Těsně pod vrcholem! Berdych při návratu ve finále v Dauhá padl | iSport.cz
5. ledna 2019 • 18:15

Těsně pod vrcholem! Berdych při návratu ve finále v Dauhá padl

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český tenista Tomáš Berdych svůj návrat po půl roce od zranění k titulu nedotáhl. Ve finále turnaje v Dauhá podlehl Robertu Bautistovi-Agutovi ze Španělska po téměř dvouhodinovém boji 4:6, 6:3 a 3:6.Berdych dostal do soutěže v Dauhá divokou kartu a hrál poprvé od června. Někdejší čtvrtý hráč světa léčil záda a v žebříčku klesl až na 71. místo, z kterého by se měl v novém vydání posunout na 57. příčku.

"Byl to skvělý týden, mám z něj radost. Těch šest měsíců bylo dlouhých, ale uteklo to a jsem rád, že jsem začal sezonu finále," řekl Berdych na kurtu.

Ve finále katarského turnaje dopadl třiatřicetiletý český tenista stejně jako v roce 2015, kdy nestačil na jiného Španěla Davida Ferrera. Naposledy slavil Berdych titul předloni v říjnu v čínském Šen-čenu, kde do své sbírky přidal třináctou trofej.

Každý set rozhodl jediný brejk. V prvním setu ztratil podání Berdych, a to v sedmé hře, kterou začal neúspěšnými voleji na síti. V závěru sady odvrátil při svém servisu tři brejkboly, ale o hru později při čtvrtém setbolu poslal míč za základní čáru.

Tomáš Berdych se hecuje ve finále turnaje v Dauhá proti Roberto Bautistovi
Tomáš Berdych se hecuje ve finále turnaje v Dauhá proti Roberto Bautistovi

Ve druhém setu se prosadil český hráč díky tradiční zbrani, kterou je jeho drtivý forhend, a rovněž častějším výpadům k síti. Právě po jednom z úspěšných volejů proměnil brejkbol na 3:1, pak si podržel servis a set ukončil forhendem.

V rozhodující sadě si ale Berdych ve čtvrté hře vybral slabší chvilku. Udělal dvě dvojchyby a po bekhendu do sítě prohrával 1:3. Zbraně nesložil, odvrátil tři brejkboly na 1:5 a měl dvě šance dostat se zpět do hry, ale proti byla mimo jiné i páska, která vychýlila vítězný úder do autu. Berdych se pak jen s úsměvem otočil na manželku Ester. V závěrečné hře už nedokázal Bautistu v cestě za triumfem zastavit.

"Bylo to mé druhé finále tady a zdejší trofej je nádherná," řekl Berdych a se zalíbením se zadíval na pohár pro vítěze se zlatým sokolem. "Kdo ví, kolik sezon ve své kariéře přidám, třeba přijedu za rok."

Berdych si pohoršil finálovou bilanci na 13:19 a nestal se druhým českým vítězem v Dauhá. Tím jediným zůstal Petr Korda, který turnaj vyhrál v letech 1996 a 1998.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1 313 215 dolarů):
Dvouhra - finále:
Bautista (7-Šp.) - Berdych (ČR) 6:4, 3:6, 6:3.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud