SESTŘIH: Rusko - Česko 5:6p. Výhra po divoké bitvě! Rozhodl Šulák, Krejčí 1+2

Reprezentační obránce Libor Šulák po vstřelení vítězného gólu v bitvě s Ruskem
Reprezentační střídačce po vítězství nad Ruskem
Čeští hokejisté slaví vítězný gól obránce Libora Šuláka (uprostřed)
Česká jednička Šimon Hrubec oslavuje výhru v divoké bitvě s Ruskem
Český útočník David Krejčí se raduje z gólu
Český bek Libor Šulák poté, co vstřelil vítězný gól proti Rusku
Ruská jednička Ivan Fedotov inkasuje gól v prodloužení v bitvě s Českem
34
Fotogalerie
iSport.cz, zoh, ČTK
Hokej na ZOH 2022
Vstoupit do diskuse (8)

To byla jízda! Čeští hokejisté na závěr základní skupiny B porazili výběr Ruska v divokém zápase 6:5 v prodloužení a i vzhledem k výhře Dánů nad Švýcary (5:3) míří do osmifinále olympijského turnaje ze třetího místa. Národní tým v utkání nejprve prohrával, díky pětiminutové přesilovce se ale dostal do vedení. Sborná se však do duelu dokázala znovu vrátit v bláznivé třetí třetině. O triumfu za dva body nakonec rozhodl při početní výhodě obránce Libor Šulák.

Český tým obsadil ve skupině B třetí místo a o postup do čtvrtfinále bude bojovat v kvalifikační části v úterý. Jméno soupeře se dozví v neděli.

Sborná měla hned v úvodu výhodu přesilové hry, po 12 sekundách byl totiž vyloučen Hyka. Brankář Hrubec ale nemusel vůbec zasahovat. Jenže v 5. minutě poprvé kapituloval, poté co jej po rychlém protiútoku prostřelil z křídla Tkačov.

Následně měl práci i Fedotov, který lapačkou skvěle zasáhl proti Krejčího střele. Ve 12. minutě byl vyloučen Jelesin a Češi početní výhodu po 38 sekundách využili. Přes výborně clonícího Kováře se přesně od modré čáry trefil Kundrátek a gólman moskevského CSKA poprvé na turnaji inkasoval.

Český tým byl střelecky aktivnější, nebezpečnější akce ale musel likvidovat Hrubec. V závěru první třetiny jej prověřil Slepyšev, ve druhé části pak Karnauchov nebo Něstěrov. Ve 28. minutě měl velkou šanci Grigorenko, brankář Omsku ale předvedl vynikající zákrok.

Následně se ale na trestné lavici sešli Smejkal se Sobotkou a Rusko mělo 57 sekund dlouhou výhodu pět na tři. Dvojnásobné oslabení sice Češi přestáli, v pokračující klasické výhodě ale prostřelil Hrubce obránce Něstěrov.

Ve 38. minutě ale dostal pětiminutový trest za faul na Sedláka útočník Voronkov a český tým ještě ve druhé části vývoj utkání obrátil ve svůj prospěch.

Nejprve po Červenkově ideální přihrávce vyrovnal Krejčí a 42 sekund před koncem druhé třetiny se trefil i Špaček, jenž nastoupil k prvnímu zápasu na turnaji.

Zbytek přesilovky ve třetí části sice Češi nevyužili, ve 44. minutě se ale přesně trefil Klok a zvýšil na 4:2. Rusové ale bleskově odpověděli, o 36 sekund později snížil pohotovou dorážkou Semjonov. Sborná přidala a také dokázala skóre otočit. Nejprve se za obranu natlačil Gricjuk a vyrovnal, ve 49. minutě překonal Hrubce střelou z otočky Čibisov.

Svůj den ale neměl ani Fedotov, za jehož zády překvapivě skončila střela Hyky od mantinelu a zpoza brankové čáry. V čase 48:57 tak bylo opět vyrovnáno.

Další branka v základní hrací době nepadla a muselo se prodlužovat. V 63. minutě byl vyloučen Nikišin a české obléhání ruské branky ukončil 31 sekund před možným koncem nastavení tvrdou střelou Šulák.

KonecLIVE Po prodl.
56

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 12. února 2022

Hokejová reprezentace
12. února 2022 · 13:39

HOKEJ: Závěrečná bitva českých hokejistů s Ruskem v základní skupině B za chvíli začíná! A deník Sport je u toho.

Hokejová reprezentace
12. února 2022 · 13:23

HOKEJ: Jak již bylo avizováno do zápasu s Rusy rovnou naskočí útočník Michael Špaček. Míří do třetí formace mezi křídlá Stránského a Řepíka. Do druhé řady se posouvá Vladimír Sobotka.

Ester Ledecká
12. února 2022 · 13:17

SNOWBOARDING: Dnes je jedna z největších hvězd světového zimního sportu. Jak ale lyžařsko-snowboardová obojživelnice Ester Ledecká začínala? O malou vzpomínku se podělil herec Vladimír Polívka, který se v dětství snowboardingu věnoval. „Držel jsem ji a učil plužit,“ zavzpomínal v Sazka studiu czechteam.tv na svou zkušenost s malou Ester na „prkně“. Syn herce Bolka Polívky se z těch časů kromě Ledecké zná i s další olympioničkou Šárkou Pančochovou. Více čtěte ZDE>>>

Hokejová reprezentace
12. února 2022 · 11:09

HOKEJ: Když váš oblíbený tým či reprezentace vybojuje sportovní úspěch hodný zápisu do historie, budou si fanoušci i s odstupem času pamatovat jména všech strůjců triumfu? V drtivé většině ne. V paměti ale bezpochyby utkví především to, co měli aktéři na sobě. A nemusí jít nutně jen o trikoty vítězů. Prestižní zámořský deník The Athletic se v anketě zaměřil na nejlepší hokejové dresy v historii olympijských her. A kdo vyhrál? Česká reprezentace a její úbory na letošním turnaji v Pekingu! Více čtěte ZDE>>>.

Ester Ledecká
12. února 2022 · 10:48

SNOWBOARDING: Dnes je jedna z největších hvězd světového zimního sportu. Jak ale lyžařsko-snowboardová obojživelnice Ester Ledecká začínala? O malou vzpomínku se podělil herec Vladimír Polívka, který se v dětství snowboardingu věnoval. „Držel jsem ji a učil plužit,“ zavzpomínal v Sazka Studiu Českého olympijského týmu na jeho zkušenost s malou Ester na „prkně“. Syn herce Bolka Polívky se z těch časů kromě Ledecké zná i s další olympioničkou Šárkou Pančochovou. Více čtěte ZDE>>>.

Hokejová reprezentace
12. února 2022 · 06:40

HOKEJ: Kdo měl to štěstí a mohl v televizi sledovat alespoň kus pátečního utkání národního týmu se Švýcarskem, jistě si toho všiml. Výkon rozhodčích měl k ideálu daleko. Poloprázdným Národním stadionem v Pekingu se mnohokrát rozléhal vzteklý křik české střídačky. Suverénně nejhlasitějším byl asistent trenéra Jaroslav Špaček. „Nepískali, jak bychom si představovali. Je ale fakt, že se musíme uklidnit,“ přiznal po sobotním rozbruslení před utkáním s Ruskem. Více čtěte ZDE >>>

Tomáš Zohorna v roztržce se švýcarským soupeřem Killianem Mottetem
Tomáš Zohorna v roztržce se švýcarským soupeřem Killianem Mottetem
Důležitý moment
Ester Ledecká
12. února 2022 · 06:09

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Jedenácté místo obsadila Ester Ledecká v prvním tréninku na olympijský sjezd na hrách v Pekingu. Den po páté příčce v superobřím slalomu zaostala o 1,47 sekundy za nejrychlejším časem Švýcarky Prisky Nuferové. Poprvé od zranění kolena se představila nejlepší sjezdařka sezony Italka Sofia Goggiaová a skončila o osm setin za Ledeckou.

Sjezdové lyžování- ženy, první trénink na sjezd:
1. Nuferová (Švýc.) 1:33,47, 2. Weidleová (Něm.) -0,44, 3. Scheyerová (Rak.) -0,67, ...11. Ledecká -1,47, 41. Nová (obě ČR) -6,53.

Hokejová reprezentace
12. února 2022 · 05:58

HOKEJ: Konečně! Hlavu mu svírala nejistota, ale nakonec i on na poslední chvíli vyklouzl z covidového zajetí. Na sobotním rozbruslení si útočník Michael Špaček poprvé vyzkoušel olympijský led a hned bude připravený naskočit do zápasu s Rusy! „Jsem strašně rád, že jsem tady,“ zněla jeho první slova. Není se čemu divit. Izolace v pražském hotelu ho stála spoustu psychických sil… Premiéru si opora švédské Frölundy odbude hned proti sborné. Celý rozhovor čtěte ZDE >>>

Vstoupit do diskuze (8)