Romana Barboříková
2. března 2023 • 13:55

Rekord na dosah: Shiffrinová bude po pauze zase útočit na Stenmarka

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kometa - Vítkovice: Holík z trestného střílení nesrovnal! Vychytal ho Stezka
Pravidelný žebříček nejlepších mladých fotbalistů:  Koho na předních příčkách vidí redaktoři?
VŠECHNA VIDEA ZDE

K vyrovnání už jí chybí jen jediná výhra. A jelikož má Mikaela Shiffrinová v následujících dnech v plánu jet v Norsku hned dvě super-G, je zde i teoretická možnost, že maximum Ingemara Stenmarka překoná. V tuto chvíli má hvězdná Američanka na kontě 85 vítězství ve Světovém poháru. A pokud se jí nepodaří strhnout rekord na svou stranu nyní, může dojít k peprné záležitosti.Je sice považovaná za bezkonkurenční techničku, ovšem když má k dispozici náročněji postavené brány v super-G, také jí nedělá problém prosadit se. Mikaela Shiffrinová to v této sezoně dokázala poměrně nedávno. Na mistrovství světa ve Francii brala před necelým měsícem stříbrnou medaili, v prosinci v rámci SP ve Svatém Mořici v této disciplíně zvítězila.

V norském Kvitfjellu má navíc o motivaci postaráno. „Těší mě, že jsem mohla přijet sem závodit. Norsko je teď už v podstatě mým druhým domovem,“ usmála se přítelkyně sjezdaře Aleksandera Aamodta Kildeho, který z této země pochází.

Ženy jedou v Kvitfjellu rychlostní disciplíny v rámci SP poprvé. Na programu mají v pátek (od 10:30) a v neděli super-G, v sobotu pojedou sjezd. Právě v tréninku na něj skončila Shiffinová první a osmá. Je však třeba říci, že výsledky sjezdu nejsou zase tak dobrým ukazatelem, ne všechny závodnice v něm jedou naplno, některé se zaměřují jen na určité segmenty tratě. Dá se ale odvodit, že Američanka je minimálně v dobrém rozpoložení a s tamní sjezdovkou problémy nemá.

A i kdyby ještě teď rekord v počtu výher v SP, který ještě stále drží Švéd Ingemar Stenmark, nedorovnala, či nepřekonala, může dojít k peprnému historickému momentu. Hned další pátek a sobotu se totiž jedou obří slalom a slalom ve švédském Are, tedy v rodné zemi Stenmarka. A je dost možné, že si tyto závody nenechá šestašedesátiletá legenda ujít.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud