Romana Barboříková
18. ledna 2023 • 17:50

Anterselva očima Puskarčíkové: V cíli se nejdéle leží, sportovci kolabují

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Liverpool jsem chtěl pro Slavii, ale Sparta má šanci. Fandit budu...
Šéfové Slavie a Sparty ve Sportu. Podívejte se, jak prožívali los Evropské ligy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Každé biatlonové středisko má svá pozitiva, ale i svá úskalí. V případě Anterselvy je obecně známo, že problémy některým sportovcům může činit vyšší nadmořská výška (1600 m n.m.). I přesto si ji ale spousta biatlonistů podle Evy Puskarčíkové zamilovala. Proč? A na co je třeba dát si pozor?Když ve videu pro iSport.cz vysloví Eva Puskarčíková název Anterselva, tak trochu se zasní. „Anterselva je taková láska pro spoustu sportovců. Máte tady nádherné hory, většinou také přírodní čerstvý sníh,“ vysvětluje bývalá biatlonistka.

Má to však své ale: „Někdy tam taky bývá dost zima. A pokud je zima, tak čerstvý přemrzlý sníh moc nejede.“

Co se týká samotného sportovního výkonu, je třeba si jej dobře ohlídat jak běžecky, tak na střelnici.

„Je opravdu potřeba koukat na praporky a cvakat si a hlídat si vítr oproti nástřelu, protože se to zde mění,“ upozorňuje na místo, kde v roce 2020 získala se smíšenou štafetou bronzovou medaili.

České biatlonistky už si zatrénovaly v Anterselvě
České biatlonistky už si zatrénovaly v Anterselvě

Nadmořská výška se samozřejmě nejvíc projeví na trati. „Je velmi zrádná, a pokud si takticky nerozvrhnete síly, tak se může stát, že poslední kolo závodu vám dokáže vzít to všechno, co jste si předchozí kola nahnali.“

Jestliže pro Ruhpolding byl z pohledu Puskarčíkové typický smrad z dýmek a sýra na špecle, v případě Anterselvy se jí vybaví něco zcela jiného.

„Je to závodiště s nejdéle ležícími sportovci v cíli. A vlastně s největším počtem ležících a kolabujících sportovců v cíli. Nevím, jestli je tohle prvenství úplně těší, ale značí to to, že to tam je opravdu náročné.“

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud