Šarapovová ovládla pražskou exhibici, porazila Kvitovou i Šafářovou | iSport.cz
29. října 2012 • 22:02

Šarapovová ovládla pražskou exhibici, porazila Kvitovou i Šafářovou

Autor: ČTK
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruská tenistka Maria Šarapovová porazila v exhibici Advantage Tennis V. v pražské O2 areně českou jedničku Petru Kvitovou v utkání na jeden set 6:1. Kvitová se před finále Fed Cupu zotavuje po nemoci, proto na druhý set proti světové dvojce nastoupila Lucie Šafářová a prohrála těsně 6:7."Musím se omluvit za dnešní výkon, nebyl úplně nejlepší," řekla Kvitová v rozhovoru na dvorci divákům, kterých se v hale sešlo přes sedm tisíc, a slíbila, že ve finále to bude proti Srbkám výrazně lepší. "O sto procent," řekla.

Právě kvůli nemoci, s kterou Kvitová zápolila od minulého úterý a pět dnů ležela v posteli, se na dvorci proti Šarapovové šetřila. V delších výměnách kazila, tak zkoušela hrát kraťasy, ale ty většinou končily v síti a set měl rychlý spád.

Dobrá nálada panovala od začátku do konceDobrá nálada panovala od začátku do konceFoto Jaroslav Legner (Sport)

Nedělní finalistka Turnaje mistryň Šarapovová ukázala, že umí skvěle hrát, ale i dobře bavit. Hned při druhé výměně se divila neodpískanému autu a naoko se hádala s rozhodčí.

Jednou si rozbalila bonbony vlastní výroby, které letos uvedla na trh pod názvem Sugarpova. Kvitová odmítla, a tak celý pytlík skončil u Šafářové a Kláry Zakopalové a ochutnali i další členové fedcupového týmu v loži.

Závěrečné podání rukou v podání tenisových hvězdZávěrečné podání rukou v podání tenisových hvězdFoto Jaroslav Legner (Sport)

Kvitová soupeřku udivila tenisovým kouzlem, při kterém si míč nahrála sama na síť a zakončila držadlem. "Já to taky zkusím, ale nesmíte se smát," pronesla Ruska. O pár výměn později se u sítě snažila, ale míč rukojetí rakety minula.

V závěrečném gamu podávala Kvitová a za stavu 15:40 měla Šarapovová dva setboly a mečboly. "Je to mečbol finále Wimbledonu, dej eso!" povzbuzovala Ruska soupeřku.

Přesně tak totiž Kvitová ukončila jejich zápas loni ve finále slavného turnaje na trávě v All England Clubu. V Praze ale Kvitová neuspěla a prohrála.

ŠAFÁŘOVÁ  PADLA AŽ V TIEBREAKU

Šafářová byla Rusce vyrovnanější soupeřkou, obě tenistky předváděly skvělé výměny a údery. Zároveň držely i veselou notu. Šafářová třeba dělala, že se bojí soupeřčiny rány, a klepaly se jí nohy. "Můžu už podávat?" ptala se Šarapovová.

V jednom gamu pomohly Šarapovové a Šafářové nadějné tenistky Laura Benešová a Kristýna Lavičková. Obě si za své výkony vysloužily potlesk publika světových es a Šafářová chtěla i podpis. "Bylo to výborné," culily se žákyně pražské Sparty.

Dáte si mé bonbóny, nabízela ŠarapovováDáte si mé bonbóny, nabízela ŠarapovováFoto Jaroslav Legner (Sport)

Šarapovová si udělala legraci i sama ze sebe. "Hraj jako Šarapovová," vyzvala protivnici a Šafářová na jednu výměnu po vzoru Rusky nahlas hekala.

V závěru setu zaskočila Šafářová soupeřku podáním spodem a vynutila si tie-break. Ve zkrácené hře si Šarapovová lehce podvrtla kotník, ale zápas dovedla do vítězného konce.

"Mám za sebou nádherný den," pochvalovala si Šarapovová návštěvu Prahy. Obdivovala Staré Město i Tančící dům a jeho fotku si dala na svůj facebook. "Máte krásné město a užila jsem si i exhibici, bylo to moc fajn," řekla Ruska.

Šarapovová (Rus.) - Kvitová (ČR) 6:1,

Šarapovová - Šafářová (ČR) 7:6 (7:4).

Ten míček byl dobrý, říká ruská diva
Ten míček byl dobrý, říká ruská diva

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud