Dánsko - Norsko | ONLINE | 2.12.2018 11:00 | Mistrovství světa florbal 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Mistrovství světa florbal - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Norsko - 2. prosince 2018   11:00

Ukončeno
Dánsko
Dánsko
04:09' Schmidt (Skov Nielsen) • 07:30' Glass (Eldholm) • 16:30' Roland Buckner (Nygaard Mørup)
3:9
(3:2, 0:5, 0:2)
Norsko
Norsko
05:02' Lindgjerdet  (Gidske) • 06:09' Olesen  (Lindgjerdet) • 23:13' Martinsen  (Næss Valbye) • 23:45' Fossum Normann  (Olesen) • 29:53' Olesen   • 32:37' Jansson  (Olesen) • 37:11' Lindgjerdet  (Pedersen) • 52:58' Lindgjerdet  (Kronberg) • 54:37' Bjerknes  (Olesen)
Dánsko
Sestavy:
Trolle (de Fries) – Krogsgaard, Wede, Schmidt, Nygaard Mørup, Kobberup, Holm – Glass, Odfeldt, Eldholm – Skov Nielsen, Roland Buckner, Lauridsen – Dalkvist, Køhler, Kleczewski – Handgaard, Velgaard, Parbo.
Rozhodčí
Anderson, Wissman
O2 Aréna
2729 diváků
Norsko
Sestavy:
Jelsnes (Falkeid) – Fossum Normann, Kvisvik, Øistad, Gidske, Martinsen, Fredriksen, Buraas – Jansson, Lindgjerdet, Olesen – Norstrøm, Kronberg, Bjerknes – Hjemgård, Næss Valbye, Nilsson – Hansen, Pedersen.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě to je pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase onlajnu na počtenou!
Nejlepší hráči:

Dánsko – Jesper Roland Buckner
Norsko – Ole Mossin Olesen
Dnešní utkání sledovalo 2729 diváků.
Je konec! Norsko si nakonec pohlídalo vítězství, které ještě podpořilo dvěma góly, které vstřelilo ve třetí třetině! Nejvíce se na výhře podíleli – Ole Mossin Olesen 5 bodů (2+3) a Markus Lindgjerdet 4 body (3+1). Norsko si tedy připsalo nakonec celkem jasnou výru o šest branek a v současné době okupuje první příčku skupiny B! Bude to však mít ještě těžké, jelikož ve skupině zbývají Finsko a Švédsko.
Konec zápasu.
59:43'
Norsko hraje v pěti!
59:21'
O vítězi utkání je jasno, navíc Norsko bylo tím týmem, který měl dobrou šanci na útočné polovině. Mike Trolle ovšem dokázal zasáhnout.
59:00'
Poslední minuta v utkání!
58:32'
Nyní jsou však dánští hráči v tlaku a Markus Jelsnes předvedl další skvělý zákrok. Byla na něm vidět radost, se kterou se podělil s fanoušky.
57:50'
Šance pro Dánsko alespoň na korigování skóre, jenže začátek početní výhody se jim zrovna dvakrát nevyvedl. Musí začít od svého gólmana.
57:43'
Vyloučení v týmu Norsko (Ole Martin Jansson – 2 min., Blokování soupeřovy hole).
57:09'
Diváci se v současné době baví nad opakovanými záběry, kdy jedna z fanynek Dánska se na to již nemohla dívat, a tak začala plést.
56:19'
Mohla být natočená desítka, ale není! Patrick Hjemgård běžel sám na gólmana, kdy Dánové rezignovali na nějakou zpátečku. Ten to zkoušel po zemi pod nohou, ale neuspěl.
55:41'
Mikkel Skov Nielsen se dostal ke střele švihem z dobré pozice, ale jeho dobrá rána byla zastavena norským obráncem na hranici brankoviště.
55:05'
Norsko se navíc nadále drží na míčku a hraje v klidu. Když se Dánsko náhodou dostane k balonku, většinou se o něj připraví vlastní chybou.
54:37'
Norsko právě vstřelilo branku!
Dánsko psychicky odešlo a rovnou inkasuje podeváté! vyslal dobrý pas od mantinelu, na který s naběhl SINDRE BJERKNES a v pohodě poslal míček do odkryté části branky. Asistence: Ole Mossin Olesen.
54:06'
V tomto zápase tedy vidíme hattrick! Pro Markuse Lindgjerdeta to byla totiž třetí branka v dnešním utkání a spolu s Olesenem je nejlepším hráčem Norska.
52:58'
Norsko právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že o dnešním vítězi je rozhodnuto, jelikož Norové využívají přesilovou hru! MARKUS LINDGJERDET dostal parádní přihrávku a jeho rána z první zamířila přesně tam, kam měla. Asistence: Ketil Kronberg.
52:26'
Zatím to ovšem není od Norů zatím ideální přesilová hra. Dánsko se dostalo k míčku, díky čemuž ušetřilo několik cenných vteřinek.
52:01'
Toto je ideální pozice pro Norsko, které ušetří dvě minuty, navíc může znovu skórovat a navýšit svůj náskok na pět branek.
51:49'
Vyloučení v týmu Dánsko (Emil Odfeldt – 2 min., Bránění ve hře).
51:23'
Markus Jelsnes prostě nechce pustit Dány zpět do zápasu! Jannik Trolle Wede dostal křižný pas, ovšem jeho ránu dokázal norský gólman vychytat.
50:48'
Díky této ztrátě se Norsko dostalo do rychlého protiútoku, když se ozval jen náraz do mantinelu. Je pískáno a Norsko bude po komerční přestávce rozehrávat.
50:36'
Esben Køhler si nabíhal za obranu, aby bránil gólmanovi. Nedohodl se však se svým spoluhráčem, který čekal jeho pohyb do strany. Laciná ztráta.
50:00'
Chybí nám přesně deset minut do konce třetí třetiny! V tu dobu proběhl boj o míček na polovině hřiště, který vyhrál dánský národní tým.
49:20'
Tak přišla svižná střela z celkem dobré pozice, avšak ta jen zaduněla o mantinel. Markus Jelsnes vůbec nemusel zasahovat a nemá zatím tolik práce.
48:51'
Tentokrát se Dánsko již dostalo k míčku a může mít útočné choutky. Stále prohrává o čtyři branky a čas se neúprosně zkracuje.
48:27'
To bylo nyní hodně nepřesné, co nyní vyprodukovali Norové, ale Dánsko toho využít nedokázalo, a tak může Norsko pokračovat v tlaku.
47:37'
Navíc stále kombinuje na útoční polovině a tribunami to jen zahučelo! Dobrá šance, avšak skóre stále zůstává neměnné.
47:06'
Christoffer Øistad to zkusil z poloviny hřiště, ale jeho pokus zblokoval první hráč, který stál před ním. přesto zůstává Norsko u míčku.
46:28'
Ole Mossin Olesen znovu v akci! Ten je dnes opravdu nezastavitelný. Už to vypadalo, že vypálí, ale nakonec raději zklidnil hru a přihrál dozadu.
46:00'
Norové se snaží poněkud uklidnit hru, a tak si zatím nahrávají mezi sebou na své obranné polovině. Dánsko by mělo raději napadat, čas mu utíká.
45:31'
Parádní zákrok Jelsnese! Dánsko se dostalo do přečíslení, přišla křižná přihrávka a střela z první. Norský gólman předvedl parádní skok, díky kterému míček lapil!
44:48'
Hra se zatím opravdu přerušuje jen minimálně a dá se čekat, že dnešní zápas nejspíše skončí celkem brzy. Navíc zatím padl jen jeden trest!
44:06'
Jesper Schmidt ztratil míček na polovině hřiště, díky čemuž se hnali Norové do zakončení. To nakonec jen těsně minulo levou tyčku z pohledu gólmana.
43:33'
Přesto se po krátké chvilce dostalo Dánsko do útoku, ale znovu zde nepředvedlo nic, čím by mohlo překvapit obranu norského celku.
42:44'
To vypadalo na pěknou akci, jenže Dánové jí zazdili! Mikkel Skov Nielsen poslal přihrávku na střed, kde byl Wede. Ten však místo zakončení z první volil přihrávku zpět na prvně jmnenovaného, který jeho pas nezpracoval.
42:11'
Tentokrát se Dánové připravili o míček vlastní chybou, když vyprodukovali velmi nepřesnou přihrávku, která se nevešla mezi mantinely.
41:39'
Na druhé straně se pokoušeli něco vymyslet Norové, ale nepředvedli vůbec nic. Dánsko tak může nadále útočit a doufat, že vstřelí brzy gól.
41:07'
Nyní se po střel míček odrazil před branku norského celku, ale zde včas zasáhl Jelsnes, jenž po míčku skočil a nedovolil nikomu dorážet.
40:23'
V úvodních vteřinách drží míček na svých hokejkách tým z Dánska. Zkouší to postupnou kombinací, ale zatím se nemůže nikam dostat.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 7 – 11
Další třetina začne přibližně v 12:25.
Wow, tak tohle byl koncert v podání Norů! Ti sice po první periodě prohrávali o jeden gól, jenže ve druhé třetině předvedli parádní výkon a nasázeli rovnou pět branek. Za zmínku rozhodně stojí výkon Oleho Mossina Olesena, jenž má na svém kontě již 4 body (2+2)! Navíc se prosadil parádně provedeným trestným střílením. Dánsko bude mít co dělat, pokud chce s dnešním zápasem ještě něco udělat.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:39'
Vypadá to, že za současné situace se třetina také dohraje. Ta byla jak z říše snů pro Norsko, zatímco pro Dány se z ní stala noční můra.
39:08'
V té drží míček na svých hokejkách Norové a nevypadá to, že by s ním chtěli někam spěchat. Dánové je navíc ani nenapadají.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:22'
Jannik Trolle Wede poslal míček na Esbena Køhlera, který se s tím nepáral a vypálil. Jeho rána nebyla přesná a skončila daleko za mantinelem.
37:32'
A mohlo to být o pět branek! Norský hráč se hnal na Trolleho a vyslal dobrou střelu! Tu buď chytil parádním zákrokem Trolle, nebo se odrazila od tyčky! Každopádně gól z toho není.
37:11'
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové znovu drželi míček na svých holích a střílí dnes již sedmý gól, parádní utkání dnes hrají. MARKUS LINDGJERDET dostal parádní přihrávku přes šíři hřiště a bez větších potíží usměrnil míček do odkryté části sítě. Asistence: Marius Pedersen.
36:20'
O chvilku později to ovšem bylo již nebezpečné! Trolle po míčku skočil tygřím skokem, ale ten nakonec těsně minul jeho branku. Poté se ještě dánský gólman zamotal trochu do síťky, ale i to ustál.
35:51'
Ketil Kronberg se zkoušel prosadit na druhé straně, když se vehnal na útočnou polovinu jako tank. Mike Trolle jeh nájezdu ovšem odolal.
35:16'
To vůbec nebyla špatně vymyšlená akce! Lukas Eldholm, který je dnes hodně aktivní, si nabíhal na přihrávku z rohu hřiště, ale těsně před ním byla zastavena.
34:43'
Nyní ovšem mají míček na svých hokejkách znovu hráči norského reprezentačního výběru. Dlouho se u něj ovšem neudrželi.
34:06'
Daniel Nygaard Mørup to měl nyní hodně těžké, jelikož se proti němu postavili hned dva protihráči, přesto se mu povedlo míček udržet.
33:19'
Nádherná individuální akce Lukase Eldholma! Ten si obhodil protihráče a dostal se do dobré střelecké pozice. Markus Jelsnes ovšem předvedl dobrý zákrok.
32:37'
Norsko právě vstřelilo branku!
Jenže místo tlaku Dánska, znovu skórují Norové, už je to o tři branky! Nádherné rozehrání standardní situace, kterou rozehrával Ole Martin Jansson, jenž přihrál na Olesena, který jen posunul míček zpět na OLEHO MARTINA JANSSONA, který skvělou ranou překonal Trolleho v bráně. Asistence: Ole Mossin Olesen.
32:01'
Vypadá to, že po komerční přestávce přišel na palubovku úplně jiný tým! Jeden z dánských hráčů dostal dobrý pas a střela z první byla nebezpečná. Markus Jelsnes musel zasahovat.
31:12'
Na druhé straně se dostali k pokusu také dánští hráči, ale velké nebezpečí z toho nebylo. Dánsko se nemůže dostat do tempa ve druhé třetině.
31:01'
Norsko pokračuje ve svém tlaku a stále má rozhodně více ze hry! Mike Trolle se po střele jen ohlédl, ale ta skončila na horní tyčce!
30:09'
Jinak trestné střílení bylo zahráváno proto, že jeden z dánských hráčů zastavil míček celkem úmyslnou hlavičkou po vyhození norského gólmana.
29:53'
Norsko právě vstřelilo branku!
K tomu se postavil OLE MOSIN OLESEN, který běžel nejprve pomalu, ale poté hodně zrychlil a nádhernou kličkou vyšachoval dánského gólmana, kterého poté v pohodě překonal. Tento gól může aspirovat na jeden z nejhezčích na celém turnaji.
29:53'
Norsko bude zahrávat trestné střílení!
29:27'
Markus Jelsnes se musí v brance hodně otáčet, ten si dnes opravdu na nudu stěžovat nemůže. Tentokrát byla ovšem střela znovu sražena mimo.
29:01'
Hráči v bílém drží míček na svých hokejkách a dostali se do další šance. Přišla střela po křižném pasu, avšak ta byla sražena mimo mantinely.
28:31'
Díky tomu rozehrávalo Dánsko na útočné polovině nedaleko branky, ale neporadilo si se situací dobře, jelikož nakonec ani nevypálilo.
28:14'
Lukas Eldholm udržel v hodně těžké pozici na polovině hřišti balonek a Dánsko mohlo jít do protiútoku. Následoval ovšem faul norského týmu.
27:28'
To vůbec není dobré, co předvádí Dánsko, to jsou obrovské chyby, které je mohou stát šanci na tři body. Další protiútok, ale další sražená střela Norů.
27:01'
Další velká šance Norska! To se znovu dostalo do přečíslení dva na jednoho. Daniel Nygaard Mørup nahrával na svého spoluhráče, ale poslední hráč Dánska zamezil v cestě míčku!
26:25'
Ole Mossin Olesen si zaběhl za obranu, kam mu také byla adresována přihrávka. Míčku se však dotkl vysokou holí, jež mu byla také odpískána.
25:57'
Díky čemuž se také dostalo k míčku a v současné době kombinuje obránce mezi sebou na obranné polovině. Dánsko je zatím v klidu.
25:28'
Následně se u míčku drží Dánové, ale nemohou se dostat do pořádné šance. Vypadá to, že Norsko trochu zlepšilo defenzivní činnost.
24:39'
Norsko mohlo vést již o dvě branky! Patrick Hjemgård obral o míček soupeře na polovině hřiště a dostal se se spoluhráči do přečíslení tři na jednoho. Nakonec vzal celou akci na sebe, avšak Mike Trolle ho nohou vychytal!
24:16'
Diváci, kteří si dnes našli cestu do 02 Arény již na tento zápas rozhodně nelitují. Hraje se parádní florbal, který je plný útočných akcí.
23:45'
Norsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, uběhlo třicet vteřin a Norsko se dostává do jednobrankového vedení, to je panečku ofenzivní podívaná. Ole Mossin Olesen poslal míček na volného MADSE FOSSUMA NORMANNA, jenž se trefil nepříliš prudkou střelou na vzdálenější šibenici. Asistence: Ole Mossin Olesen.
23:13'
Norsko právě vstřelilo branku!
Zrovna jsem chtěla napsat, že Norové mají z kraje třetiny tlak, avšak tentokrát se dokázali i prosadit. Dobrou práci odvedl Andreas Næss Valbye, jenž udržel míček za brankou. Poté ho poslal na PATRICKA MARTINSENA, jenž našel místo u bližší tyčky! Asistence: Andreas Næss Valbye.
22:44'
Tentokrát to zkusil skoro z poloviny hřiště Ludvik Hansen, avšak jeho rána byla zblokovaná, následná dorážka také nedolétla až mezi tři tyče.
21:58'
Po krátké kombinaci se míček dostal až na hůl Daniela Nygaarda Mørupa, který to zkusil z těžké pozice. Nakonec jeho střela neprošla až na branku.
21:16'
Ole Martin Jansson udržel v hodně těžké pozici míček, načež ho poslal na Olesena. Krátce poté je pískáno proti Norům, kterým se to ani trochu nelíbí.
20:30'
Ti se také dostali k první střele v této třetině. Ta však byla sražena jedním z norských hráčů, který si míček i dokázal sebrat na svou hůl.
20:11'
Tak už nám začala i druhá perioda, musí se nechat, že tento zápas má hodně velký spád. První buly v teto třetině vyhráli čistě Dánové.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 6 – 6
Další třetina začne přibližně v 11:42.
Je za námi první třetina utkání mezi Dánskem a Norskem, po které vedou Dánové o jednu branku! Ti se dostali do vedení jako první, když se prosadil Schmidt. Následně Norové otočili během minuty skóre ve svůj prospěch, ale to ještě nebylo vše! Dánsko totiž během krátké chvilky srovnalo, a nakonec vstřelilo ještě vedou branku, když si Bucknerovo nahození srazil do branky jeden z Norů.
20:00'
První třetina skončila.
19:31'
Tentokrát se hnal do zakončení Lukas Eldholm, který vypálil, avšak jeho rána šla těsně vedle. Následně tento hráč ztratil míček u mantinelu.
19:00'
Minuta do konce třetiny!
18:46'
Markus Jelsnes měl teď obrovské štěstí! Za jeho zády se totiž ozvala tyčka. Tribunami to je zahučelo. Není tu moc fanoušků, ale není to nejhorší.
17:57'
Gólovka v podání Norska, která zase nekončí brankou! Robin Perzan Norstrøm běžel se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, ovšem míček si hodil trochu moc dopředu. Jeho následný pas byl hodně těžký na trefení, a tak nebyl trefen.
17:15'
Toto může být pro Nory celkem šok, přesto se znovu ihned hnali do útoku. Jeden z útočníků chtěl poslat míček na obránce, jenže pas byl nepřesný.
16:30'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, jelikož Dánové, kteří se asi pět minut jen bránili, jdou do vedení! Jesper Roland Buckner nahodil míček na branku, kde si ho do sítě srazil jeden z norských obránců! Proto je také hráči s číslem 8, tedy JESPERU ROLANDU BUCKNEROVI, branka přiznána! Asistence: Daniel Nygaard Mørup.
15:58'
Následně to jeden z Norů možná zkoušel z velkého úhlu, možná nahrával přes šíři hřiště, každopádně míček skončil jen daleko od mantinelů.
15:39'
Mike Trolle je tedy v permanenci, ten si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Teď si musel připsat dva zákroky během krátké doby.
15:08'
Až teď se o něj sami Norové připravili hodně nepřesným pasem, ale Dánsko se u něj dlouho neudrželo. To tedy nemá klid na hokejkách.
14:22'
Nyní to vypadá, že Dánsko hraje oslabení, ale není to tak. Norsko dobře kombinuje a nepouští svého soupeře k ničemu. Ten již dlouho neměl míček.
13:40'
Tentokrát se Dánsko pokusilo o rychlý přístup k hráčům, jenže z toho jen rezultovala šance Janssona, který brankou o kousek přestřelil.
13:02'
Dánové rozhodně trochu ztratili na tempu. Nemohou se za žádnou cenu dostat k míčku a Norové tak mohou v klidu kombinovat a hledat skulinky.
12:13'
A Norové už opravdu mohli jít do vedení! Dostali se totiž do přečíslení dva na jednoho, avšak finální přihrávka byla o něco delší, než bylo potřeba.
11:46'
No, Norové jsou zatím o něco aktivnější a zasloužili by si vedení o něco více. Přišla další dobrá střela, ale ta minula dánskou branku jen o kousek.
11:15'
U mčku se stále drží norská reprezentace, jež nebezpečně kombinuje. Nakonec přišla i dobrá střela, ale proti té se vtyáhl Mike Trolle!
10:38'
Už se znovu hraje! Diváci si během komerční přestávky mohli poslechnout speciální song, který byl vytvořen právě pro toto mistrovství světa.
10:27'
A dokombinovalo to až do střelecké pozice! Mike Trolle si musel připsat úspěšný zákrok, načež jeden z Dánů fauloval a Norové budou rozehrávat.
10:05'
Tentokrát bylo na tahu Dánsko, ale to se samo nepřesnou přihrávku o balonek připravilo. Díky tomu míří do útoku Norsko, které zatím kombinuje.
09:36'
Zatím vidíme rozhodně ofenzivní a zajímavou podívanou, kdy se přerušuje jen minimálně. Hra má rychlý a jakýkoliv z týmů se může dostat do vedení.
07:30'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Což se jim během krátké doby také daří, takže mi zde máme zase remízu! Eldholm našel z rohu MATHIASE GLASSA, který si naběhl na střed hřiště a ranou z první se nemýlil! Asistence: Lukas Eldholm.
07:21'
Tak hra se nám trochu konečně uklidnila. Míček mají na svých hokejkách Dánové, kteří by jistě chtěli co nejrychleji srovnat stav utkání.
06:09'
Norsko právě vstřelilo branku!
Norsko přidává druhou branku a během minuty otáčí skóre! To mělo k dispozici standardní situaci z hranice brankoviště. Přišla přihrávka na OLEHO MOSSINA OLESENA, jenž se z bekhendu trefil na bližší tyč. Asistence: Markus Lindgjerdet.
05:02'
Norsko právě vstřelilo branku!
Přesilová hra je využita a jede se na novo! Do míčku se opřel MARKUS LINDGJERDET, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniel Gidske.
04:09'
Vyloučení v týmu Dánsko (Jesper Schmidt – 2 min., Nesportovní chování + 10 min., Nesportovní chování).
04:09'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Což je nakonec může mrzet, jelikož Dánové jdou do vedení! Nejprve měl velkou šanci Simon Lauridsen, jenž byl ještě vychytán parádním zákrokem. Následně se ovšem dostal ke střele JESPER SCHMIDT, který parádní ranou rozvlnil sítku. Asistence: Mikkel Skov Nielsen.
03:45'
Christoffer Øistad měl míček na své hokejce, ale neměl moc možností komu nahrát. Proto krátce nato Norové míček ztratili.
03:11'
Martin Isnes Kvisvik chtěl natěsno bránit svého soupeře, ale místo toho mu hůl odlétla daleko za mantinely. Tak si pro ní tento hráč musel doběhnout.
02:23'
Jenže dlouho se u něj neudrželi. Sice mělo možnost rozehrávky po písknutí, ale nevyužilo toho. Na druhé straně pálilo Norsko nepřesně.
01:42'
A to i následně, kdy dobře skočil po míčku, který již málem ukořistili Norové. Dánsko se díky tomu neocitlo pod tlakem a může kombinovat.
01:12'
Mike Trolle už ale ano! Norové se dostali do menšího tlaku, po kterém vyprodukovali dvě střely ze strany. Trolle však byl připravený.
00:34'
Díky tomu se Dánsko, které hraje v červených dresech dostalo k první střele zápas. Ta však nebyla přesná a Jelsnes nemusel zasahovat.
00:09'
Je to tady! Úvodní utkání druhého hracího dne mistrovství světa začalo! Buly sice vyhráli Norové, jenže ti okamžitě o míček přišli.
00:01'
Utkání právě začalo.
Rozhodčími dnešního utkání jsou pánové Thomas Andersson a Rickard Wissman. První jmenovaný se účastnil MS již v roce 2008, Wissman poprvé loni.
Stadionem právě zní hymna Dánska. Následovat bude samozřejmě také hymna norského týmu. Následně nebude nic bránit začátku utkání!
Úvodní sestavy:

Dánsko: Trolle (de Fries) – Krogsgaard, Wede, Schmidt, Nygaard Mørup, Kobberup, Holm – Glass, Odfeldt, Eldholm – Skov Nielsen, Roland Buckner, Lauridsen – Dalkvist, Køhler, Kleczewski – Handgaard, Velgaard, Parbo.

Norsko: Jelsnes (Falkeid) – Fossum Normann, Kvisvik, Øistad, Gidske, Martinsen, Fredriksen, Buraas – Jansson, Lindgjerdet, Olesen – Norstrøm, Kronberg, Bjerknes – Hjemgård, Næss Valbye, Nilsson – Pedersen.

Rozhodčí: Anderson, Wissman.
Úvodní sestavy:

Dánsko: Trolle (de Fries) – Krogsgaard, Wede, Schmidt, Nygaard Mørup, Kobberup, Holm – Glass, Odfeldt, Eldholm – Skov Nielsen, Roland Buckner, Lauridsen – Dalkvist, Køhler, Kleczewski – Handgaard, Velgaard, Parbo.

Norsko: Jelsnes (Falkeid) – Fossum Normann, Kvisvik, Øistad, Gidske, Martinsen, Fredriksen, Buraas – Jansson, Lindgjerdet, Olesen – Norstrøm, Kronberg, Bjerknes – Hjemgård, Næss Valbye, Nilsson – Hansen, Pedersen.

Rozhodčí: Anderson, Wissman.
Norsko

Norsko zatím hrálo naprosto každé mistrovství, které se konalo, takže celkem jich má na kontě jedenáct. Nejlepším umístěním zůstává třetí místo, které ovšem Norové vybojovali hned na prvním MS v roce 1996. Jinak ale hrají stabilně, jelikož se vždy umisťují okolo pátého místa, kdy nejhůře byli šestí.

To Norsko mělo loni jistotu bojů o play-off. Hrálo totiž ve skupině B, kde se utkalo se Švédskem, Českou republikou a Lotyšskem. V těchto bojích získalo jen jeden bod, a tak muselo hrát předkolo čtvrtfinále. V něm Norové narazili na Slováky, které přehráli jen těsně 4:3. Následovalo čtvrtfinále, ve kterém padli celkem jasně se Švýcarskem 2:7. Celkově z toho bylo šesté místo.
Nominace:

Brankáři: Jelsnes Markus, Falkeid Andreas.

Obrana: Hansen Ludvik, Gidske Daniel, Oistad Christoffer, Fredriksen Henrik, Normann Mads Fossum, Buraas Sindre, Martinsen Patrick, Kvisvik Martin Isnes.

Útok: Bjerknes Sindre, Kronberg Ketil, Norstrom Robin Perzan, Jansson Ole Martin, Olesen Ole Mossin, Valbye Andreas Naess, Pedersen Marius, Nilsson Christoffer, Hjemgard Patrick, Lindgjerdet Markus.
Dánsko

Dánsko je pravidelným účastníkem mistrovství světa, které ještě ani jednou nevynechalo. Dá se říct, že tento celek končí v první desítce (jedinou výjimkou je MS v roce 2010). Nejlepším umístěním byla čtvrtá pozice, které dosáhli florbalisté ze severu Evropy hned dvakrát, ale to již dávno. Na posledním mistrovství Dánsko skončilo na pátém místě.

Loni hrálo Dánsko ve skupině C a muselo si postup do čtvrtfinále těžce vybojovat. Nejprve se utkalo ve skupině se Slovenskem, Polskem a Austrálií, kdy neprohrálo ani jeden zápas a ovládlo tabulku se šesti body. Následovalo předkolo, ve kterém se Dánové střetli s Lotyšskem a po velkém boji vyhráli 6:5. Ve čtvrtfinále jim ovšem vystavilo stopku Finsko, se kterým prohráli vysoko 0:7.
Nominace:

Brankáři: Trolle Mike, de Fries David.

Obrana: Nygaard Morup Daniel, Holm Anders, Trolle Jannik Wede, Krogsgaard Marko, Schmidt Jesper, Kobberup Frederik.

Útok: Roland Buckner Jesper, Lauridsen Simon, Eldholm Lukas, Odfeldt Emil, Dalkvist Jannik, Kleczewski Andreas, Kohler Esben, Velgaard Jonathan,Skov Nielsen Mikkel, Glass Mathias, Parbo Nikolaj, Handgaard Morten.
Skupina B

Ve skupině B se postupně mezi sebou utkají Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko, což se dá rozhodně považovat za nejtěžší skupinu, ale na druhou stranu do vyřazovacích bojů se podívají všechny týmy. Co se týče žebříčkového postavení, je na tom nejlépe Finsko, jež se nachází na vedoucí příčce, ovšem je následované jedním z největších favoritů Švédskem. Dánsko se nachází na pátém místě a Norsko na místě šestém.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního zápasu druhého hracího dne MS ve florbale 2018! Celé mistrovství se odehrává v České republice, kam postoupilo celkem šestnáct týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin. V tomto utkání se podíváme na utkání mezi Dánskem a Norskem, které začíná v 11:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.
Články odjinud