Propadák české štafety! Muži po čtyřech trestných kolech nedokončili

Mikuláš Karlík v nevydařené biatlonové štafetě na olympiádě v Pekingu
Jakub Štvrtecký střílí ve štafetě biatlonistů na ZOH v Pekingu
Michal Krčmář na trati stíhačky
Mikuláš Karlík musel ve stíhačce na osm trestných kol
Mikuláš Karlík musel ve stíhačce na osm trestných kol
Michal Krčmář v cíli sprintu
Mikuláš Karlík doběhl ve sprintu 28.
13
Fotogalerie
iSport.cz, zoh, ČTK
Biatlon na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (4)

Čeští biatlonisté byli ve štafetě po čtyřech trestných kolech dostiženi a olympijský závod nedokončili. Čtveřice Jakub Štvrtecký, Mikuláš Karlík, Adam Václavík a Michal Krčmář, který se po špatné střelbě parťáků ani nedostal do akce, tak zaznamenala nejhorší výsledek v olympijské historii. Vyhráli Norové před Francií a Ruskem.

Mikuláš Karlík na druhém úseku vytáhl štafetu o dvě příčky výše, po dalších dvou trestných kolech Adama Václavíka však byli Češi dostiženi o kolo a finišman Michal Krčmář se na trať vůbec nedostal. Biatlonisté tak nenavázali na sedmé místo z předchozích her v Pchjongčchangu.

O norské zlato se postarali Sturla Holm Laegreid, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö a Vetle Sjastat Christiansen. Laegreid přitom absolvoval jedno trestné kolo. V závěru Norové využili chyb do té doby vedoucího Eduarda Latypova, který musel na dvě trestná kola. Rusové nakonec dojeli třetí za stříbrnými Francouzi.

Závod se kvůli obavám z mrazu uskutečnil o dvě a půl hodiny dříve oproti původnímu programu. Na trati v areálu Čang-ťia-kchou přesto panovaly teploty kolem minus 15 stupňů Celsia.

Českým reprezentantům se naděje na úspěch rozplynula hned po první střelbě. Štvrtecký nedokázal ani se třemi náhradními náboji sestřelit poslední terč a propadl se po trestném kole na poslední příčku. Rodák ze Vsetína se nevyhnul penalizaci ani po stojce a při předávce biatlonisté uzavírali celé pole s více než tříminutovou ztrátou na čelo.

Karlík se sice trestným kolům vyhnul, kvůli pěti dobíjením však zůstával dlouho poslední. Teprve až v závěru předstihl soupeře z Estonska a Slovenska a byl devatenáctý. Dvaadvacetiletý rodák z Ústí nad Orlicí zaznamenal sedmý nejrychlejší úsek.

Václavík vleže nemusel dobíjet a poskočil na 17. místo. Po stojce mu však zůstaly dva terče a znovu se propadl. Následně jej předjel vedoucí Latypov a pro Čechy závod skončil.

Bronzový medailista ze stíhacího závodu Latypov měl v čele před poslední položkou náskok téměř minuty (59,3), jenže tíhu okamžiku neunesl a musel na dvě trestná kola. Ke zlatu tak pomohl Norům, kteří ještě v polovině závodu ztráceli na čelo minutu a 47 vteřin.

Trojnásobný vítěz Světového poháru Johannes Thingnes Bö získal po smíšené štafetě a sprintu na hrách v Číně třetí zlato. K tomu má ještě bronz z vytrvalostního závodu. Francouzský finišman Quentin Fillon Maillet má ještě o jednu medaili více: před dnešním stříbrem byl druhý ve sprintu a smíšené štafetě a vyhrál také vytrvalostní a stíhací závod.

Biatlonový program pokračuje ve středu štafetou žen.

Muži - štafeta (4x7,5 km):

1. Norsko (Laegreid, T. Bö, J.T. Bö, Christiansen) 1:19:50,2 (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Francie (Claude, Jacquelin, Desthieux, Fillon Maillet) -27,4 (0+9), 3. Rusko (Chalili, Loginov, Cvetkov, Latypov) -45,3 (2+6), 4. Německo -1:04,3 (1+9), 5. Švédsko-1:49,4 (1+13), 6. Kanada -1:56,3 (2+9), 7. Itálie -1:58,6 (2+13), 8. Běloursko -1:59,0 (2+11), 9. Ukrajina -3:41,3 (4+12), 10. Rakousko -3:41,7 (2+8), ...19. ČR (Štvrtecký, Karlík, Václavík, Krčmář) dostiženi.

 

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 7. února 2022

7. února 2022 · 04:22

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Nejlepší pozici do druhé jízdy obřího slalomu si v Jen-čchingu vytvořila vedoucí žena této disciplíny ve Světovém poháru Sara Hectorová ze Švédska. Druhá je po prvním kole Katharina Truppeová z Rakouska se ztrátou 0,3 sekundy, třetí je Italka Federica Brignoneová s mankem +1,42 sekundy. Obhájkyně zlata Mikaela Shiffrinová i Češka Elese Sommerová první kolo nedokončily. To se nepovedlo ani Slovence Petře Vlhové. Úřadující vítězka celkového hodnocení SP startovala jako první a dělí se až o 13. místo s odstupem 1,78 za Hectorovou.

Druhé kolo se jede od 7:30 SEČ.

Švédka Sara Hectorová během prvního kola obřího slalomu
Švédka Sara Hectorová během prvního kola obřího slalomu
7. února 2022 · 04:13

CURLING: Velké drama nabídl zápas Itálie s Kanadou. Rozhodl ho až dodatečný devátý end, ve kterém byli těsně úspěšnější Italové. Ti tak zakončili skupinu bez jediné ztráty, zatímco pro Kanaďany se porážka 7:8 stala osudnou. Odsunula je totiž na nepostupové páté místo. Do semifinále se na jejich úkor podívají díky lepšímu vzájemnému zápasu Švédové. Spolu s nimi a Itálií postoupily také Norsko a Velká Británie. 

Těsný závěr rozhodujícího devátého endu souboje Itálie s Kanadou (8:7).
Těsný závěr rozhodujícího devátého endu souboje Itálie s Kanadou (8:7).
7. února 2022 · 03:48

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Rebeka Jančová ze Slovenska má za sebou první kolo obřího slalomu. Zařadila se na 44. místo. Z v cíli klasifikovaných závodnic je pomalejší jen Mialitiana Clercová z Madagaskaru, která na trať vyrazila krátce po Jančové. 

Vstoupit do diskuze (4)