15. ledna 2013 • 08:36

Ve 42 letech vyřadila japonská veteránka nasazenou Petrovovou

Autor:
Reklama
Japonská hráčka je i ve svém věku ve skvělé kondici.
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Kimiko Dateová-Krumová se postarala na Australian Open o velké překvapení a zároveň přepsala historii turnaje. Japonská veteránka vyřadila v prvním kole v Melbourne jako stá hráčka světa nasazenou dvanáctku Naděždu Petrovovou z Ruska po setech 6:2 a 6:0 a ve 42 letech a 109 dnech se stala nejstarší tenistkou, která vyhrála na Australian Open utkání ve dvouhře.


REKLAMA
digi tv

"Jsem z vítězství nadšená, ale nehraju na rekordy. I kdybych prohrála a hrála bych dobře, tak bych si zápas užívala," řekla Dateová-Krummová. Japonka je pátou nejstarší hráčkou, která vyhrála grandslamový zápas ve dvouhře.

Primát v tomto směru drží česká rodačka Martina Navrátilová, která ve Wimbledonu v roce 2004 slavila postup ještě v 47 letech a 235 dnech. Dateová-Krumová měla na Australian Open premiéru před 23 lety a nejdále to dotáhla do semifinále v roce 1994, v kterém prohrála s Němkou Steffi Grafovou.

"Tenis miluji od trénování přes zápasy až po cestování," řekla Japonka, která s tenisem už v roce 1996 skončila, ale po 12 letech se na dvorce vrátila. Ve svém věku bývá po zápasech i po tréninku unavenější, proto musí více odpočívat.

"Chodím do postele před desátou jako děti. Jím zdravě a včas, snažím se žít jednoduše. Není v tom nic mimořádného," usmívala se. Ve druhém kole bude hrát s Izraelkou Šahar Peerovou. Nedokázala říct, jestli to v případě porážky bude její poslední zápas v Austrálii.

"Stát se může všechno, ale teď nevím. Sezona sotva začala, chci ji dokončit," řekla vítězka osmi turnajů WTA ve dvouhře.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze