Mistrovství světa florbal -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Švédsko - 9. prosince 2018   16:00

Finsko
Finsko
03:30' Kivilehto (Leikkanen) • 23:57' Kotilainen (Lastikka) • 46:21' Kivilehto (Kotilainen) • 48:34' Kotilainen (Väänänen) • 49:35' Salo (Lamminen) • 58:11' Johansson (Salin)
Švédsko

To je ode mě pro dnešek vše, s konstatováním, že Fini se zaslouženě stávají staronovými mistry světa se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Finský kapitán Salo přebral trofej a na hřišti propukly obrovské oslavy.
Finský tým přebírá trofej pro mistry světa!
Mistři světa přebírají své zlaté medaile!
Švédský tým přebírá stříbrné medaile pro vicemistry světa za rok 2018.
Nejužitečnější hráč šampionátu:
Pascal Meier (Švýcarsko)
All star tým šampionátu:
Pascal Meier (Švýcarsko) (B) – Emil Johansson (Švédsko), Robin Nilsberth (Švédsko) – Joonas Pylsy (Finsko), Adam Delong (Česká republika), Kim Nilsson (Švédsko).
Nejlepší hráči utkání:
Juha Kivilehto (Finsko) a Alexander Rudd (Švédsko).
A je konec! Finsko podalo ve 3. třetině bezchybný výkon, vstřelilo 4 branky a obhájilo titul! Fini byli jednoznačně lepší v produktivitě, šance nepřehrávali a zaslouženě se umisťují na nejvyšším stupínku!
Střely ve 3. třetině: Finsko – , Švédsko – .
59:49'
Švédsko se ještě snaží kosmeticky upravit skóre.
59:09'
V celé hale (kromě švédského sektoru) probíhá standing ovations! Parádní kulisa pro oba týmy!
59:01'
Probíhá poslední minuta 3. třetiny.
58:41'
Dnes jinak neviditelný Nilsson vypálil od mantinelu, jeho pokus v klidu likviduje Kosonen.
58:11'
Finsko právě vstřelilo branku!
A je to tady, Fini střílí další branku a pojišťují si vedení v zápase! Eemeli Salin dost diskutabilně obral o míček Rudda, a do prázdné branky následně umístil míček SAMI JOHANSSON.
Asistence: Eemeli Salin.
57:23'
Míček na polovině Švédů a čas teď pro hráče v modrých dresech plyne opravdu rychle.
56:40'
Fini dobře kouskují hru drobnými fauly a otupují tlak Švédska.
56:26'
Rudd připravil gólovku pro Sjogrena, ale ten trefuje blokujícího protihráče!
56:03'
Albin Sjogren se dostal k dorážce z brankoviště, ale minul!
55:42'
Švédsko to zkouší znovu se 6ti hráči.
55:29'
Švédsko právě vstřelilo branku!
ALEXANDER RUDD provedl nájezd bezchybně, když po backhandovém zakončení dostal míček do branky a Švédsko stále živí naději na vyrovnání!
Bez asistence.
55:29'
Švédsko dostává výhodu trestného střílení!
55:13'
Míček doskákal do odkryté klece Švédska, ale rozhodčí dobrých 5 vteřin před tím pískal faul.
54:45'
Těžko říct jestli Enstrom střílel nebo nahrával, každopádně z rohu brankoviště promarnil obrovskou šanci na gól!
54:14'
Johan Rehm je na střídačce, Švédsko jde poměrně brzy zkoušet power play!
54:14'
Oddechový čas pro Švédsko.
53:50'
Johan Rehm drží švédské naděje! Nyní vychytal finského hráče, který se na něj nikým nehlídaný řítil.
53:30'
Martin Ostholm hledal krosovou nahrávkou Nilssona,ale míček se k němu nedostal.
53:19'
Joonas Pylsy se prolétl za mantinel a rozhodčí píská faul.
52:55'
Rudd výborně vybojoval míček,ale následně nepřesně nahrál a Fini jsou znovu u balónku.
52:30'
Janne Lamminen se dostal k přečíslení 2 na 1, ale nakonec s míčkem skončil v rohu hřiště.
51:40'
Finský tým je na balónku a výběr Tre Kronor do šancí příliš nepouští!
51:20'
Ville Lastikka vypálil od pravého mantinelu, ale jeho pokus Rehm kryje.
50:39'
Skákavá střela Enstroma minula branku.
Letošní šampionát znovu přepisuje historii! V zápase o 3. místo se vytvořil nový divácký rekord v počtu diváků na jediném florbalovém utkání. Ale finále táhne diváky ještě víc a máme tu nový rekord 16 276 diváků!
49:59'
Finští fanoušci mohutně povzbuzují svůj tým, naopak příznivci Švédska nám zamlkli.
49:35'
Tohle začíná vypadat pro Finy víc než dobře! NICO SALO dostal míček na středu hřiště a skrz blokujícího prospal míček do šibenice!
Asistence: Janne Lamminen.
49:10'
Emil Johansson krosem na Carlstroma, ten z jedničky netrefuje.
48:34'
Finsko přidává další branku! Suomi tak udělali velký krok k obhájení titulu! PETER KOTILAINEN si vzal míček na polovině hřiště a střelou tahem se prosazuje!
Asistence: Tatu Väänänen.
48:21'
Další překombinovaná akce švédského týmu! Johan Samuelsson chtěl najít lépe postaveného spoluhráče, ale k němu se míček nedostal.
48:01'
Rudd hledal krosovou nahrávkou spoluhráče,ale míček sbírá finský obránce.
47:43'
Další parádní kombinace hráčů v bílých dresech, skončila nepřesnou střelou Joonase Pylsyho!
47:33'
Peter Kotilainen se hnal do další šance, ale před tím si pomohl nedovoleně a rozhodčí přerušuje hru.
47:02'
Janne Lamminen trefuje břevno!
46:21'
Netrvalo dlouho a finský celek je znovu ve vedení! Finové jsou v zakončení dost nekompromisní, nyní se při protiútoku 2 na 1 prosazuje JUHA KIVILEHTO, který dostal míček na zlatém podnose od Petera Kotilainena.
Asistence: Peter Kotilainen.
46:10'
Švédský tým drží balónek a obléhá finský obranný val.
45:22'
Švédský celek je v začátku poslední třetiny aktivnějším týmem.
44:55'
Alexander Galante Carlstrom vypálil po rozehrávce na branku, jeho pokus Kosonen vyrazil ramenem!
44:20'
Jonas Adriansson se výborně vrátil a čistým zákrokem odzbrojil protihráče!
43:55'
Švédští fanoušci se probrali a hlasitě ženou své miláčky za další brankou.
43:01'
Eemeli Salin ztratil míček za brankou soupeře a Švédsko se tak vrhá znovu do útoku.
42:41'
A je srovnáno! ALEXANDER RUDD si vybojoval míček na polovině hřiště, otočil se rychle do útoku a neuvěřitelnou střelou backhandem procedil míček kolem první tyče do branky!
41:55'
Finský tým stále drží míček na vlastní polovině.
41:01'
Peter Kotilainen vyvezl míček na polovinu soupeře,ale následně ho vrátil zpět.
40:39'
Finsko hraje v plném počtu!
40:30'
Střela Enstroma minula branku.
40:09'
Není na co čekat! Švédi okamžitě forčekují až za brankou soupeře!
40:01'
Úvodní buly pro finský tým,
40:01'
A je to tady, poslední třetina finálového utkání mistrovství světa rozhodne o vítězi! Obhájí Fini titul nebo se na florbalový trůn vrátí tým Švédska?
A je tu konec druhé třetiny. Ve druhém dějství jsme viděli 2 branky,když se prosadily oba týmy. Finsko navýšilo vedení, když se ve 24. minutě prosadil Kotilainen. Tre Kronor se poprvé prosadili ve 28. minutě, když využili přesilovou hru. V závěru třetiny Finy 2x zachránila branková konstrukce. Jinak sledujeme naprosto vyrovnaný zápas plný šancí, který musí diváky bavit!
Střely ve druhé třetině: Finsko – 5, Švédsko – 6.
Třetí třetina začne přibližně v 17:32.
40:00'
39:29'
Enstrom se dostal ke střele ze středu hřiště, ale míček prolétl vedle branky.
39:27'
Kim Nilsson vypálil z pravé strany,ale míček Kosonen vyrazil mimo.
38:40'
Švédi kombinují na polovině soupeře,ale k větší šanci to nevedlo.
38:26'
Vyloučení v týmu Finsko (Nico Salo – 2 min.).
38:20'
Finská pětice pozorně brání a Švédi si nahrávají v 6ti lidech na polovině soupeře.
37:34'
Švédský tým má v závěru třetiny převahu a vynutil si další přesilovou hru.
37:02'
Johan Samuelsson se s míčkem prohnal až před branku soupeře,ale k zakončení se nedostal.
36:55'
Finští fanoušci se probrali a halou zní " Suomi!"
36:39'
Jonas Svahn nahazoval míček před branku, ale jeho spoluhráč balónek netrefil.
36:02'
Zblokovaná střela švédského hráče skončila v rohu hřiště.
35:34'
Alexander Galante Carlstrom si v rohu hřiště počínal nedovoleně a Finsko tak přerušuje tlak soupeře.
35:05'
Johan Samuelsson získal míček před brankou a poslal ho na Rasmuse Enstroma, ale ten se z bezprostřední blízkosti neprosadil!
34:30'
Švédský tým je v plném počtu,ale stále se brání na vlastní polovině.
33:55'
Finský tým si vytvořil obrovský tlak, ale gól se jim nepodařilo vstřelit.
33:40'
Albin Sjogren předvedl výbornou poziční hru a zablokoval střelu finského hráče od poloviny hřiště.
32:55'
Dělovka Kristera Savonena minula branku o milimetry!
32:20'
Finsko kombinuje na polovině soupeře a odstřeluje branku Švédska.
32:02'
Vyloučení v týmu Švédsko (Mattias Samuelsson – 2 min., Nedovolené vrážení).
31:41'
Finsko si vynutilo další přesilovou hry a nyní má ponechanou výhodu.
31:10'
Martin Ostholm výborně zablokoval střelu Kotilainena, která mířila do prázdné branky!
30:22'
Finsko se jednoduchou nahrávkou "po prknech" dostalo na polovinu Švédska a kombinuje.
29:55'
Švédsko ve druhé třetině napadá rozehrávku Finů a nevyčkává na své polovině.
29:10'
Vysoký míček prolétl brankovištěm švédského týmu a halou to jen zahučelo.
28:40'
Martin Ostholm prudkou střelou z výběhu trefuje tyč!
27:25'
A je tu první branka Tre Kronor! Švédský tým využívá bleskurychle přesilovou hru, když se ranou od mantinelu na první tyč prosazuje ALEXANDER GALANTE CARLSTROM. Asistence: Emil Johansson.
27:20'
Vyloučení v týmu Finsko (Peter Kotilainen – 2 min., Sekání).
27:20'
Rasmus Enstrom přišel o míček na mantinelu a finský tým tak čeká oslabení.
26:42'
Rasmus Sundstedt si vyběhl s míčkem do středu,ale netrefil branku. Švédsko má ponechanou výhodu a kombinuje se 6ti hráči v poli.
26:04'
Švédský tým dostal výhodu rozehrávky z velkého brankoviště, ale střela Nilssona letěla mimo!
26:00'
Na hřišti se nám to trochu přiostřuje, ale rozhodčí šarvátku hráčů ukončil.
25:55'
Rudd měl míček na středu,ale místo střely znovu vsadil na nahrávku, která nenašla spoluhráče.
25:03'
A mohlo to být 3:0! Jeden z finských hráčů se pokusil zasunout míček kolem tyčky do branky,ale Johan Rehm předvedl parádní zákrok!
24:32'
Na druhé straně zahrozil švédský tým, ale Kosonen si připsal další zákrok.
23:57'
A je tu druhá branka finského týmu! Finský národní tým se prosazuje po učebnicové akci, když Ville Lastikka krásným krosem našel volného PETERA KOTILAINENA, který z jedničky trefuje odkrytou branku!
Asistence: Ville Lastikka.
23:20'
Rudd hledal zpětnou nahrávkou mezi nohama spoluhráče, ale míček pouze odevzdal soupeři.
22:56'
Sami Johansson se nyní dostal ke střele z brankoviště, jeho pokus reflexivně vyrazil Rehm!
22:10'
Finsko je stále na balónku a Švédi pozorně brání vlastní polovinu.
21:55'
Ville Lastikka vyprovodil protihráče za mantinel a může být rád, že si nešel odpočinout na 2 minuty.
21:10'
Ville Lastikka se výborně vrátil a sebral míček z hole Nilssonovi, který se hnal do protiútoku.
20:48'
Albin Sjogren fauloval protihráče a rozhodčí ponechávají výhodu.
20:13'
Finsko kombinuje na vlastní polovině a snaží se najít skulinku v obranném postavení švédského týmu.
20:01'
Úvodní buly pro finský tým.
20:01'
Týmy jsou zpátky na hřišti, za malou chvíli odstartujeme druhé dějství.
A je tu konec první třetiny. Poprvé za celý šampionát se Švédi v prvním dějství nedokázali prosadit a jsou to Fini, kdo odchází do šatny s vedením. Finsko vstoupilo do zápasu opravdu aktivně, když se prosadilo hned ve 4. minutě, díky povedené střele Kivilehta. Suomi si v průběhu třetiny vynutili přesilovou hru,ale tu nedokázali využít. Švédsko bylo ve zbytku třetiny aktivnějším týmem, ale gól se mu vstřelit nepodařilo.
Do šaten se jde tak za stavu 1:0 pro Finsko.
Střely v první třetině: Finsko – 6, Švédsko – 4.
Druhá třetina začne přibližně v 16:43.
20:00'
19:59'
V poslední vteřině zahrozili ještě Fini, ale Rehm si poradil.
19:46'
Švédsko klasicky čekalo s míčkem na holích aby mohlo mít poslední šanci třetiny. Martin Ostholm dostal parádní nahrávku na střed hřiště, ale míček mu sjel z čepele.
19:01'
Právě probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55'
Albin Sjogren byl faulován v útočném rohu a Švédsko dostalo výhodu rozehrávky.
17:55'
Alexander Rudd se dostal k míčku na mantinelu,ale místo střely zvolil nahrávku na obránce a Švédsko stále drží míček.
16:56'
Jeden ze švédských obránců zlomil při pokusu o střelu hůl a finský hráč tak utíkal sám na branku. Kim Nilsson předvedl svou obrovskou rychlost a míček mu v poslední chvíli sebral!
16:02'
Po rozehrávce se do šance dostal Eemeli Salin, ale jeho pokus zblokoval obránce. Z následného protiútoku zahrozil švédský tým, ale střela letěla mimo.
15:51'
Tobias Gustafsson si počínal za vlastní brankou nedovoleně, Finsko má výhodu rozehrávky z křížku.
15:20'
V posledních minutách jsou švédští hráči více na balónku a vytváří si šance. Naopak Finsko trochu ubralo a spíše se brání.
14:55'
Parádní akce po ose Mattias Samuelsson – Kim Nilsson, druhý jmenovaný zakončoval z jedničky,ale Eero Kosonen se stihl přesunout a zasáhnout.
14:10'
Rasmus Sundstedt napadá výborně rozehrávku Suomi,ale finští hráči nakonec dostali míček na polovinu soupeře.
13:10'
Rasmus Enstrom vypálil ze středu hřiště, ale jeho střela byl spíše propagační. Na druhé straně se snažil míček zasunout kolem tyče do branky Sami Johansson, ale ani on neuspěl.
12:27'
Tobias Gustafsson se dostal ke střele backhandem z velkého brankovistě, ale těsně minul branku!
12:08'
Míček je u branky Finska, Švédsko tohle oslabení zvládne.
11:55'
Kim Nilsson si s míčkem oběhl kolečko a čas z přesilové hry Finů se krátí.
11:35'
Finský hráče se při napadání provinil faulem a Švédsko se dostalo kmíčku.
10:53'
Finský tým kombinuje na polovině soupeře, ale větší šanci si zatím nevytvořil.
10:20'
Finský tým si vynutil přesilovou hru a bude mít jedinečnou příležitost navýšit své vedení.
10:10'
Vyloučení v týmu Švédsko (Rasmus Enstrom – 2 min., Hrubost).
09:59'
Švédští fanoušci se probudili a ženou svůj tým za vyrovnávací brankou.
09:10'
Po parádní kombinaci se ke střele ze středu hřiště dostal Martin Ostholm, ale jeho střela tahem trefila střed branky!
08:55'
Švédsko má míček ve své moci a vymýšlí jak se dostat na polovinu soupeře. Finský tým příliš rozehrávku Tre Kronor nenapadá.
08:10'
Krister Savonen vyprovodil ze hřiště švédského útočníka – vše v rámci pravidel.
07:22'
Kasper Hedlund dostal krásně namazáno na pravém mantinelu,ale místo střely zvolil nahrávku na druhou tyč a celou akci překombinoval. Švédský útočník se asi inspiroval českými hráči v zápase se Švýcarskem.
06:21'
Jani Kukkola se při napadání provinil faulem a Švédsko dostává výhodu rozehrávky na vlastní polovině.
05:42'
V O2 Aréně panuje výborná atmosféra, organizátoři MS odvedli skvělou práci.
04:55'
Robin Nilsberth hledal krosovou nahrávkou Rudda, ale jeho úmysl přečetla obrana Finska a zastavila akci.
04:02'
Finsko kombinuje na vlastní polovině a Švédsko vyčkává na chybu.
03:30'
A máme tu první branku! Úřadující mistři světa na nic nečekají a hned v úvodu zápasu se ujímají vedení! Mikko Leikkanen posunul míček na mantinel, kde stál na JUHA KIVILEHTO, který vypálil na druhou tyč! Míček prošel pod nohou švédského brankáře do branky.
Asistence: Mikko Leikkanen.
03:11'
Martin Ostholm vystihl rozehrávkou soupeře a přerušil akci Finů.
02:10'
První gólová šance Švédska! Albin Sjogren se prodral do střely ze středu hřiště, ale míček zamířil těsně mimo branku!
01:44'
Mattias Samuelsson vyhrál sprinterský souboj s finským hráčem a uklidňuje Švédsko.
01:23'
U míčku jsou poprvé Švédi. Rudd byl faulován rohu útočné poloviny, ale z ponechané rozehrávky nic nebylo.
00:56'
Míček stále v moci finského výběru. Jeden z finských obránců rozehrál vysokým lobem, ten si na útočné polovině zpracoval Sami Johansson a vypálil z otočky. Jeho pokus prolétl těsně vedle branky.
00:34'
Finsko má míček na vlastní polovině, Švédi napadají rozehrávku poměrně vysoko.
00:01'
Úvodní buly finále MS patří hráčům Finska.
00:01'
Zahajovací formace:
Švédsko: Johan Rehn (B) – Kasper Hedlund, Emil Johansson – Rasmus Enstro, Johan Samuelsson, Alexander Galante Carlstrom
Finsko: Eero Kosonen (B) – Janne Lamminen, Krister Savonen – Eemeli Salin, Nico Salo, Sami Johansson
Státní hymny jsou za námi, za malou chvíli budeme začínat!
Oba týmy se již rozcvičují na hrací ploše. Obhájce titulu – Finsko do finálového utkání nastoupí v bílých dresech, Švédsko vyběhne na hřiště v modré barvě.

