 1997 na olympiádě v Athénách. Dnes se podle svých odhadů dostala na 11 až 11.50 m. „Jsem překvapená, že se mi dnes skákalo tak dobře, to je asi tím, že pravidelně sportuju s dcerou,“ smála se Kašpárková, která se už téměř čtyři roky nezapojila do pořádného tréninku.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze