Dokonalý fotbalový trávník? Šichta klidně až na 8 hodin | iSport.cz
15. dubna 2020 • 00:00

Dokonalý fotbalový trávník? Šichta klidně až na 8 hodin

Prezentace klienta
.
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Udržet profesionální fotbalový trávník není jen tak. Musí se pravidelně provzdušňovat, kropit, zavlažovat a hnojit. Trávní porost nesmí přesáhnout 30 mm, takže se zastřihává i vícekrát do týdne. Bez takové péče by trávník nepřežil tu sodu, kterou dostává během fotbalových zápasů. A taky by se tak rychle nezregeneroval.Jaká je základní ingredience fotbalového trávníku? Trávník se na stadiony většinou pokládá po pásech vedle sebe. Když přičtete všechnu tu práci, nejde o levnou záležitost. Proto se vybírají nejodolnější traviny. Základní ingrediencí fotbalového trávníku jsou většinou lipnice luční a jílek vytrvalý.

Sekat velké plochy zvládají i roboti

Robotické sekačky už zvládají posekat až 5 km2. U fotbalových hřišť ovšem hraje prim rychlost, takže se doporučuje mít menší flotilku, která bude hřiště křižovat. Nabroušená flotila od Husqvarna Automower® se nastavuje přes mobil. Každé autonomní sekačce se přidělí oblast, a pokud jim dochází dech, sami si zajedou do nabíjecích doků. Díky nízké hmotnosti sekačka nezanechává žádné stopy ani zhutněná místa. Může také sekat ve vlhku a to bez vzniku nežádoucích zbytků trávy.

Jednoduchá údržba Husqvarny Automower®Jednoduchá údržba Husqvarny Automower®Foto Husqvarna

Kvalita fotbalového hřiště u vás doma? S robotem pro to nehnete ani prstem!

Poslední dobou je velký poprask kolem přínosů robotických vysavačů. Robotické sekačky od Husqvarny přitom objevily světlo světa už v roce 1995. První robotický vysavač se mimochodem začal prodávat teprve až v r. 2001! Husqvarna od půlky devadesátek prodala přes 2 mil. „robosekáčů“ a za tu dobu produkt vypilovala do dokonalosti. Sekačky jsou tak tiché, že mohou sekat i o půlnoci. Nejvyšší modely Husqvarna Automower® si poradí se svahy se sklonem až 70 %.

Anglický trávník, aniž byste museli hnout prstem? Díky Husqvarně Automower® to zvládnete!Anglický trávník, aniž byste museli hnout prstem? Díky Husqvarně Automower® to zvládnete!Foto Husqvarna

Ochranné prvky

Pokud stroj někdo zvedne, přestane sekat. Důmyslná je i ochrana proti krádeži. Sami si nastavíte, jak často je potřeba zadávat 4místný PIN kód. Vedle zvukové výstrahy sekačka disponuje je i GPS sledováním.

Husqvarnu Automower® si můžete nechat polepit.Husqvarnu Automower® si můžete nechat polepit.Foto Husqvarna

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud