5. října 2016 • 11:25

Thaiboxer Hutník v TAK URČITĚ: V O2 Areně mě čeká jeden z nejtěžších zápasů

Autor:
TAK URČITĚ: Hutník a Kareš před galavečerem bojových sportů v O2 Areně
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů NEJ zákroky Premier League: Courtoisův superpřesun, Gomes zasáhl konečky prstů
Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu Hokejisté pro ZOH! Jandač vysvětluje, proč povolal Erata a spol. jméno po jménu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pražské O2 areně se bojové sporty naposledy objevily před osmi lety, tuto sobotu se vrací zpět. Za organizaci W5 se o to mimo jíné postaral také promotér Petr Kareš. "Český kickbox zatím ve světě takové postavení nemá, ale třeba se to tímhle změní," věří. Na soupisce je i legendární český bojovník Ondřej "Spejbl" Hutník, který se chystá na rumunského zápasníka přezdívaného Karpatská smrt a přiznává: "Je to jeden z nejtěžších zápasů, který kdy v životě odzápasím." Oba byli hosty v pořadu stanice O2 Sport TAK URČITĚ, která vzniká ve spolupráci s iSport.cz. O čem se v něm mluvilo?O organizaci WP

Kareš: "Organizace původně pochází z Ruska, ale postupně se rozšířila do celé Evropy. V současné době připravujeme expanzi do Spojených států a cíle jsou vysoké. Dneska patří mezi pět největších promotérských organizací na světě a mezi tři největší tady v Evropě."

O přípravě podobných akcí

Kareš: "Běžná doba podobné akce je jeden rok. Je tam spousta věcí, nejen fight card (obsazení jednotlivých zápasů, pozn. red.). Jsou to věci, které na té akci vidět nejsou, ale jsou strašně důležité. Do Prahy třeba přijíždí hvězdy, které mají rozvržené zápasy až na dva roky dopředu."

O českých hvězdných kickboxerech

Kareš: "Ondřej Hutník, Tomáš Hron, Jan Soukup, to jsou všechno světový jména. Ti kluci mají na to zaplňovat haly nejen tady v Čechách, ale na celém světě. Český kickbox, případně muay thai, nemá zatím ve světě takové postavení, ale třeba se to tou akcí změní."

TAK URČITĚ: Hutník a Kareš před galavečerem bojových sportů v O2 Areně

Hutník o svých zápasech v O2 Areně

Hutník: "V O2 Areně jsem startoval už dvakrát a jsem hrozně rád, že se tam podívám i potřetí. Je to hala, která je pro sportovce asi to nejvíc, kde se může představit divákům. Poprvé jsem tam zápasil v roce 2006, kdy jsem získal titul v muay thai na pět kol s Jirkou Žákem, který bude shodou okolností na tomhle galavečeru zápasit taky."

O soupeři pro Hutníka

Kareš: "My jsme pro Ondřeje chtěli přivést skutečnou hvězdu a nejenom v ringu, ale takové zápasníka, který tu show umí prodat. Anderson Silva s námi nakonec nepodepsal, tak jsme sehnali Catalina Morosanua, který je podle mě stejně lepší. Já si myslím, že on si ani nepřipouští, že Ondřeje neporazí. Jsem ale přesvědčený, že narazí."

Thajboxer Ondřej Spejbl Hutník se připravuje na zápas (ilustrační foto)
Thajboxer Ondřej Spejbl Hutník se připravuje na zápas (ilustrační foto)

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze