Krasobruslař Pljuščenko prožil vítězný návrat | iSport.cz
23. října 2009 • 16:39

Krasobruslař Pljuščenko prožil vítězný návrat

Jevgenij Pljuščenko si za svůj výkon vysloužil dlouhé ovace
TOP VIDEA
5 OTÁZEK před čtvrtfinále: Bude Vrána v sestavě? Jak zastavit Kahuna s Draisaitlem? 5 OTÁZEK před čtvrtfinále: Bude Vrána v sestavě? Jak zastavit Kahuna s Draisaitlem?
LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka? LIGA NARUBY: trefa do srdce Tribuny Sever, komentoval Kanga Frýdka?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se po více než tříleté přestávce postavil na led při mezinárodní soutěži a potvrdil své kvality. Na Ruském poháru v Moskvě, druhém podniku Grand Prix, vyhrál dnešní krátký program s téměř sedmibodovým náskokem před Japoncem Takahikem Kozukou.Další tři body ztratil Američan Johnny Weir.

Šestadvacetiletý Pljuščenko se po olympijském triumfu v Turíně věnoval pouze exhibicím, v letošní olympijské sezoně ohlásil návrat. Pro svá vystoupení si několikanásobný mistr světa a Evropy vybral nový program, o jeho skutečných ambicích na obhajobu zlata ve Vancouveru však podle jeho slov ještě závody v Moskvě nic nenapoví.

Na úvod předvedl Pljuščenko kombinaci čtverného a trojitého skoku, další trojitý lutz ale nedotočil. "Trochu jsem se uvolnil a už jsem si myslel, že je vše hotovo," přiznal trojnásobný světový šampion. Jeho soupeři se ani o tak těžké kombinace nepokoušeli. "Někdo se mě ptal, proč se vracím, když mám slávu i peníze. Možná proto, že si chci pořád myslet, jak jsem mladý," usmíval se blonďatý miláček publika.

Soutěž tanečních párů zahájili šestým místem v povinných tancích Lucie Myslivečková a Matěj Novák, po originálním tanci klesli na předposlední osmou pozici. Od páté příčky je však dělí necelý bod. Před sobotními volnými jízdami mají prvenství na dosah Američané Meryl Davisová a Charlie White.

 
Články odjinud


Články odjinud