ČTK, iSport.cz
Rychlobruslení na ZOH 2022
Začít diskusi (0)

Japonské rychlobruslařky přišly v Pekingu kvůli pádu Ajano Satové v poslední zatáčce finálové jízdy proti Kanadě o obhajobu olympijského zlata ve stíhacím závodu družstev. Na triumf z Pchjongčchangu se podařilo navázat mužům Norska.

Japonky si až do osudného momentu udržovaly před Kanaďankami zhruba půlsekundový náskok a jely si pro zlato. Před nájezdem do cílové rovinky však Satová jedoucí ve vláčku na třetím místě ztratila stabilitu a skončila po pádu v ochranném molitanu. Do cíle pak dojela v slzách s velkou jedenáctisekundovou ztrátou.

Kanaďanky se tak radovaly ze šťastného vítězství v olympijském rekordu 2:53,44. Isabelle Weidemannová po bronzu z trojky a stříbru z pětky zkompletovala svou pekingskou medailovou sbírku. Naopak Japonka Miho Takagiová získala na těchto hrách třetí stříbro.

S bronzem se musely spokojit favorizované Nizozemky v sestavě s vítězkami individuálních závodů Irene Schoutenovou (3000 a 5000 m) a Ireen Wüstovou (1500 m). Po semifinálovém vyřazení od Kanady porazily ve finále B Rusky.

Norští muži vyhráli v disciplíně, jež v olympijském programu debutovala v Turíně 2006, jako první druhé zlato. Úřadující šampioni, z jejichž sestavy z Pchjongčchangu zbyl pouze Sverre Linde Pedersen, předčili ve finále o téměř dvě a půl sekundy Rusko. Ještě jednoznačnější byla jízda o bronz, v níž Američané nadělili téměř tři sekundy Nizozemcům. Loučící se Sven Kramer tak marně útočil na zisk desáté olympijské medaile.

Online přenos - ZOH 2022

Zprávy ze dne 25. ledna 2022

Ester Ledecká
25. ledna 2022 · 11:15

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ: Americká medailová naděje Breezy Johnsonová přijde kvůli zranění kolena o olympijské hry v Pekingu. Pětadvacetiletá lyžařka má po pádu v pátečním tréninku na sjezd Světového poháru v Cortině d'Ampezzo v kolenu poškozenou chrupavku. „Chtěla jsem to aspoň zkusit, ale nemyslím, že je to reálné ani chytré. Mohlo by to nadělat ještě více škody a nemohla bych závodit v ideální formě,“ uvedla Johnsonová na Instagramu. Jedna ze soupeřek Ester Ledecké byla v této sezoně Světového poháru ve sjezdech třikrát druhá.

Zprávy ze dne 24. ledna 2022

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
24. ledna 2022 · 20:27

HOKEJ: České hokejistky se sešly před olympiádou v Praze, absolvovaly dva PCR testy a zavřely se do dvoudenní izolace na pokojích.

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
24. ledna 2022 · 19:12

HOKEJ: Divné, šedivé a nejisté. Takové je zatím všechno, co se pekingské olympiády týče. „Radost krotím. Že jsem opravdu na olympiádě, uvěřím až v Číně na hotelu,“ popisuje trefně atmosféru obránce národního týmu Lukáš Klok. Reprezentace v pondělí potvrdila finální podobu nominace. GM Petr Nedvěd s koučem Filipem Pešánem, který se opět opřel i do expertů a novinářů (nejen z deníku Sport), neudělali žádnou změnu. Tedy zatím. Do odletu se ještě může stát leccos. Nově však budou moct soupisku rozšířit o šest jmen náhradníků. Nervózní nároďák: v brance kustod, nově taxi squad. Pešán sjel novináře - více čtěte zde >>>

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
24. ledna 2022 · 16:05

HOKEJ: Hokejové reprezentace mohou na olympijských hrách v Pekingu rozšířit tým o pět hráčů do pole a brankáře, kteří budou připraveni zaskočit v případě nákazy koronavirem v mužstvu či zranění. O rozhodnutí Mezinárodní hokejové federace (IHF) dnes jako první informovala kanadská televizní stanice TSN. ČTK to potvrdil manažer reprezentace Jan Černý. „Informaci jsme dostali dnes odpoledne,“ řekl Černý s tím, že trenéři a generální manažer se budou nově vzniklou situaci zabývat.

Důležitý moment
Hokejová reprezentace
24. ledna 2022 · 13:41

HOKEJ: Předběžná nominace hokejové reprezentace na ZOH v Pekingu se k dnešní uzávěrce, do kdy byly možné změny bez udání důvodů, nezmění. Tým čítá 25 jmen. Posledním nominovaným hráčem se v minulém týdnu stal třinecký obránce David Musil. Ve výběru kouče Filipa Pešána figurují celkem tři brankáři, osm obránců a 14 útočníků. „Do dneška bylo možné udělat změny, ale na nominaci se nic nemění. K žádným změnám nedošlo, nebyl k nim důvod. Teď už bude jakákoliv změna možná pouze ze zdravotních důvodů,“ uvedl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Začít diskuzi