12. listopadu 2008 • 19:56

Prostějovanky porazily Rijeku po tuhém boji

Autor:
Archív
TOP VIDEA
17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi 17. den na ZOH: Němci senzační i ve finále, česká spokojenost s medailemi
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalistky Prostějova dnes porazily v druhém kole Ligy mistryň chorvatskou Rijeku po tuhém, téměř dvouhodinovém boji 3:2, přestože po dobrém začátku už prohrávaly 1:2 na sety.Zlepšeným výkonem a bojovností ale otočily výsledek a získaly v nejprestižnější evropské klubové soutěži druhé vítězství. Rozhodující tie-break vyhrál Prostějov 15:11.

"Oba týmy byly z mého pohledu po herní stránce vyrovnané a měly shodně problémy na přihrávce," uvedl trenér Prostějova Miroslav Čada, který si postěžoval zejména na herní výpadek svých svěřenkyň v druhém setu za stavu 11:2.

"Náš výkon byl hodně narušený. Od třetího setu jsme začali hrát odvážněji v útoku i na podání, a to rozhodlo," dodal Čada.


Chorvatky v úvodu držely se svými soupeřkami krok jen chvíli. Částečně také proto, že prostějovské volejbalistky začaly ve své domácí premiéře trochu nervózně. To ale stačilo pouze k tomu, že byl zápas v úvodu prvního setu vyrovnaný.

Chorvatky vedly 6:5, když se na síti několikrát blýskla přímočarostí útoku smečařka Daničičová. K rozhodujícímu trháku zavelela jedna z hlavních prostějovských opor Spalová. Při svém podání uhrála sedm bodů a otočila skóre na 12:6.

Po získání tohoto náskoku se domácí volejbalistky uklidnily a předváděly své hlavní zbraně, kterými byly důrazné útočné akce v podání smečařek Wittockové a Bramborové.

K těm přidaly domácí volejbalistky také přesné bloky a dokázaly i bleskově vykrývat prostor v poli. Proto také Hanačky zcela hladce vyhrály úvodní sadu 25:14 a diváky namlsaly i skvělým začátkem druhého setu.

V něm už vedly 11:2, vidina snadného vítězství však vzala nečekaně rychle zasvé. Hanačky pokazily několik snadných akcí, přestala se jim dařit souhra a ztratily i jistotu na síti.

Slabší chvilku domácího týmu dokázaly chorvatské volejbalistky pohotově využít. Zpřesnily hru v poli i příjem podání, začaly vynikat pestřejším útokem a postupně srovnaly krok i skóre.

Prostějovský trenér Miroslav Čada se pokusil zastavit nepříznivý vývoj zápasu střídáním, když do hry zařadil Brazilku Soaresovou a Gönciovou. Po těchto tazích sice dospěl druhý set do vyrovnané koncovky, v níž ale rozhodla větší herní jistota Rijeky.

V třetím setu volejbalovou krásu z úvodu zápasu vystřídala urputná bitva. I když domácí volejbalistky bojovaly, viditelně postrádaly herní pohodu z úvodu zápasu. Rijeka byla důraznější a nepatrný bodový náskok udržela až do koncovky setu, v niž se Prostějov vzmohl pouze na odvrácení jednoho setbolu.

Zlepšená hra v útoku stála za herním obratem prostějovských volejbalistek ve čtvrtém setu. Z útlumu probrala své spoluhráčky smečařka Wittocková, ke které se přidala několika přesnými zásahy levačkou Bramborová.

Vedle toho domácí tým výrazně zpřesnil i podání. Rijeka vypadla z tempa, ztratila se soupeřkami kontakt a Prostějov pohodlně vyrovnal.
Rozhodující set nabídl velké volejbalové drama, v němž Hanačky nezlomil ani rychlý náskok protivnic 4:1.

Důrazem v útoku otočily výsledek a ve vypjaté koncovce už prokázaly pevnější nervy i větší herní jistotu.

"Měly jsme výborný start, ve druhém setu za stavu 11:2 to vypadalo na lehký zápas. V tom jsme se zmýlily. Soupeřky začaly riskovat a otočily výsledek. Důležité bylo, že jsme se vzchopily a dokázaly vyhrát," uvedla jedna z prostějovských opor Markéta Tomanová.

Trenér Rijeky Igor Lovrinov uznal, že vítězství Prostějova bylo zasloužené. "My jsme hráli dobře v druhém, třetím a částečně čtvrtém setu. V prvním setu a v tie-breaku nás ale soupeřky přehrály a my jsme se nevzmohli na odpor," řekl Lovrinov.


Výsledek - skupina A:

VK Prostějov - Rijeka KVIG 3:2 (14, -24, -23, 20, 11)
Rozhodčí: Marenc (Fr.), Pasquali (It.).
Čas: 106 min.
Diváci: 1600.

Prostějov: Thomasová, Spalová, Pušněnkovová, Jelínková, Wittocková, Bramborová, libero Tomanová - Soaresová, Gönciová.

Rijeka: Grbačová, Milošová, Kalebičová, Miletičová, Daničičová, Šimičičová, libero Dosenová - Sinovčičová, Zuzičová.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, volejbal, prostějovKlasická verze
Mobilní verze