Kanoista Fuksa zahájil Světový pohár vítězstvím na kilometru | iSport.cz
19. května 2018 • 16:17

Kanoista Fuksa zahájil Světový pohár vítězstvím na kilometru

Autor: ČTK
Kanoista Fuksa zahájil Světový pohár vítězstvím na kilometru
TOP VIDEA
Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanoista Martin Fuksa zahájil nový ročník Světového poháru v Szegedu suverénní výhrou v závodu na 1000 metrů. Celkový vítěz loňského ročníku SP nenašel v Maďarsku přemožitele, postupně ovládl rozjížďku, semifinále i finále.V jízdě o medaile porazil stejně jako vloni na poloviční trati na ME v Plovdivu Olega Tarnovschého z Moldavska, který dojel druhý o 2,294 sekundy. Těsně třetí skončil stříbrný muž z mistrovství světa na pětistovce Carlo Tacchini z Itálie, jenž v Račicích rovněž prohrál souboj o zlato s Fuksou.

"První závod v sezoně není jednoduchý hlavně po psychické stránce. Člověk neví, co má čekat od ostatních a zejména od sebe. Ale dopadlo to skvěle," řekl Fuksa, jenž vloni vyhrál všechny tři závody na kilometru a dva na dvoustovce. Dnes triumfoval v čase 3:44,989. "Myslím, že takhle rychle jsem ještě nikdy kilometr nezajel, a to jsem to netlačil úplně na maximum," pochvaloval si.

Další český kanoista Tomáš Janda skončil ve finále B pátý. Lukáš Trefil a Lukáš Nepraš, kteří dopoledne vyhráli semifinále deblkajakářů na 500 metrů, dojeli ve finále osmí. "Už ráno jsme to projeli super, i ve finále se nám jelo dobře, ale nemáme spolu naježděné traťové tempo," uvedl Trefil po premiéře posádky na mezinárodní scéně.

Deblkajak Martin Seidl, Ondřej Bišický, který postoupil do finále sprinterské dvoustovky přímo z páteční rozjížďky, dnes na nejlepší nestačil a obsadil poslední deváté místo. "Po rozjížďce jsme věděli, že jsme nejpomalejší, ale hodili jsme to za hlavu a šli jsme do finále s tím, že bychom chtěli předjet aspoň jednu loď. Všechno nám sedlo, jelo se nám dobře, ale chybělo trochu síly," konstatoval Seidl.

 
Články odjinud


Články odjinud