4. března 2023 • 12:25

Velký glóbus pro Shiffrinovou! K jistotě stačilo páté místo

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Portugalsko 1:2. Naděje, vlastňák a uštknutí na konci
Muradov o angažmá v Oktagonu: KSW nabízelo víc. Zápas s Kinclem? Ano, ale…
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová ovládla popáté v kariéře celkové hodnocení Světového poháru, zisk velkého křišťálového glóbu potvrdila pátým místem v dnešním sjezdu v Kvitfjellu. V Norsku si také Sofia Goggiaová zajistila potřetí za sebou a počtvrté v životě prvenství v pořadí disciplíny. Italka byla druhá za domácí Kajsou Vickhoff Lieovou.Sedmadvacetiletá Shiffrinová získala nedostižný náskok 796 bodů před druhou ženou pořadí Larou Gutovou-Behramiovou ze Švýcarska, jež dnes obsadila až 21. pozici. Do konce sezony zbývá odjet sedm závodů.

Shiffrinová se ještě v závěru ročníku pokusí zaútočit na 86. vítězství ve Světovém poháru, jímž by vyrovnala absolutní rekord Švéda Ingemara Stenmarka. Pokud v Norsku nevyhraje ani v nedělním superobřím slalomu, bude mít další šanci příští týden v Aare, kde jsou na programu její nejsilnější disciplíny slalom a obří slalom.

Sedminásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka Shiffrinová obhájila velký glóbus z minulé sezony. Předtím rodačka z Vailu triumfovala v letech 2017-2019. Pátým celkovým vítězstvím se na druhém místě historických tabulek odpoutala od krajanky Lindsey Vonnové, kterou už v této sezoně připravila o ženský rekord v počtu vyhraných závodů. Rekordmankou s šesti velkými glóby je Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová, mezi muži triumfoval osmkrát její krajan Marcel Hirscher.

Shiffrinová se dnes podělila o páté místo s Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou. Obě zaostaly o 79 setin sekundy za čtyřiadvacetiletou Lieovou, jež vyhrála sjezd jako první norská lyžařka v historii. Goggiaová, která z osmi sjezdů v sezoně pět ovládla a dvakrát byla druhá, ztratila na vítězku 29 setin. Třetí byla bronzová medailistka z mistrovství světa Corinne Suterová ze Švýcarska.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud