Čtyřkajak vyhrál semifinále a pojede o medaili. Pomohl i unavený Dostál | iSport.cz
25. srpna 2018 • 21:40

Čtyřkajak vyhrál semifinále a pojede o medaili. Pomohl i unavený Dostál

Autor: ija
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovní bizáry: nájezdy ve fotbale, hokejové harakiri nebo opilý sudí v Příbrami
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PORTUGALSKA | Smáli se od ucha k uchu, přestože měli právě v rukách jízdu o finále mistrovství světa v Montemoru. Úspěšnou jízdu, vítězné semifinále. „Ale chtěli jsme být druzí,“ tvrdili členové nově složeného čtyřkajaku, který v téhle sestavě jezdí teprve dva měsíce a v sobotu absolvoval teprve první dva závody, zadrženou rozjížďku a rychlé semifinále. Josef Dostál oba závody jen pár hodin poté, co vybojoval bronz na kilometrové trati. Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Dostál a Jan Štěrba budou v neděli bojovat o medaili.„Byla to suprová jízda,“ oddechl si Radek Šlouf. „Posledních padesát metrů jsem řval na Kubu, ať je necháme, protože jsem cítil, že Portoši do nás jdou. Já jsem si teda myslel, že to klaplo a jsme druhý,“ dodal. „Akorát teď ve finále chytneme horší stranu, budeme mít sedmou dráhu. Holt budeme muset bojovat. Pepa sice neumí jezdit v semifinále na druhý místo, ale zase umí ve finále jezdit na medaili,“ vtipkoval Šlouf v narážce na Dostálovo taktizování v singlových disciplínách.

Obr, který jen o pár hodin dřív získal bronz na singlkajaku, nežertoval.  „Koukejte, pro mě to byl čtvrtý závod dnes. Jsem hrozně rád, že jsem to odjel. Abych byl upřímný, hrozně jsem se bál, že už na to nemám,“ řekl Dostál. „Před semifinále mi bylo strašný vedro, možná jsem chytil nějakej úpal, byl jsem hrozně vyšitej. Ale říkal jsem si, že se musím zmobilizovat za kluky a odevzdat tam všechno, abych jim do finále pomohl.“

Posádka, která vozí světové medaile od olympiády v Londýně zcela pravidelně, je tak znovu ve finále. „A tam bude devět vyrovnaných lodí a my uděláme všechno pro to, abychom byli někde vpředu,“ slíbil nejzkušenější člen posádky, zadák Jan Štěrba.

„Je to určitě velká úleva, že jsme zase ve hře. Jsem spokojenej, budeme bojovat. Ve finále bude Pepa odpočatej a to bude ještě lepší,“ věří Šlouf.

Český čtyřkajak opanoval semifinálovou jízdu a o medaile pojede ze sedmé dráhy
Český čtyřkajak opanoval semifinálovou jízdu a o medaile pojede ze sedmé dráhy

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud