TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře | iSport.cz
4. dubna 2020 • 20:35

TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře

Autor: Oliver Cuadra, TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Příbram - Slavia: Musa prorazil beton! 1:0 pro sešívané, pomohl Zima rukou?
Plekanec se Šafářovou opět sportují. Kteří rivalové se spolu vyfotili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Člověk se občas ani nestačí divit, kolik šíleností je možné vymyslet. Extrémní sporty v člověku vyvolávají návaly adrenalinu, úžasu, ale i čisté pocity bláznovství. Ať už je o skákání, ježdění, létání nebo něco jiného, připoutejte se! Tohle jsou lidé, kteří jdou za hranice lidského chápání.1. Sjezd aktivní sopky
Francouz Eric Barone sjel sopku na kole a zapsal se při své rychlosti 172 kilometrů v hodině do Guinnessovy knihy rekordů. Na sjetí sopky nepotřebujete žádný zvláštní skill. Stačí kombinéza a potřebná dávka odvahy. 

2. Cliff diving - skákání z útesu do moře
I když člověka tento extrémní sport naplní adrenalinem pouze na pár vteřin, i přesto patří k těm nejnebezpečnějším. Skákání z útesu do nevyzpytatelného moře může být totiž stejně rizikové jak pro laika, tak i profíka. 

3. Slacklining
Slacklining není pro žádné akrofobiky neboli lidi, kteří mají panický strach z výšek. Pokud si dáte lano v Riegrových sadech mezi dva stromy, tak nebudete mít problém. Pokud vás ale napadne napnout špagát z jedné skály na druhou, tak už mluvíme o extrémním sportu. Vylézt na samotný vrchol není sranda, ale přelézt na druhý desítky metrů nad zemí to je umění. 

4. Volné lezení
K tomuto stylu horolezectví člověk nepotřebuje nic kromě jištění. Jde o pokoření hory lezcem pouze přírodním způsobem. Volné lezení znamená bez jakýchkoliv opor a technických zařízení. Jednoduše řečeno, přijdete ke skále a lezete. Jediné co je povolené je jištění a ani to někteří extrémisté nevyužívají.

5. Wingsuit Flying
Kdo by nechtěl umět létat. Díky Wingsuit už to není nemožné! Musíte na to mít ale pořádnou dávku odvahy, protože při tomto extrémním sportu se vám nalije adrenalin do celého těla. Stačí k tomu vystoupat na blízkou skálu nebo budovu a skočit. 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud