9. března 2010 • 11:44

Když se zamiluje kůň. Legenda skonala po sexu

Autor: ,
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle závod už nedoběhl, tuhle překážku už nepřekonal. Dostihová legenda Tribal Instinct zahynula v situaci, o které se říká, že je to nejkrásnější ze všech smrtí. Kůň roku 2001 skonal krátce poté, co byl připuštěn ke klisně kvůli plnění plemenných povinností.Tenhle kůň byl vážně hvězda. Během své kariéry získal klasickou Trojkorunu, když v roce 2001 vyhrál Velkou jarní cenu, České derby a St.Leger. Mimořádné byly však nejen jeho úspěchy, nýbrž i jeho skon.

„Připouštěl klisnu. A když skončil, zavrávoral a padl,“ popisoval smutnou událost na serveru fitmin.cz Eduard Kubíček, v jehož chovu kůň byl.

FOTO: Dostihová legenda Tribal Instinct úplně vpravo

Dostihová legenda Tribal Instinct. (vpravo)Dostihová legenda Tribal Instinct. (vpravo)

Zemřít těsně po avantýře? Právě o takové smrti snívali drsňáci ve westernech z Divokého Západu. Právě tak prý odcházejí největší štramáci a frajeři.

Unikátní hřebčín v KladrubechUnikátní hřebčín v Kladrubech

A právě takový byl konec dvanáctiletého Tribal Instincta, jemuž krátce po milostném dobrodružství selhal oběhový systém.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, dostihy, Tribal, Instinct, smrt, sex
 Klasická verze
Mobilní verze