Další komplikace! Znovu se ukazuje, že největším soupeřem hokejové reprezentace je aktuálně covid… Kvůli nepřesvědčivým testům neodcestuje dnes do Pekingu ani brankář Patrik Bartošák, velmi nejistá je situace i ohledně uvažované jedničky Šimona Hrubce. Také on stále netrénuje, důvodem jsou s největší pravděpodobností také problémy s testy… Takže jediným hráčem, který dnes odletí do dějiště olympiády, je brankář Roman Will.
Původně s Willem měl dneska odletět i Patrik Bartošák. Ovšem vpodvečer přišla zpráva, že to neklapne. A to kvůli hraniční hodnotě testu.
„Patrik Bartošák měl při třetím předodletovém testu, který jsme nastavili nad rámec pravidel daných organizátory zimních olympijských her, neurčitý výsledek. Proto jsme se po konzultaci s odborníky rozhodli preventivně posunout jeho odlet, abychom zabránili jakýmkoli komplikacím při jeho cestě do Číny nebo po příletu na hry,“ uvedl šéf výpravy Martin Doktor. Ke spoluhráčům v dějišti olympijského turnaje se Patrik Bartošák připojí, jakmile to testování umožní.

Svízelná je situace i u dalších hráčů i členů realizačního týmu. Momentálně netrénuje ani Šimon Hrubec, uvažovaná brankářská jednička v Pekingu. Podobné problémy řeší asistent trenéra Jaroslav Špaček nebo jeho jmenovec Michael – útočník ze švédské Frölundy.
V Pekingu se zatím pod vedením hlavního trenéra Filipa Pešána řipravuje sedm hráčů, doplnili je obránce Vojtěch Mozík, útočník Lukáš Sedlák a náhradník David Tomášek, kteří do Číny odletěli v neděli večer. Dneska je doplní pouze Will.
Další část hokejové výpravy by měla do Číny odletět v noci na středu, ovšem covidové restrikce, zdá se, ještě neřekly zdaleka poslední slovo…
„Celkově je to takové zvláštní. Zatím to na ně jako olympiáda moc nedýchá,“ přiznal i klíčový útočník Jan Kovář, hlavní lídr týmu.
Momentálně vedení reprezentace řeší úplně jiné než hokejové starosti…
Zprávy ze dne 3. února 2022
HOKEJ: Čeští hokejisté si dnes zatrénovali v Pekingu v téměř kompletním složení.




Luděk Staněk si zve během olympiády do svého improvizovaného zimního studia známé osobnosti z oblasti sportu i showbyznysu. Sledujte ode dneška každý večer na czechteam.tv a iSport.cz ve 21:00!
SNOWBOARDING: Má zlato z juniorského mistrovství světa v Big Air. Na světovém šampionátu a také Winter X Games získala stříbro ve slopestylu. Česká snowboardistka Šárka Pančochová se kromě těchto dvou disciplín představí na zimní olympiádě v Pekingu také v U-rampě. Je první, komu se podařilo kvalifikovat na Hry v těchto třech disciplínách. Pro czechteam.tv se rozpovídala i o svém soukromém životě a seznámení s partnerkou Kaileen.
CURLING: Zuzana a Tomáš Paulovi si připsali v turnaji smíšených dvojic druhou výhru. Australany zdolali jasně 8:2 a napravili tak dopolední porážku od Švédů. V neúplné tabulce jsou zatím třetí. Více čtěte zde >>>
SNOWBOARDING: Ester Ledecká už trénuje na prkně...
CURLING: Česká manželská dvojice Paulových nastupuje do třetího zápasu, duel s Austrálií sledujte ONLINE zde >>>
SNOWBOARDING: Je tu světová špička, i tak mají ale snowboardisté respekt před olympijskou slopestylovou tratí. V areálu Genting Secret Garden na kraji střediska Čang-ťia-kchou se stavitelé vyřádili ve stylu tvůrců Hladových her. „Je statečná,“ ocenil trenér Martin Černík reprezentantku Šárku Pančochovou. Rozhovor s ní čtěte ZDE>>>

BIATLON: Norská výprava si stěžuje na úniky informací týkající se případů koronaviru. O tom, že dva biatlonisté jsou blízkými kontakty nakaženého člověka, se dozvěděl dříve manažer hotelu než šéf týmu. „Manažer hotelu je slušný chlap, ale neměl by mít informaci dřív než my, to nedává smysl,“ uvedl vedoucí norské výpravy Tore Övrebö. Informace se týkala toho, že biatlonisté Johannes Thingnes Bö a Ingrid Landmark Tandrevoldová seděli v letadle směřujícím do Pekingu poblíž člověka, jenž byl následně pozitivně testován na koronavirus.
HOKEJ:Ruská hokejová reprezentace odletěla bez útočníka Sergeje Plotnikova a Arťoma Anisimova. Oba mistři světa z roku 2014 měli pozitivní test na koronavirus. Ze stejného důvodu chyběl ve výpravě kondiční trenér.
HOKEJ:Tahle olympijská mise nezačíná dobře, Davidu Krejčímu vyšel pozitivní test na COVID-19! Druhá část hokejové reprezentace sice dorazila do Pekingu, největší hvězda národního týmu však na prvním společném tréninku chyběla. Více čtěte zde >>>
SNOWBOARDING: Snowboardkrosař Jan Kubičík si při volném ježdění v dějišti ZOH naštípl holenní kost v kotníku a o závody přijde. Mohl by ho zastoupit Radek Houser. „Honza Kubičík se dneska zranil v dějišti olympijských her. Při volné ježdění na olympijské sjezdovce upadl a naštípl si hlenní kost v kotníku. Podle olympijských lékařů pana Heřmánka a Vládi Hospodára se to zranění neslučuje s nastoupením do závodu a bude vyžadovat třítýdenní klid a ptom další léčbu,“ uvedl trenér Marek Jelínek.
SNOWBOARDING:Japonská snowboardistka Rina Jošikaová měla při tréninku na trati slopestylu těžký pád. Ken-tching Snow Park opustila jedna ze soupeřek Šárky Pančochové v sanitce. Jošikaová podle agentury Reuters nezvládla jeden ze skoků a zůstala ležet bez hnutí. Když jí na pomoc přispěchali záchranáři a zkoušeli s ní hnout, křičela třiadvacetiletá závodnice bolestí. Zhruba po dvaceti minutách Jošikaová opustila trať na nosítkách.



KRASOBRUSLENÍ: Německo nebude mít v krasobruslařské soutěži týmů sportovní dvojici. Nolan Seegert byl v Pekingu pozitivně testován na koronavirus a do závodu, který začne v pátek, nemůže společně s Minervou Fabienne Haseovou nastoupit. Jeho partnerka je negativní a jako blízký kontakt může zatím trénovat.
Jak to bude s diváky? Organizátoři olympijských her plánují pozvat na sportoviště během soutěží zhruba 150 tisíc diváků. Kvůli koronaviru už loni pořadatelé rozhodli, že na hry nesmějí zahraniční fanoušci, a v lednu zrušili i prodej vstupenek pro veřejnost. Pozvaní diváci budou moci na sportoviště ve dvou ze tří olympijských center. V Jen-čchingu se bude v alpském lyžování a ledovém korytě závodit bez publika. Pořadatelé podle agentury AP uvedli, že pozvaní diváci se budou rekrutovat ze „zahraničních přátel sídlících v pevninské Číně, členů diplomatických sborů a marketingových partnerů“. Doplnit by je měli školáci, místní obyvatelé a „nadšenci do zimních sportů“.
HOKEJ: Českým hokejistkám po prvním triumfu na olympiádě nehráli v hale hymnu, tak si ji samy pustily a zazpívaly v šatně! Podívejte se na VIDEO přímo z kabiny!