French Open - Roland Garros 2020 | Neklidné French Open! Tenisty vyděsil třesk, rozhodčí byl v šoku | iSport.cz
30. září 2020 • 15:55

Neklidné French Open! Tenisty vyděsil třesk, rozhodčí byl v šoku

Autor: ČTK, ros
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kauza Hašek: Porovnání fotbalových vzbouřenců u nás a v zahraničí
Kde jsou Stramaccioniho sparťané? Ristič ve Francii, Čivič až na Camp Nou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poklid na tenisovém French Open i v okolí areálu Roland Garros ve středu na chvíli vystřídaly obavy kvůli zvuku podobnému explozi. Policie brzy veřejnost uklidnila, že šlo o takzvaný aerodynamický třesk, který způsobilo bojové letadlo letící nad městem. Vyděsil například Němce Dominika Koepfera připravujícího se na podání.Poklid na tenisovém French Open i v okolí areálu Roland Garros dnes na chvíli vystřídaly obavy kvůli zvuku podobnému explozi. Policie brzy veřejnost uklidnila, že šlo o takzvaný aerodynamický třesk, který způsobilo bojové letadlo letící nad městem. Zvuk vyděsil například Češku Barboru Strýcovou i Němce Dominika Koepfera, oba v době přípravy na podání.

„V Paříži a pařížském regionu byl slyšet velmi hlasitý zvuk. Nešlo o žádný výbuch, byl to bojový letoun, který prolomil zvukovou bariéru,“ informovala francouzská policie na twitteru.

Areálem Roland Garros zazněla silná rána, tenisté se obávali výbuchu
Areálem Roland Garros zazněla silná rána, tenisté se obávali výbuchu

Rána vylekala i Strýcovou v prohraném souboji 2. kola s krajankou Barborou Krejčíkovou. „Zrovna jsem si nadhazovala míč na servis. Nadskočila jsem a říkala si, co to bylo. Chvilku jsem měla v hlavě, jestli za chvilku nepoběžíme pryč, ale brzy jsem na to nemyslela,“ řekla Strýcová.

Koepfer i jeho švýcarský soupeř Stan Wawrinka byli na kurtu Suzanne Lenglenové sotva dvě minuty. Německý tenista se chystal podávat, když sebou škubl. Lekli se i další účastníci antukového grandslamu.

„Trochu jsem se bála, protože jsem si myslela, že se stalo něco špatného. Podívala jsem se na rozhodčího a i on byl trochu v šoku,“ popsala Ukrajinka Elina Svitolinová, hrající v té chvíli na centrkurtu proti Renatě Zarazúaové z Mexika.

Zatímco Svitolinová, byť dostala ve druhém setu „kanára“, postoupila do třetího kola, Koepfer na Wawrinku nestačil.

Před pěti lety zazněly v Paříži exploze u fotbalového stadionu Stade de France během přípravného zápasu domácí reprezentace s Německem. Tehdy šlo o sebevražedné atentátníky. Teroristické útoky ve francouzské metropoli si v listopadu 2015 vyžádaly 130 mrtvých.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud