TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA | iSport.cz
28. března 2020 • 09:30

TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Příbram - Slavia: Musa prorazil beton! 1:0 pro sešívané, pomohl Zima rukou?
Plekanec se Šafářovou opět sportují. Kteří rivalové se spolu vyfotili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jde o borce, kteří trénují od mala, dřou a perou se sami se sebou, aby se stali těmi nejlepšími. Přichystali jsme pro vás žebříček těch sportů, kde se potí krev nejvíc. Kde je vysoký tlak na psychiku i koncentraci. Které jsou ty nejnáročnější? Vybrali jsme pětici, na kterou se podívejte ve VIDEU. Patří sem i fotbal a hokej, nejpopulárnější sporty v Česku.Fotbal

Světový sport číslo jedna. Fotbalisté jsou vystaveni soubojům prakticky bez jakékoliv ochrany. Důležitá je rychlost, změny směru, koordinace s balonem i technika střely. Fotbalové hřiště je navíc velké, bez přestávky se hraje celých čtyřicet pět minut. Ti nejlepší hráči plní klubové i reprezentační povinnosti, za sezonu odehrají spousty náročných zápasů.

Gymnastika

Velmi náročný sport na psychiku, koordinaci pohybu, pružnost a sílu ceého těla. Důležitá je i sebekázeň, v tomto odvětví vede k úspěchu víc, než kdekoliv jinde. Jediná hrubka může znamenat nebezpečné zranění a konec kariéry.

Hokej

Vyžaduje po hráčích velkou fyzickou zdatnost, rychlost, koordinaci a spolupráci s dalšími parťáky na ledě, navíc na bruslích, na kterých je specifický pohyb. Při zápase jste vystaveni desítkám soubojů u mantinelů a všechna rozhodnutí musí být blesková, protože malé hřiště nedovoluje čas jako třeba ve fotbale. Jde o sport, kde se sprintuje prakticky neustále a proto střídání trvají zhruba jen 45 vteřin.

TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA

Americký fotbal

Obrovské hřiště, které se snažíte přesprintovat z jedné strany na druhou se šišatým balonem v ruce, by nebylo možná nic tak složitého, kdyby proti vám nestáli oří chlapi, kteří vás mohou zastavit dost nevybíravými způsoby. Hráč musí být rychlý, mrštný a dokonale fyzicky připravený. Vzhledem k náročnosti má americký fotbal v sezoně jen málo zápasů, vyvrcholení v podobě Superbowlu sledují miliony diváků po celém světě.

Smíšená bojová umění - MMA

Jde o koncentraci několika zápasnických technik do jednoho odvětví. Najdeme tu judo, thajský nebo francouzský box, Jiu Jitsu i Sambo. Jde o sport, kde vám žádný spoluhráč nepomůže, a v ringu jste odkázáni sami na sebe. Proto je důležitá koncentrace, rychlost pohybu a obratnost. Při zápase v Oktagonu zápasníci využívají celé tělo, proto je třeba fyzická připravenost a velká míra sebevědomí. Během pětiminutového kola je zápasník neustále ve střehu a každý pohyb může rozhodnout.

Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno

Karolína Muchová, jak ji sportovní fanoušci neznají

Berdychova zpověď ve Sport Magazínu: Čím ho deptali Federer nebo Nadal?

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud