Český dvojskif na fifnále nedosáhl, kvůli větru | iSport.cz
5. listopadu 2010 • 09:31

Český dvojskif na fifnále nedosáhl, kvůli větru

Autor: čtk
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojskif David Jirka, Petr Vitásek do bojů o medaile na veslařském mistrovství světa na Novém Zélandu nepostoupil. Čeští reprezentanti obsadili v dnešním semifinále páté místo. Svěřenci trenéra Rudolfa Kopřivy jsou tak jedinými členy malé české výpravy, kteří na jezeře Karapiro do finále neprošli.V minulých dnech totiž semifinálové boje respektive opravy úspěšně zvládli skifaři Ondřej Synek i Miroslava Knapková a ženský dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových.

Jirka s Vitáskem, bronzoví medailisté z letošního mistrovství Evropy, zaostali za postupovým třetím místem o téměř deset sekund. Česká dvojice přitom byla ještě v polovině trati třetí, poté ale doplatila na silný boční vítr a propadla se na páté místo.

"Myslím si, že jsme jeli fakt dobře. Už od startu jsme ale museli 'hrabat' levou, abychom se nestočili. Do poloviny tratě jsme přesto byli vepředu, ale pak už to nešlo udržet," řekl Vitásek ČTK.

Česká dvojice jela v nejméně výhodné šesté dráze. "Naši soupeři na tom byli lépe, byli schovaní," uvedl po semifinále Vitásek. "Zklamaní jsme, je to ale sport. Stejně jako jsme na tom prodělali, jsme mohli vydělat. Například jako Argentinci, mohli jsme jet na druhé straně dráhy. To se ale nedá ovlivnit," podotkl Vitásek.

Nejvíce jej mrzelo, že se v silném větru vůbec závodilo, že nebyl program dne upraven. "Pořadatelé a (mezinárodní federace) FISA věděli, že bude foukat, takže mohli program posunout na ráno. Připadá mi to tady ale tak nějak celé zmatené," dodal Vitásek.

 
Články odjinud


Články odjinud