Smolařka Puskarčíková: Ve sprintu ji zradil terč, v sobotu selhala puška | iSport.cz
Pavel Novotný
6. ledna 2018 • 16:40

Smolařka Puskarčíková: Ve sprintu ji zradil terč, v sobotu selhala puška

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

S troškou nadsázky by se dalo říct, že Eva Puskarčíková přebrala od Gabriely Koukalové štafetu pomyslné smolařky. Zatímco ve čtvrtečním sprinterském závodě v Oberhofu se jí navzdory přesnému zásahu nesklopila klapka, o dva dny později pro změnu selhala puška. I když jak sama sedmadvacetiletá závodnice přiznává, na vině může být ona sama. Tři chyby v závěru nakonec českou biatlonistku odsoudily až na třiadvacátou příčku, Veronika Vítková doběhla čtrnáctá.Z desátého místa vybíhala po čtvrtečním stíhacím závodě do dnešní stíhačky Eva Puskarčíková. Do elitní desítky se přitom česká biatlonistka dostala až poté, co jí bylo dodatečně odečteno sedmadvaceti sekund za trestné kolo, které musela neprávem jet, když se jí navzdory přesnému zásahu nesklopila klapka (VÍCE ZDE >>>)

A rodačka z Jilemnice nezačala sobotní stíhačku vůbec špatně. V běhu sice ztrácela, zato na střelnici si vedla skvěle. Po patnácti pokusech byla stoprocentní a mohla si dělat oprávněné naděje na to, že by mohla minimálně znovu udržet pozici v elitní desítce.

Eva Puskarčíková měla problémy se zbraní

Navíc i první dva terče na poslední střelecké položce ve stoje zvládla skvěle. Pak však přišel pořádný výpadek, když Puskarčíková netrefila ani jeden ze tří zbývajících terčů. Důvod střeleckého kolapsu byl opravdu netradiční. Puskarčíkové totiž selhala puška.

„Měla jsem problém už na první stojce, že mi dvě rány nevystřelily, čímž jsem si trochu rozhodila rytmus, ale ještě jsem to udržela. Ale při poslední položce, která byla rozhodující, už na mě přišla i únava, třetí rána mi zase nevystřelila, a to mě rozhodilo,“ vysvětlovala pro server sport.cz zklamaná biatlonistka.

Eva Puskarčíková ve stíhacím závodě

Poslední dva pokusy sice už z pušky vyšly, rozhozená česká biatlonistka se však už zkoncentrovat nedokázala a obě minula.

Že by ovšem byla vina vyloženě v technických problémech na zbrani, to si Puskarčíková jistá není. „Asi jsem špatně manipulovala se závěrem, nebo špatně domáčkla. Pak jsem znervózněla a byla naštvaná, že to tam nepadá. U poslední rány se mi klepaly i nohy," popisovala Puskarčíková.

"Byly to bohužel tři těsné rány nahoře. Nebyly daleko, byly všechny na dvanáct hodin. Trochu mě překvapuje i absence toho rytmu," říkal zklamaný trenér Vítek.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud