4. února 2013 • 08:18

Létající Čestmír a hrdina reklamy: Kotka jsme techniku nenaučili

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nevýrazný Pastrňák? Je systémovější než Jágr. USA jako zombíci, Švédové? Jiný level
SESTŘIH: USA - Česko 0:1. Zacha trefil postup! Zářil bezchybný Dostál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho tvář zná celý národ z krátkého záběru ze slavné televizní reklamy o skokanech na lyžích. Ve virtuálním světě je Čestmír Kožíšek jedním ze členů suity trenérského mága Zadara Volaniče. V realitě se pere se světovou špičkou a v neděli v Harrachově poprvé v kariéře nahlédl do první patnáctky. A hned dvakrát.Létající Čestmír. Ta přezdívka se nabízí. Zvlášť, když jedenadvacetiletý Kožíšek miluje mamutí můstky. Právě na nich v posledních dvou týdnech sesbíral své první body ve Světovém poháru. Ve Vikersundu skončil třiadvacátý, v neděli v Harrachově už třináctý a patnáctý.

„Mám radši lety než normální můstky. Všichni říkají, že mám dobrou letovou pozici,“ říkal Kožíšek na harrachovském Čerťáku. „Já si to tady užívám. Jsme jednou taky doma.“

Tvář bratrance běžce na lyžích Dušana Kožíška zatím byla známá spíš z televizní reklamy. Muž z Lomnice nad Popelkou se podílel na natáčení vtipných scének s Jakubem Kohákem, Vojtou Kotkem a Lukášem Pavláskem.

„Natáčení bylo super, jenom tam bylo dlouhé čekání,“ líčí Kožíšek. „S těma klukama je sranda, tam se člověk nikdy nenudí.“

Mohutná reklamní kampaň zvedla v Česku povědomí o skocích na lyžích. Originální šoty jsou hodně populární, reklamní snímky z tématem skokanských můstků se navíc dostaly i do velkých obchodních galerií.

„Každá reklama skokům je dobrá. V týmu se tím zvedla i nálada. Jsou z toho trošku šprťouchlata, nějaký hlášky používáme,“ říká Kožíšek, který spolu s juniorským skokanem Hubertem Bláhou učil Kotka s Pavláskem skokanské imitace známé ze scénky „Pojď mi, hop!“

„Jednou jsem chytal já jeho, podruhé on mě. Naučili jsme to i kluky v reklamě. Ale techniku nezvládli furt,“ dodává Kožíšek se smíchem.

Jako pro závodníka s leteckým citem Čestmíra Kožíška nemine nominace na další závody na mamutím můstku v Oberstdorfu. A pro Česko je velmi zajímavou nadějí pro letecký šampionát, který se v Harrachově uskuteční příští rok.

„Česťa se ukázal jako výborný letec. Pro mě je dlouhodobě perspektivní. Vzhledem k mistrovství světa příští rok je úplně perfektní,“ těší reprezentačního trenéra Davida Jiroutka.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud