ZOH 2018 | Slováci řeší problém. Banská Bystrica nepustí trenéra na olympiádu | iSport.cz
19. ledna 2018 • 10:27

Slováci řeší problém. Banská Bystrica nepustí trenéra na olympiádu

Autor:
TOP VIDEA
Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal? Jágr se po roce vrátil na led a přispěl k výhře nad Havířovem. Co ukázal?
Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2 Dukla - Sparta: Tetteh po Hanouskově centru otáčí skóre! Letenští vedou 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kuriózní problém řeší slovenští hokejisté. Vladimír Országh, asistent reprezentačního kouče Craiga Ramsayho, nedostal od svého klubu povolení vycestovat na ZOH do Koreje. Nejvyšší slovenská soutěž totiž nemá během olympiády reprezentační přestávku a Bánská Bystrica nechce být bez hlavního trenéra.„Na jednu stranu je to zklamání, na druhou stranu postoj klubu chápu,“ řekl Országh pro slovenskou televizi Markíza.

Problém je v tom, že slovenská liga nemá během olympiády přestávku. A na čtvrtečním zasedání sportovní rady společnosti Pro-Hokej, která ligu řídí, se rozhodlo, že termíny se měnit nebudou. Přestože Ramsay se svým týmem nakonec do olympijského výběru vybral daleko víc zástupců z ligy (10), než se předpokládalo. Bánské Bystrici už tak budou během olympiády chybět Tomáš Surový, Miloš Bubela a Patrik Lamper (na hostování ve Slovanu Bratislava byl jen chvíli).

O trenéra přijít nechtěla. „Chtěli jsme to vyřešit, ale náš záměr se nakonec zrealizovat nepodařilo. Proto jsme trenéra Országha neuvolnili,“ vysvětloval ředitel klubu Michal Longauer pro agenturu TASR. „Nahrazovat jej, to pro nás bylo krajním řešením. Účast tří našich hráčů na ZOH nás samozřejmě těší, ale na druhé straně nám to působí nemalé problémy.“

Generální manažer slovenské reprezentace Miroslav Šatan bude situaci řešit. Původně se totiž počítalo s tím, že na olympiádu pojedou v rolích trenérů pouze Ramsay, Országh a Lašák, coby kouč gólmanů. Ľubomír Višňovský a Michal Handzuš, kteří jim také během sezony pomáhali, měli zůstat doma.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Olympiáda v Pchjongčchangu: ZOH 2018 na iSport.cz

 
Program a výsledky ONLINE přenosy Češi na olympiádě Medailové pořadí
Zimní olympijské hry v Pchjongčchanguse konají od 9. do 25. února 2018. Celkem se na OH 2018 v Jižní Koreji rozdá 102 sad medailí.

Hokej na ZOH 2018

 
Program zápasů Česká nominace Tabulky a výsledky Stadiony na OH
Systém turnaje: Do čtvrtfinále postoupí přímo vítězové skupin a nejlepší tým z 2. místa. Zbylých 8 mužstev si zahraje o další čtyři místa.
Český program: Česko - USA 3:2sn
Česko - Rusko 0:3
Česko - Kanada 4:6

Eva Samková, Ester Ledecká, Barbora Havlíčková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec, Martin Erat, Michal Krčmář, Šárka Pančochová, Martina Sáblíková, Karolína Erbanová, Pavel Francouz

 

 
Články odjinud


Články odjinud