I druhý test složila studentka travnatého tenisu na jedničku. Barbora Krejčíková přemohla ostřílenou Němku Andreu Petkovicovou 7:5, 6:4 a při debutu na Wimbledonu došla už do 3. kola. V něm se střetne s jednatřicetiletou Lotyškou Anastasií Sevastovovou, 56. tenistkou žebříčku. Šampionka Roland Garros vyhrála už čtrnácté utkání za sebou.
V utkání s Petkovicovou z vás opět vyzařovala klidná síla. Cítíte se tak i vnitřně?
„Jsem klidná, nemám co ztratit. Nemám tady žádná očekávání, ani od svojí kariéry už nemám žádná očekávání. Všechno, co jsem kdy chtěla, už jsem zvládla. Chci se tenisem bavit, užívat si, že můžu hrát a jsem zdravá. Těším se z toho, že jsem zase na velkém turnaji, hraju tu poprvé singl. To vše mi dodává klid. Neřeším, jestli vyhraju nebo prohraju. Zápas nějak dopadne, a když je z něj výhra, je to jen bonus.“
Máte v nohách spoustu zápasů, po Paříži musíte být stále vysílená. Jak se cítíte fyzicky?
„Cítím se dobře, musím to zaklepat, aby se mi nic nestalo. Mám trošku strach z trávy, protože jsem viděla už hodně lidí padat. Ráno jsem z toho měla před zápasem trochu psychický blok. Ale naštěstí jsem na tom samém kurtu hrála i první kolo, věděla jsem, že se mi tam běhá dobře.“
Před Wimbledonem jste vyhrála jediný zápas na trávě, teď jste přidala další dva. Už se cítíte být trochu travařkou?
„Pro mě byl už úspěch, že jsem uhrála první kolo a dostala se do druhýho. Ted jsem odehrála další dobrej zápas. Jako travařku se ale pořád nevidím, tráva je nepředvídatelná, může se na ní stát cokoli stát. Na druhou stranu musím přiznat, že se na ní cítím dobře, až jsem z toho překvapená. S každým zápasem a tréninkem se mi zlepšuje pohyb. Vím, co si můžu dovolit a co ne. Třetí kolo je tady pro mě už úspěch. Teď bude hlavně důležité být opatrná a nezranit se.“
Vnímáte, jak roste vaše sláva a získáváte si fanoušky?
„Je hrozně příjemné, že mě lidi vnímají a můžu být pro někoho inspirací. Jsem ráda, že se jim třeba líbí můj příběh, moje hra i klid, jak se povzbuzuju, jak nevypustím žádný míč. Cítím, že mě vnímají pozitivně a pak mi i fandí. Když jsem šla servírovat do zápasu, tak řvali come on Barbora a já pak zahrála dobrý první servis. Pomohlo mi, že jsem je slyšela, měla jsem je za sebou a k vítězství mě i trochu dotáhli. Mám tohle moc ráda. Hrozně bych si přála hrát jednou rozhodující zápas ve Fed Cupu, kde vás lidi ženou, hlavně v Česku, a dodá to extra energii. To by byl ještě takový můj sen, kdyby se toto stalo.“
Zprávy ze dne 30. června 2021
Nick Kyrgios zase baví, zatím asi nejlepší zápas Wimbledonu
Novak Djokovič hravě eliminoval drtivý servis Jihoafričana Kevina Andersona a jistě prošel do třetího kola Wimbledonu. Obhájce titulu v All England Cubu vyhrál třikrát 6:3 a vysloužil si na centrkurtu potlesk fanoušků vstoje. „Byl to skoro bezchybný výkon. Doufám, že s tím bude souhlasit i můj trenér,“ řekl čtyřiatřicetiletý Djokovič v rozhovoru na kurtu po utkání dlouhém hodinu a čtyřicet minut.
Dva Češi, Pavel Složil a Jiří Vaněk, současný trenér Petry Kvitové, na seznamu tenistů, kteří ve Wimbledonu nikdy nevyhráli zápas.
Dobré zprávy od Karolíny Muchové, snad je konečně zdravá: "Tráva je náročnější na bedra a kolena, ale pro mě je hlavní břišní sval, který teď drží a mohla jsem dneska naplno servírovat, snad poprvé v tomhle roce. Nechci to zakřiknout, ale držím a nemám žádný větší zranění. Zatím super."
Kristýna Plíšková po obratu s Astrou Sharmovou: „Už jsem si říkala, jestli teď nevyhraju, tak už nikdy. Celý zápas jsem prohrávala, nemohla jsem se do toho dostat, byla jsem psychicky dole a ani popravdě nevím, jak jsem ho otočila. Říkala jsme si, že by bylo dobrý taky nějaký zápas otočit. Pořád prohrávám, i když v tréninku hraju dobře. Jsem ráda, že se to trošku přehouplo na moji stranu, ona znervózněla a já pak vybojovala spoustu míčů.“
Nasazená pětka Bianca Andreescuová z Kanady dostala velký klacek od Alizé Cornetové - 6:2, 6:1. Nedávná změna trenéra asi moc nezabírá.
První výhra od března, po sedmi porážkách za sebou a velkých problémech s ramenem. Kristýna Plíšková poráží Astru Sharmaovou 3:6, 6:4, 6:4. Wimbledon je stejně jako pro Jirku Veselého jejím obvykle úspěšným grandslamem.
Příští soupeřka pro Karolínu Muchovou bude hodně nebezpečná - italská střelkyně Camila Giorgiová.
Zprávy ze dne 29. června 2021
Další soupeřkou Krejčíkové bude ve čtvrtek Němka Andrea Petkovicová.
Barbora Krejčíková jde do akce, za minutu se začíná
Na většině kurtů už se hraje, dvorec číslo 3 ale stále prochází inspekcí, zda není moc kluzký. Barbora Krejčíková by na něj ale za chvíli měla přijít.
Plachty jdou dolů, s trochou štěstí by se mohlo začít v nejbližší době hrát
Se nám to wimbledonské odpoledne trochu komplikuje...
Francouzští mušketýři Tsonga, Monfils, Simon, Gasquet, veteráni za zenitem, se sešli ve Wimbledonu
Také zápas Katky Siniakové s Wang Ja-fan dnes neproběhne...
