OH 2018 | Lyžařský slopestyle zná zlatého medailistu. Stal se jím Nor Öystein Braaten | iSport.cz
18. února 2018 • 07:37

Lyžařský slopestyle zná zlatého medailistu. Stal se jím Nor Braaten

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
SESTŘIH: Bayern - Chelsea 4:1. Lewandowského koncert a jasný postup
VŠECHNA VIDEA ZDE

Norský lyžař Öystein Braaten se stal olympijským vítězem ve slopestylu. Dvaadvacetiletý dvojnásobný vítěz prestižních X-games zvítězil v Pchjongčchangu před Nickem Goepperem z USA a Kanaďanem Alexem Beaulieuem-Marchandem.Mezi dvanáctku finalistů nečekaně nepostoupil mistr světa McRae Williams z USA, který po dvou kvalifikačních jízdách skončil patnáctý, ani úřadující šampion z her extrémních sportů Henrik Harlaut ze Švédska (17.). Neuspěl ani další z favoritů Fabian Bösch ze Švýcarska, který se v Koreji nakazil norovirem a v soutěži nepronikl ani do první dvacítky. To jeho podobně postižený krajan Elias Ambühl naopak jel i finále a byl v něm devátý.

Braaten zvítězil svojí první jízdou, za niž dostal známku 95,00. Goepper se naopak vyhoupl mezi medailisty až posledním pokusem a ziskem 93,60 bodu vylepšil třetí místo z předchozích her v Soči. Beaulieuovi-Marchandovi vynesla bronz druhá finálová jízda (92,40). Nejlepší hodnocení dne zaznamenal v kvalifikaci Oscar Wester ze Švédska (95,40), ale žádný ze tří finálových pokusů podobně nezvládl a musel se spokojit s jedenáctým místem.

Lyžařský slopestyle na ZOH ovládl Nor Braaten
Lyžařský slopestyle na ZOH ovládl Nor Braaten

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud