Hynek Preisler
9. září 2008 • 11:19

Kdo raboval sníh?

Neumannová s premiérem Topolánkem
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kauza únorového loupení sněhu z Jizerských hor nekončí. Chráněná krajinná oblast (CHKO) Jizerské hory v těchto dnech zjišťuje, zda se na odvážení sněhu ze zakázaných míst nepodílela i firma Liberec 2009.Společnost patří organizačnímu výboru mistrovství světa v klasickém lyžování v čele s Kateřinou Neumannovou. „Prošetřujeme to,“ potvrdila deníku Sport zástupkyně vedoucího CHKO Jana Mejzrová.

Na plundrování přírody se měla údajně podílet firma Liberec 2009, již stoprocentně vlastní organizační výbor lyžařského šampionátu.

„O tom nic nevím a rozhodně se k celé kauze odvozu sněhu vyjadřovat nebudeme, protože celá věc ještě není uzavřená. Až dostaneme jakákoliv pravomocná rozhodnutí, organizační výbor se k nim vyjádří,“ uvedl mluvčí organizačního výboru Zdeněk Soudný.

Tým chystající únorové mistrovství světa v klasickém lyžování doposud vinu za odvoz sněhu pro uplynulé Světové poháry svaloval na firmy, které si k tomuto účelu najal. CHKO Jizerské hory pak skutečně pokutovala firmy Stavby silnic a železnic, ABP Plzeň a Jizerská o.p.s.

Pokutu ve výši sto tisíc korun však zatím zaplatila jen posledně jmenovaná společnost. První dvě se úspěšně odvolaly k ministerstvu životního prostředí a věc se opět vrátila k CHKO Jizerské hory. Právě kvůli odvolání firmy Stavby silnic a železnic začala Správa chráněné oblasti šetřit i společnost Liberec 2009.

ABP Plzeň hrozila pokuta ve výši 1,8 milionu korun a Stavbám silnic a železnic 240 tisíc korun.

Organizační výbor za kontroverzní odvoz sněhu pro Světové poháry čelí od počátku značné kritice. Kvůli nepřízni počasí stála Kateřina Neumannová v únoru před rozhodnutím, zda závody, které byly generálkou na světový šampionát, pořádat a sníh do lyžařského areálu dovézt, či závody zrušit.

Olympijská vítězka dala přednost první variantě. Sníh pak těžká technika dolovala i mimo komunikace, k čemuž však vláda nevydala potřebné povolení.

Kritici pak organizačnímu výboru nejvíce vyčítali nepřipravenost na situaci, kdy nebude sníh. Podle nich byl dovoz sněhu z Jizerských hor zbytečný.

Organizační výbor pod vedením Romana Kumpošta, předchůdce Kateřiny Neumannové, měl údajně vytipovaná vhodná úložiště, kde plánoval sníh pro nepřízeň počasí skladovat.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze