Krčmářův posun, první světové body pro Mikysku. Stíhačce vládli Norové

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö s jistotou ovládl stíhací závod biatlonistů ve finském Kontiolahti. Vítěz sprintu i přes chyby na posledních dvou položkách nepustil na dostřel reprezentačního kolegu Sturlu Holma Laegreida, který doběhl druhý. Česká výprava končí se dvěma závodníky na bodech. Michal Krčmář se z 32. pozice posunul o devět příček, své první body ve Světovém poháru získal 32. Tomáš Mikyska. Podnik v Kontiolahti završí ve 14:15 stíhačka žen.

Pro první body v kariéře v SP si ve Finsku dojel Tomáš Mikyska. Dvaadvacetiletý reprezentant si po dvou chybách polepšil o deset příček a skončil dvaatřicátý. Mikuláš Karlík minul na střelnici pět terčů a dojel na 44. místě.

Nejzkušenější český biatlonista Krčmář vstoupil do závodu nadějně. Díky stoprocentní střelbě vleže se posunul na 17. místo. Při první položce vestoje však minul poslední terč a během závěrečné zastávky na střelnici pak udělal další dvě chyby.

„Michal jel velice svižně, tahal tam skupinku závodníků. Můžeme jen litovat zaváhání na stojkách. Jedna chyba by se ještě dala, ale v poslední položce dát za dvě už je velký masakr a nedalo se uvažovat nad posunem do předních pozic, kde mohl skončit,“ řekl po závodě pro Českou televizi trenér Michael Málek.

Vítězný Bö si připsal druhé vítězství za sebou a upevnil si vedení v čele Světového poháru o 19 bodů před Laegreidem. Devětadvacetiletý Nor může letos zaútočit na čtvrtý celkový triumf.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko) - stíhací závody:

Muži (12,5 km): 1. J. T. Bö 32:44,4 (3 trest. okruhy), 2. Laegreid (oba Nor.) -19,2 (2), 3. Jacquelin (Fr.) -47,3 (2), 4. Samuelsson (Švéd.) -1:12,7 (2), 5. Rees (Něm.) -1:20,7 (2), 6. Nelin (Švéd.) -1:32,0 (2), ...23. Krčmář -3:11,1 (3), 32. Mikyska -3:42,8 (2), 44. Karlík (všichni ČR) -4:27,5 (5).

Pořadí SP (po 3 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 209 bodů, 2. Laegreid 190, 3. Rees 155, 4. Samuelsson 145, 5. Zobel (Něm.) 126, 6. Hartweg (Švýc.) 124, ...20. Krčmář 55, 44. Štvrtecký (ČR) 14, 51. Mikyska 9.

Eva Puskarčíková o Kontiolahti: Největší mrazy, co jsem zažila a srandička