2. února 2018 • 17:54

Fotografka deníku Sport Barbora Reichová získala ocenění za Voráčkův portrét

Autor: ,
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů? LIGOVÉ STŘIHY: Jablonci pomohlo Radovo kouzlo. Má si troufnout na Ligu mistrů?
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotografka deníku Sport Barbora Reichová získala ocenění za nejlepší portrét v rámci soutěže Sportovní fotografie roku 2017. Oceněn byl její snímek kapitána hokejové reprezentace Jakuba Voráčka před mistrovstvím světa. Hlavní cenu získal snímek Cape Epic od volného fotografa Michala Červeného. Putovní cenu pro vítěze obnovené soutěže a odměnu 50.000 korun převzal Červený dnes na Staroměstské radnici v Praze při vernisáži výstavy Sportovní fotografie roku.Přehlídku 78 nejlepších novinářských snímků minulého roku doplňuje výstava Zlaté Nagano fotografů Eduarda Erbena, Jiřího Pekárka, Herberta Slavíka a Michala Růžičky. Výstava navazuje na tradici výročních přehlídek, která se konala od roku 1971. Poslední soutěžní ročník se uskutečnil v roce 2001, pak byly přehlídky nesoutěžní.

Do soutěže, kterou obnovil Klub sportovních novinářů s pořadatelskou agenturou Seven Days Agency, přihlásilo 43 profesionálních fotoreportérů 501 snímků. Ceny se udělovaly také v kategoriích fotbal, ostatní sporty, sportart a foto série.

"Jsem velice rád, že se letos po dlouhé odmlce soutěž znovu uvedla v život. Byl jsem mile překvapený vysokou úrovní přihlášených fotografií," řekl předseda poroty Filip Láb. "Práce porotce díky tomu byla opravdu příjemná a radostná, bylo rozhodně z čeho vybírat. Jsem rád, že česká sportovní fotografie je na světové úrovni," dodal.

Oceněný portrét Jakuba Voráčka od fotografky deníku Sport Barbory ReichovéOceněný portrét Jakuba Voráčka od fotografky deníku Sport Barbory Reichové

Výsledky soutěže Sportovní fotografie roku 2017:

Hlavní cena: Michal Červený - Cape Epic 2017 (Nino Schurter a Matthias Stirnemann na etapovém závodě horských kol v Jižní Africe)

Fotbal: Vlastimil Vacek - Překonaný (brankář Dukly Praha Filip Rada inkasuje druhý gól v utkání HET ligy se Slavií)

Ostatní sporty: Pavel Lebeda - Josef Dostál: Vítězství (MS 2017 v rychlostní kanoistice v Račicích)

Portrét: Barbora Reichová - Jakub Voráček (hokejista)

Sportart: Michal Červený - Plný plyn (triatlonový závod na okruhu F1 v Abú Zabí)

Série: Michal Sváček - Automobilové závody 24 hodin Le Mans.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze