V Brně nebyl o Pljuščenka zájem | iSport.cz
30. září 2008 • 16:17

V Brně nebyl o Pljuščenka zájem

Autor: jip
Jevgenij Pljuščenko
TOP VIDEA
Liberec - Sparta: Hanouskovu ránu vyrazil Machovský jen před Vlacha, který v poklidu vyrovnal, 1:1
Jednání  v kauze údajných machinací s dotacemi pokračuje. Bez Pelty, kdo vypovídal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se na amatérský led vrátí ve skvělé formě. Takový dojem navozují jeho exhibičních vystoupení, která před sezonou absolvuje.V Brně svým výkonem Pljuščenko zachránil i ostudu z toho, že jeho show sledovala poloprázdná hala. V Česku se představí ještě třikrát. Pomůže dalším akcím přítomnost Tomáše Vernera?

V tak spoře zaplněné hale jako v neděli v Brně zřejmě Jevgenij Pljuščenko ještě nebruslil. Olympijský vítěz z Turína narazil na úvod svého českého turné na nezájem veřejnosti, v hale Rondo bylo odhadem jenom tři a půl tisíce diváků.Na Slovensku, odkud přijel, mu naproti tomu tleskala vyprodaná hlediště.

Další vystoupení
- 6. října Pardubice
- 8. října Ostrava
- 9. října Praha


„Sám z toho měl smíšené pocity. Říkal, že akce v Brně měla takový laciný formát. Že byla uspořádaná jako na koleni. Mrzelo ho to,“ uvedl René Novotný, bývalý skvělý krasobruslař a Pljuščenkův přítel, který se slavným ruským borcem v Brně po jeho vystoupení krátce promluvil.

Exhibice s názvem Králové ledové arény II navazuje na jarní show, která se uskutečnila v Praze. Ta byla vyprodaná. Tentokrát má zavítat do více měst republiky. Příští týden se koná v Pardubicích, v Ostravě a v Praze. Možná i tohle roztříštění pozornosti zavinilo prázdná místa v Brně.

V současnosti je přitom Pljuščenko pro fanoušky krasobruslení zajímavější než před několika měsíci. Už zanedlouho totiž bude zase závodit.

Novotný má jasno: slavný Rus je na začátku svého návratu k závodění mezi amatéry ve výborné formě a bude znovu zářit. Vidět jeho nové tango je zážitkem. Na led se nevrací vyčichlá legenda, ale šampion s výrazem umělce.

„Zvládnout tango už chce skutečnou osobnost. Pljuščenko zvládne umění i skoky, s návratem to myslí vážně. Jeho tango je úžasné a je to jeden z nejlepších programů, jaké kdy měl. Navíc on sám je vyzrálejší. Těžko bude hledat konkurenci,“ předvídá Novotný.

„Čtverné skoky neukázal, ale to je otázka času a jeho kondice. Rozhodně ale jeho program nebude jenom přehlídkou skoků. On umí kombinovat skvělý dojem s technikou.“

V Ostravě a v Praze má Pljuščenkovi sekundovat domácí idol Tomáš Verner, který se netají velkou motivací slavného soupeře porazit. To může být pro fanoušky lákavé srovnání. I exhibice může dostat pikantní náboj.

Té brněnské se to nepodařilo i kvůli mizerné propagaci akce. Ještě pár dní před vystoupením o Pljuščenkovi skoro nikdo nevěděl a prodáno bylo osm set vstupenek. „Pořadatel si myslel, že stačí jméno a lidé přijdou sami. Ale to u nás tak nefunguje,“ domnívá se Novotný.

Sám je zvědavý na to, jak si show povede v dalších městech. Tam krasobruslař předvede nejen svůj program, ale taky tanec na hit Sex Bomb v úboru, připomínajícím obnažené svaly pod kůží.

Články odjinud


Články odjinud