Mistrovství světa florbal -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Norsko - 6. prosince 2018   16:30

Švýcarsko
Švýcarsko
07:16' Ruegger (Laely) • 41:24' Maurer (Chri Meier) • 60:30' Braillard (Laely)
3:2
(1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Norsko
Norsko
13:59' Bjerknes  (Fredriksen) • 56:18' Kronberg  (Jelsnes)
Švýcarsko
Mārtiņš Gross a Mārtiņš Larinovs
O2 arena
3977 diváků
Norsko

To je ode mě z O2 areny vše, ale nezapomeňte že už za necelou hodinou nás čeká druhé semifinále z českou účastí, kterým vás provede můj kolega Ondra Jícha.
Skončilo nám první čtvrtfinále, skončilo nám obrovské drama! Norové byli hodně nebezpeční a překvapivě i vyrovnaní soupeři papírovému favority ze Švýcarska. Nakonec muselo rozhodnout prodloužení, které rozhodl po třiceti sekundách zlatým gólem Tim Brailard. Švýcarsko se tak stalo prvním semifinalistou letošního MS. Norsko budou čekat boje o 5 – 8. místo.
Počet střel celkem:
Švýcarsko: 27
Norsko: 15
Počet střel v prodloužení:
Švýcarsko: 1
Norsko: 0
Nejlepší hráči: Kevin Berry (Švýcarsko) – Markus Jelsnes (Norsko)
60:30'
60:30'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
JE ROZHODNUTO! Zlatým gólem do semifinále postupují Švýcaři. Střelou z pravé strany umístil míček přesně k tyči TIM BRAILARD. Asistence: Claudio Laely.
60:25'
Švýcaři kombinují na polovině Norska.
60:05'
O míček ale hned vzápětí jeho hráči přišli.
60:01'
Norsko v prodloužení úspěšne na buly.
60:01'
Prodloužení nám za chvíli začne. Hráči už jsou připraveni.
Počet střel ve 3. třetině:
Švýcarsko: 8
Norsko: 7
Třetí třetina nepřinesla rozuzlení. K vidění byly dva góly, na každé straně po jednom. Švýcary dostal do vedení v úvodu třetí třetiny Maurer, za Nory vyrovnal tři minuty před koncem Kronberg.
Nyní bude následovat desetiminutové prodloužení náhle smrti.
60:00'
59:50'
Zápas nám pomalu překvapivě směřuje do prodloužení.
59:35'
Jelsnes teď nohou vytáhl střelu jednoho z hráčů Švýcarska.
59:01'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Meier teď čaruje ve své bráně a drží Švýcary!
58:20'
Nyní měli Švýcaři obrovské štěstí! Norové teď mohli znovu skórovat, ale zachránil jejich gólman.
57:59'
Probudili se norší fanoušci. V hale je teď slyšet Norsko! Norsko!
57:20'
Švýcaři se ale nevzdávají a snaží se prosadit kombinační hrou.
57:01'
Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.
56:18'
Norsko právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno a zaděláno na drama! Norský brankář je nyní hrdinou, nejenže dokázal podržet své spoluhráče ale i rychlou rozehrávkou poslal KETILA KROBERGA do rychlého protiútoku, který Kroberg kličkou doprava dokázal proměnit. Norové tak necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnávají. Asistence: Markus Jelsnes.
56:15'
Norsko je kompletní!
56:00'
Jelsnes teď podržel norský tým výbornými zákroky.
55:40'
Dnešní utkání sleduje 3977 diváků.
55:20'
Švýcaři tak vystřídali a poslali do přesilové hry čerstvou krev.
54:59'
O pár sekund později ho pro změnu poslal vysoko nad.
54:50'
Manuel Maurer teď u levé tyče nezpracoval míček.
54:30'
Švýcaři okamžitě začali s kombinací na polovině Norska.
54:15'
Vyloučení v týmu Norsko (Ole Mossin Olesen – 2 min., Hrubost).
53:08'
Signalizovaná výhoda pro Švýcarsko! Švýcaři tak pošetří čas v přesilové hře.
52:45'
Matthias Hofbauer by teď trefil svým pokusem branku na rugby.
52:05'
Švýcaři teď začali kombinovat na polovině Norska.
51:45'
Patrick Hjemgård teď vypálil z první, ale byla to spíše než florbalová střela odpálení míčku daleko do hlediště.
51:05'
Ole Mossin Olesen to teď zkoušel, ale Meiera v brankovišti nepřekonal.
50:48'
Norové teď musí začít už pomalu hrát. Čas na vyrovnání se jim začíná krátit.
50:36'
Kevin Berry vypálil z dálky. Našel ale pouze připraveného Jelsnese.
50:24'
Hra nám pokračuje.
50:23'
Třetí komerční přestávka.
50:01'
Začala nám běžet druhá část třetí třetiny.