Finsko: Kosonen (Toriseva) – Lamminen, Savonen, Leikkanen, Kivilehto, Väänänen, Stenfors, Kohonen – Salin, Salo, Johansson – Kotilainen, Pylsy, Lastikka – Kapanen, Kukkola, Hautaniemi – Kailiala, Piha.

Švédsko: Rehn (Parsjo-Tegner) – Nilsberth, Gustafsson, Ma Samuelsson, Ostholm, Sundstedt, Jonsson – Hedlund, Johansson, Enstrom – Jo Samuelsson, Galante Carlstrom, Sjogren – Rudd, Adriansson, Nilsson – Palmen, Svahn, Wilhelmsson.

Rozhodčí: Martins Larinovs, Martins Gross.
Celé mistrovství odstartoval zápas mezi Finskem a Švédskem a utkání těchto dvou rivalů celý šampionát i zakončí. Předchozí boj o medaile zvládl lépe tým Švýcarska a obsadil 3. místo. Uvidíme, který z týmů si povede lépe v tomto zápase a odjede z Prahy se zlatým kovem.
Vzájemné zápasy
EFT 2018 – Finsko – Švédsko - 6:7
EFT 2018 – Finsko – Švédsko - 1:5
MS 2018 – Finsko – Švédsko - 4:5
Finsko
Úřadující mistři světa se ve skupině B umístili na 2. místě, když v úvodním zápase celého MS podlehli Švédům. Zbylé 2 zápasy ve skupině skončily vítězstvím,když si Suomi poradili s Dánskem a Norskem. V úvodním duelu play-off Finsko změřilo síly s reprezentací Německa a připsalo si pohodovou výhru 9:1. V semifinále čekala na tým ze země tisíce jezer česká reprezentace. Zápas byl ze začátku opatrný z obou stran, když se skóre měnilo poprvé ve 12. minutě díky střele Pylsyho. Ve druhé části Fini přidali další 2 branky a do posledního dějství vstupovali s pohodovým vedením 3:0. Češi se po ráně Jendrišáka nadechovali k vyrovnání,ale po neproměněných šancí se prosadili Fini, kteří přidali i góly do prázdné branky a finální skóre ukazovalo 7:2.

Nejproduktivnější hráči
1. Sami Johansson – 7 + 3
2. Ville Lastikka – 4 + 4
3. Joonas Pylsy – 5 + 2
Švédsko
Švédsko si podmanilo základní skupinu, když si postupně poradilo s Finskem, Norskem a Dánskem. V úvodním zápase play-off se Tre Kronor utkali s Lotyšskem. Toto utkání bylo vedené v hodně exhibičním duchu, když si vicemistři světa připsali výhru 14:1. V semifinále se Švédsko utkalo se Švýcarskem. Zápas měl jasného papírového favorita – Švédsko,ale Švýcaři podali opravdu famózní výkon. V brance doslova čaroval Meier a Švýcaři 3 minuty před koncem utkání vedli 4:3! Švédsko si vzalo oddechový čas minutu před koncem vyrovnalo. V prodloužení jsme se branky nedočkali a o postupujícím musely rozhodnout nájezdy. Švédsko se rychle dostalo do vedení 3:1 na série, ale následně začal čarovat švýcarský brankář a vítězný nájezd jsme viděli až v 5. sérii z hole Rasmue Enströma. Švédi si tak po nervydrásajícím zápase připsali další postup do finále a dnes se pokusí sesadit Finy z florbalového trůnu.

1. Alexander Galante Carlström – 9 + 2
2. Rasmus Enström – 8 + 2
3. Kim Nilsson – 8 + 1
Dobré odpoledne, vítám všechny fanoušky florbalu! Je to tady. Zápas, na který jsme všichni čekali je tady. Finále mistrovství světa mezi Švédskem a Finskem v pražské O2 Aréně. Zápasem vás přímo z místa provede Veronika Loudová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.