Prskavec, Hradilek i Přindiš jsou na ME ve finále, uspěly i kanoistky | iSport.cz
31. května 2014 • 12:40

Prskavec, Hradilek i Přindiš jsou na ME ve finále, uspěly i kanoistky

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Vít Přindiš na nominačních závodech
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hned tři šance na medaili budou mít čeští kajakáři na mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Vídni. Do patnáctičlenného finále postoupil z dopoledního semifinále třetím nejrychlejším časem Vít Přindiš, osmý byl vítěz kvalifikace a obhájce titulu Jiří Prskavec a stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek skončil devátý. Ve finále jsou i dvě české singlkanoistky Monika Jančová a Kateřina Hošková, kanoisté vypadli.Mistra světa z loňského šampionátu v Praze Hradilka trápí bolavý krk vinou vyhřeznuté ploténky a z toho plynoucí potíže s pravou rukou, proto si semifinálového úspěchu cenil. "Já už mám splněno, jsem spokojený," prohlásil. "Už v půlce jsem toho měl plné zuby, ale ještě to budu muset dvakrát vybojovat," prohlásil s odkazem na finále a závod hlídek, který je na programu dnes po individuálních závodech.

Prskavec vyhrál loni v Krakově a také letos potvrzuje, že má dobrou formu. V kvalifikaci byl vůbec nejrychlejší, a i když v semifinálové jízdě tak rychlý nebyl, bez problémů postoupil. Přindiš si umístěním v desítce zajistil účast na zářijovém mistrovství světa v USA, což už má Hradilek s Prskavcem jisté díky medailím z loňského pražského světového šampionátu.

Dvaadvacetiletá Jančová, bronzová medailistka z loňského ME do 23 let, zajela v semifinále jako jediná čistou jízdu a obsadila čtvrté místo, mistryně světa z roku 2011 Hošková měla dvě trestné sekundy a i vinou pomalejší jízdy skončila hned za ní. Do finále postoupilo osm kanoistek.

Českým kanoistům se nevedlo. Vítězslav Gebas nepostoupil už z páteční kvalifikace a semifinále dnes bylo konečnou pro patnáctého Jana Maška a také Lukáše Rohana, syna slavného deblkanoisty Jiřího Rohana, který obsadil předposlední, devatenáctou pozici.

Finálový program ve Vídni začne ve 13:30 v pořadí kanoistky, kanoisté a kajakáři.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud