5. srpna 2018 • 11:37

Franta zaplaval na ME český rekord, postoupila i Závadová

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Plavec Tomáš Franta překonal na mistrovství Evropy v Glasgow v závodu na 100 metrů znak časem 54,65 sekundy vlastní český rekord a postoupil do semifinále. Dvacetiletý rodák z Mostu ubral 23 setin ze svého výkonu na předloňském juniorském kontinentálním šampionátu.

Franta obsadil v páté rozplavbě páté místo, celkově byl dvanáctý. Rozplavby ovládla trojice ruských znakařů v čele s Jevgenijem Rylovem, který dosáhl času 52,91. Talentovaný český reprezentant si spravil chuť po sobotním vystoupení na poloviční trati, na které skončil na 39. místě.

Do semifinále postoupila i Barbora Závadová na trati 200 metrů motýlek. Časem 2:12,61 byla v rozplavbách patnáctá, za svým českým rekordem zaostala o 52 setin.