Brazilci vybučeli brankářku Hope Solo. Vadí jim fotky s repelentem | iSport.cz
4. srpna 2016 • 14:06

Brazilci vybučeli brankářku Hope Solo. Vadí jim fotky s repelentem

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří mezi největší hvězdy ženského fotbalu, americká brankářka Hope Solo ani tak nemůže spoléhat na olympijském turnaji na vřelé přijetí od domácích fanoušků. Poznala to už při úvodním vítězství ve skupině 2:0 nad Novým Zélandem. Za nevraživostí brazilských diváků, kterou dali najevo bučením a skandováním, jsou fotografie s velkým arzenálem repelentů, které měly Solo uchránit před bodnutím komáru přenášejícím obávaný virus zika.Hope Solo v kukle s obřím repelentem vzkazuje: „O tohle se dělit nebudu, sežeňte si vlastní.“ Hope Solo balí do Ria, na posteli má vyskládané velké množství ochranných prostředků proti komárům a tentokrát píše: „Pokud si někdo v olympijské vesnici zapomene repelent, stavte se u mě.“ Právě tyto fotografie populární fotbalistky, publikované na sociální síti před týdnem, vyvolaly v pořadatelské zemi bouři.

V očích Brazilců vzbudila Solo dojem, že vyráží do země zamořené komáry, kteří přenášejí virus, jenž ohrožuje především těhotné ženy a jejich nenarozené děti. Z tohoto důvodu se omluvila z účasti na olympiádě řada významných sportovních tváří především z řad tenistů a golfistů. "Podle našeho názoru je ale riziko infekce virem zika pro jednotlivce malé a zvladatelné,“ říká šéfka Světové zdravotnické organizace Margaret Chanová.

Jak se bučelo na Hope Solo? Na video se podívejte ZDE>>>

S tím nechoďte na Hope Solo. Na olympijskou misi se vyzbrojila skutečně důkladně a podělila se o to se svými fanoušky. Během zápasu s Novým Zélandem znělo směrem k Solo, když se dostala k míči, bučení a ironické skandování: „Olé, olé, olé, olé, zika, zika.“

Jedna z opor obhájkyň zlata si z takové reakce nedělá těžkou hlavu. „Když je na stadionu hluk, je to lepší, než když je ticho,“ komentovala chování fanoušků na tribunách.

Fotografie Hope Solo s repelentem popudila brazilské fanoušky
Fotografie Hope Solo s repelentem popudila brazilské fanoušky

Více o LOH Rio de Janeiro 2016 čtěte ZDE>>>

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud