Kajakáři se těší na trénink s mariňáky ze SEALS | iSport.cz
17. května 2011 • 14:48

Kajakáři se těší na trénink s mariňáky ze SEALS

Autor: nit
Start nominačního závodu na 1000 m
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Elitní čtyřkajak, který získal vloni bronzové medaile na mistrovství světa i na mistrovství Evropy, bude oporou reprezentace na víkendových závodech Světového poháru v Račicích. Borci se připravovali v americké Chula Vistě, kam jezdí i slavný plavec Michael Phelps a američtí mariňáci.Za vítězstvím půjde posádka královské české lodě na závodech Světového poháru v Račicích, který se koná od pátku do neděle.

„Radost by nám udělalo dostat se na bednu. Nejlepší by bylo u nás vyhrát,“ říká Jan Souček, člen čtyřkajaku na 1000 metrů. „Forma je solidní, tímhle závodem si začneme budovat psychiku.“

Reprezentační čtyřkajak ve složení ve složení Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel a Jan Štěrba získal loni dvě medaile z vrcholných akcí, až letos ho ale čeká nejdůležitější sezona olympijského cyklu. Srpnové mistrovství světa v maďarském Szegedu bude totiž kvalifikačním závodem pro Hry v Londýně.

Proto kajakáři letos na jaře prožili zimní přípravu v americkém olympijském centru v Chula Vista, což je elitní sportovní středisko. Jezdí tam i američtí plavci nebo příslušníci námořních sil. Reprezentanti trénovali pod dohledem experta Jerzyho Dziadkowiece, osminásobného účastníka olympiád, který pro český svaz pracuje jako metodický konzultant.

„Phelps tam letos nezavítal. Ale jezdí tam na výcvik mariňáci z amerických základen, které jsou blízko v San Diegu,“ řekl Souček. „Jerzy nám sliboval, že nás někdy pošle k jednotkám SEALS. Kluci se trochu bojí, že se přitom zmrzačí. Já se na to docela těším.“

Sezona začne čtyřkajaku o víkendu v Račicích během závodů Světového poháru, které se do Česka vrací po dvou letech.

„Tímto závodem začíná letošní část běhu směrem k olympijské kvalifikaci. Byl bych velice rád, kdyby se co nejvíc českých posádek dostalo do finále, a kdyby to i párkrát cinklo,“ řekl reprezentační šéftrenér Martin Doktor.

Závody v Račicích začínají v pátek rozjížďkami a semifinálovými jízdami na 1000 a 500 metrů. V sobotu jsou na programu finále na 1000 metrů a ženského čtyřkajaku na 500 metrů. V neděli se jedou finále na 200, 500 a 5000 metrů.

Český svaz bere víkendovou soutěž jako možnost propagace pro areál v Račicích, s kterým chce kandidovat na pořádání mistrovství světa v roce 2017. První kandidatura neuspěla, šampionát pro rok 2015 byl před měsícem přidělen Milánu.

„Doufejme, že rok 2017 nám vyjde. Račický kanál se může řadit mezi top závodiště na světě,“ řekl Doktor.

Témata:  sport, kanoistika
 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud