Kajakář Dostál chce vyjet olympiádu: Slyšel jsem bubny, bude to hustý | iSport.cz
Ivana Jakoubková
22. srpna 2019 • 10:46

Kajakář Dostál chce vyjet olympiádu: Slyšel jsem bubny, bude to hustý

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MAĎARSKA | Trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál (26) odstartoval mistrovství světa rychlostních kanoistů v Szegedu suverénním prvním místem v rozjížďce, potěšil ho i rychlý čas. V Maďarsku nebude obhajovat loňské zlato na pětistovce, soustřední se jen olympijské tratě, singlkajak na 1000 metrů a deblkajak na stejné distanci s Radkem Šloufem.„Věděl jsem, že musím jet rychle, abych dostal dobré semifinále,“ řekl po rozjížďce Dostál. „Těsně před startem jsme to se šéftrenérem zkoumali a byly tam dvě možnosti, být první nebo druhej. Pak je to 50 na 50, který klíč se zvolí, jestli budu mít v semifinále těžké soupeře, nebo ne,“ hlásil Dostál, známý vyznavač taktiky. S časem 3:26,78 byl spokojený. „Je na mě velmi rychlý,“ pochvaloval si.

„Vyrazil jsem, a když jsem pak viděl, že mám půl lodě náskok, tak jsem si to kontroloval. Pak Srb na jedničce začal 300 metrů před dílem trochu zlobit, tam jsem to zvedl, ale posledních 100 metrů už to bylo kontrolované,“ popsal v cíli. „Ve finále by byl průběh jinej, finiš by nebyl tak zabalenej,“ ujistil.

Dostál připustil, že je znát, když absolvuje jen jednu individuální disciplínu. Olympijskému kilometru obětoval pětistovku, na níž je stále ještě úřadujícím mistrem světa. „Deblkajak je příjemné zpestření, ale kdybych teď jel pětistovku singla, bylo by to fakt hustý. Asi by tam byla další medaile, ale naše cíle jsou větší, vyjetí olympiády,“ připomněl hlavní cíl, který si pro Szeged vytýčila většina kanoistů. Rozjížďka deblkajaku ho se Šloufem čeká v pátek.

Přestože šampionát se teprve rozjíždí, podle Dostála už jsou znát první náznaky bouřlivého prostředí. „Cestou na start jsem slyšel bubny, to je typická maďarská věc. Až tu budou plný tribuny, bude to masakr,“ tuší český obr.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud