Český dvojskif na fifnále nedosáhl, kvůli větru | iSport.cz
5. listopadu 2010 • 09:31

Český dvojskif na fifnále nedosáhl, kvůli větru

Autor: čtk
Vstoupit do diskuse
0
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojskif David Jirka, Petr Vitásek do bojů o medaile na veslařském mistrovství světa na Novém Zélandu nepostoupil. Čeští reprezentanti obsadili v dnešním semifinále páté místo. Svěřenci trenéra Rudolfa Kopřivy jsou tak jedinými členy malé české výpravy, kteří na jezeře Karapiro do finále neprošli.V minulých dnech totiž semifinálové boje respektive opravy úspěšně zvládli skifaři Ondřej Synek i Miroslava Knapková a ženský dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových.

Jirka s Vitáskem, bronzoví medailisté z letošního mistrovství Evropy, zaostali za postupovým třetím místem o téměř deset sekund. Česká dvojice přitom byla ještě v polovině trati třetí, poté ale doplatila na silný boční vítr a propadla se na páté místo.

"Myslím si, že jsme jeli fakt dobře. Už od startu jsme ale museli 'hrabat' levou, abychom se nestočili. Do poloviny tratě jsme přesto byli vepředu, ale pak už to nešlo udržet," řekl Vitásek ČTK.

Česká dvojice jela v nejméně výhodné šesté dráze. "Naši soupeři na tom byli lépe, byli schovaní," uvedl po semifinále Vitásek. "Zklamaní jsme, je to ale sport. Stejně jako jsme na tom prodělali, jsme mohli vydělat. Například jako Argentinci, mohli jsme jet na druhé straně dráhy. To se ale nedá ovlivnit," podotkl Vitásek.

Nejvíce jej mrzelo, že se v silném větru vůbec závodilo, že nebyl program dne upraven. "Pořadatelé a (mezinárodní federace) FISA věděli, že bude foukat, takže mohli program posunout na ráno. Připadá mi to tady ale tak nějak celé zmatené," dodal Vitásek.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud