10. února 2023 • 19:30

Sáblíková se vrátila po zranění do Světového poháru druhým místem

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Návrat kotle může Spartě přihrát titul, říká Hašek. Co s ním zažil sám?
Top Radegast HITY čtvrtfinále: Bek když tě nevidí, může si jít kopat hrob, říká Duda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se po zranění vrátila do Světového poháru druhým místem na 3000 metrů v Tomaszówě Mazowieckém. Světová rekordmanka v Polsku prohrála o pouhých osm setin sekundy s vedoucí ženou seriálu Ragne Wiklundovou z Norska.Pětatřicetiletá Sáblíková se vrátila k závodění po prosincovém zranění v Calgary, kde se při pádu řízla bruslí do nohy. Třetí díl SP v Kanadě proto vynechala úplně, ve čtvrtém nastoupila jen na trati 5000 metrů, aby se kvalifikovala na mistrovství světa. Kvůli léčbě se odhlásila také z lednového mistrovství Evropy ve víceboji.

Na pomalejší dráze v Tomaszówě Mazowieckém jela Sáblíková už ve čtvrté z osmi dvojic s domácí Magdalenou Czyszczonovou. Časem 4:06,04 se dostala do čela a pak už jen čekala, zda ji překoná některá ze soupeřek jedoucích po ní. Povedlo se to až v poslední jízdě favorizované Norce Wiklundové, jež trojnásobnou olympijskou vítězku porazila o necelou desetinu sekundy.

Za Sáblíkovou, která se dostala na stupně vítězů poprvé v sezoně, skončila třetí Nizozemka Marijke Gronewoudová. Její hvězdná krajanka Irene Schoutenová, úřadující olympijská šampionka a druhá žena SP, v Polsku společně s některými dalšími nizozemskými reprezentanty nestartuje.

V hodnocení Světového poháru se Sáblíková posunula před finále, jež se v pojede příští týden také v Tomaszówě Mazowieckém, na osmé místo. V sobotu by měla česká rychlobruslařka absolvovat závod na 1500 metrů, v neděli je přihlášená na kilometr.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud