Ester tu mohla postoupit, říká Bank. Kopec ve Špindlu je pro holky těžký | iSport.cz
8. března 2019 • 12:48

Ester tu mohla postoupit, říká Bank. Kopec ve Špindlu je pro holky těžký

Autor: rb
Pro holky těžký kopec, říká Bank ve Špindlu. Jak by si podle něj vedla Ledecká?
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli závodům na snowboardu, kde má Ester Ledecká šanci získat další křišťálový glóbus, vynechala česká sněhová obojživelnice závody Světového poháru ve Špindlerově Mlýně. Ovšem kdyby v obřím slalomu, který je na programu v pátek, nastoupila, měla by šanci na postup do druhého kola. Alespoň podle jejího trenéra Ondřeje Banka.„Obřák nemáme moc čas trénovat, ale když ho jezdí, tak jezdí moc dobře. Myslím, že kopec tady zná, že by to pro ni bylo zajímavé si tady zalyžovat a mohla by klidně postoupit. Ale prkno je pro ni teď důležitější,“ říká Bank v rozhovoru pro iSport TV.

Pro závodnice, které v Česku startují, je podle bývalého závodníka zdejší trať náročná. „Je to trochu delší, kopec je pro holky obecně těžký. Ale postavili to relativně jednoduše a rytmicky, takže obřák je hezký a pokud vydrží sníh, jakože v tom teple to bude těžké, bude to zajímavé,“ říká Bank.

Rozhodujícím hlediskem je pak délka trati. „Myslím, že obecně délka tady toho obřáku je na holky na takovém prudkém kopci asi nejtěžší faktor.“

Shiffrinová v Česku: Ledecká? Já bych si vybrala tenis. Perfektně vyslovila "Špindlerův Mlýn"

První slovenská mistryně světa Vlhová: Sláva má i stinné stránky

 
Články odjinud


Články odjinud