49:30'
Závar před brankou Jelsnese. K zakončení se tam ale nikdo z hráčů v červených dresech nedostal.
49:18'
Ta k zakončení nevedla. Příležitost tak budou mít Norové.
49:00'
Švýcaři tak rozehráli další svou příležitost kombinační akci.
48:40'
Další pěkný zákrok Meiera.
48:30'
Ten se jim ale vůbec nepovedl.
48:26'
Jeden z norských hráčů se dopustil držení. Švýcaři tak budou zahrávat volný úder.
48:20'
Meier teď zneškodnil dvě takové lehké střely od norských hráčů. Ty ale nebyly nijak nebezpečné.
47:44'
Švýcarsku je pískáno provinění proti pravidlům.
46:59'
K tomu ale nedošlo. Míček vybojovali švýcarší hráči.
46:30'
Norové tak budou mít možnost vymyslet nějaké to nebezpečí pro branku Meiera.
45:59'
Jelsnes si teď doskočil na vracející míček do brankoviště a uklidnil tak hru.
45:20'
Hra se nám teď přesunula do středu hrací plochy, k vidění je opět mnoho nepřesností na obou stranách.
44:55'
Claudio Laely na levé straně u mantinelu střílí pouze do připraveného norského gólmana.
44:20'
Na druhé straně nedopadli norští florbalisté o moc lépe.
44:05'
Další nepřesná přihrávka Švýcarska.
43:30'
Švýcarští florbalisté drží míček a z rozehrávkou nikam nepospíchají, nemusí.
42:58'
Další kombinační akce hráčů Švýcarska teď končí kvůli nepřesné přihrávce.
42:08'
Norové teď musí začít napadat, což by mohlo otevřít hru a přinést další branky.
41:48'
Švýcaři teď po vstřelené brance ožili a jsou hodně aktivní.
41:24'
Tohle byla obrovská chyba norského týmu, který nechal ve velkém brankovišti úplně volného MANUELA MAURERA, který tak napravil své předcházející zaváhání a střelou z první uklidil míč k pravé tyči. Asistence: Christoph Meier.
41:20'
Manuel Maurer na levé straně před brankovištěm v zajímavé pozici je promáchnul.
40:30'
Nepřesná rozehrávka ale daruje balónek švýcarské reprezentaci.
40:28'
Norové měli teď výhodu. Ta se ale příliš nepovedla, tak rozhodčí odpískali a míček vrátili zpět na místo přestupku.
40:01'
Buly ve třetí třetině vyhráli hráči Švýcarska.
40:01'
Třetí třetina nám začne za nějakých 90 sekund.
Druhá přestávka nám pomalu končí, hráči se nám vrací na palubovku O2 areny. Před námi je třetí dvacetiminutovka, která pokud nerozhodne nebude poslední. Dočkali bychom se tak prvního prodloužení.
Střely na bránu ve druhé třetině:
Švýcarsko: 10
Norsko: 3
Třetí třetina tak začne přibližně v 17:56.
Skončila nám druhá třetina, která nabídla několik šancí na obou stranách. Žádná ale neskončila gólem. K vidění bylo několik šancí, které skončili zbytečně nepřesnou přihrávkou, případně zbytečným útočným faulem. Pár skvělých zákroků taky předvedli i oba gólmani.
40:00'
39:28'
O něco podobného se snažili i Norové, míček ale zapomněli za sebou. Je tak po akci.
39:10'
Švýcaři se snaží ještě v závěru druhé části postupným útokem.
39:01'
Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:20'
O2 arena se nám začíná pomalu plnit, fanoušci se připravují na večerní druhé čtvrtfinále, kde nastoupí český národní tým proti Dánsku.
38:06'
Z toho ale k ohrožení branky nedošlo. Navíc si Norové počínali nedovoleně a je z toho tak jen útočný faul.
37:57'
Navíc vybojovali volný úder z rohu.
37:30'
Norové teď kombinují na polovině Švýcarska.
37:05'
Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu, k vidění je hodně rychlý florbal. Opět ale nevidíme nějaké pěkné zakončení, z které by mohla přijít branka na jedné či druhé straně.
36:30'
I přesto se nakonec míček dostal do brankoviště, kde nebezpečně mezi hráči poskakoval. K zakončení však nedošlo.
36:08'
Skvělé napadání teď dělá problémy Švýcarům k rozehrávce.
35:58'
Norové na druhé straně si rovněž nedokázali přihrát.
35:40'
Další z řad nepřesných přihrávek od švýcarského týmu.
35:18'
Nahození směrem dopředu skončilo jen útočným faulem. Dopředu to tak zkouší Švýcaři.
35:14'
Norové teď rozehrávají další šanci od vlastní brány.
34:51'
Provinění proti pravidlům od norského týmu. K míčku se tak dostali zadarmo Švýcaři.
34:37'
Norové to tak zkouší dopředu postupným útokem.
34:30'
Rozehrávka pro Norsko ze středové čáry.
33:59'
Claudio Laely vyslal nebezpečnou střelu směrem do brankoviště, tam si s míčkem ale poradili norští obránci a odvrátili ho do bezpečí.
33:32'
Hlasitě je povzbuzují i její fanoušci. K slyšení jsou i typické alpské zvuky, známé především z horských pastvin.
33:30'
Švýcaři to teď znovu zkouší kombinačně na polovině Norska.
32:40'
Obraz hry se nám teď nijak vážněji nezměnil. Hraje se nám převážně ve středu hrací plochy, bez nějaké té větší šance.
32:05'
Tohle mohla být nepříjemnost pro norský tým. Norové totiž poslali míček podél mantinelu u vlastní střídačky v momentě kdy střídali. Málem se tak mohli dopustit přestupku proti pravidlům. Naštěstí to vše dobře pro Nory dopadlo.
31:50'
Norové dobře brání a tak se Švýcaři dostali s míčkem až na vlastní polovinu.
31:33'
Prolomit se to teď snaží Švýcaři před brankou Norska.
31:10'
Hru nám tak teď zbytečně kouskují nepřesnosti v přihrávkách.
30:39'
Rychlý přechod Norů byl zakončen jak jinak než nepřesnou přihrávkou. Švýcaři je ale hned vzápětí napodobili.
30:34'
30:33'
Hráči tak dostali možnost se občerstvit a na chvíli si odpočinout. Navíc dochází k poradě od trenérů.
30:33'
Komerční přestávka.
30:09'
Před další komerční přestávkou to ještě švýcarský tým zkouší kombinačně.
30:01'
Deset minut druhé třetiny je minulosti.
29:30'
V zakončení to ale vázne, Švýcaři se nedokážou dostat do zakončení.
29:25'
Vybojovali volný úder z rohu a odešli střídat.
29:05'
Švýcaři uzavřeli Nory na jejich polovině.
28:43'
Provinění proti pravidlům na straně Norska opět dává šanci Švýcarsku k nějaké možnosti k zakončení a návratu do vedení.
28:08'
Další z řady útočných faulů nám zbytečně jen přerušil hru. Rozehrávat tak budou Švýcaři od z rohu hřiště.
28:02'
Obě reprezentace teď v klidu vystřídali.
27:57'
Rozehrávat se nám tak bude teď z rohu hřiště na polovině Norska.
27:28'
Nepřesná přihrávka od norského týmu darovala míček tomu švýcarskému. Ti ho ale hned vzápětí jen nahodili na norského gólmana.
27:20'
Ten navíc musí začít až z vlastní poloviny.
27:17'
Žádnou nacvičenou akci norský tým nepřevedl. Rozhodl se o postupný útok.
27:07'
Nyní se povedlo norskému týmu vybojovat volný úder z rohu.
26:45'
Norové teď hrozí převážně z protiútoků. K zakončení to ale nevede.
26:08'
Švýcarský tým tak zakládá další akci od vlastního brankáře.
25:55'
Další šance norského týmu. Míček ale tentokráte doputoval jen do ruk Meiera.
25:30'
Patrick Hjemgård dostal ideální přihrávku za obranu, kde byl u brány Švýcarska úplně sám. Míček ale nezpracoval.
25:13'
Rychlý přechod a ztráta míčku dává šanci teď Norsku.
25:07'
U balónku jsou ale i tak hráči Švýcarska, kteří tak další šanci musí začít z vlastní poloviny.
24:43'
Rozehrávka na krátko a následné zakončení k ohrožení branky soupeře nevedlo.
24:37'
Švýcaři vybojovali volný úder z rohu na levé straně.
24:20'
Obě reprezentace tak pokračují i nadále v pohledném rychlém florbale, což se divákům líbí.
23:55'
Marius Pedersen z pravé strany od mantinelu trefil jen boční síťku. V areně to jen zahučelo.
23:15'
Povedený průnik Matthiase Hofbauera, který se uvolnil přes obránce Norska. Dostal se s míčkem až před norského gólmana. Tam ale neuspěl. Norský brankář ho dokázal vychytat!
22:46'
Míček norským hráčům utekl za mantinel, rozehrávat tak budou z vlastní polovini švýcarští hráči.
22:15'
K vidění je tak pohledný florbal, plných zajímavých šancí.
21:40'
Hra se nám přelévá ze strany na stranu. Příliš se nám nepřerušuje.
21:30'
Ketil Kronberg na druhé straně rovněž nezakončil tak jak by si představoval.
21:10'
Manuel Maurer se snažil obejít branku a překvapit norského gólmana. To se mu ale nepovedlo.
20:40'
Nepřesná přihrávka je ale o míček připravuje.
20:25'
Švýcarsko se provinilo proti pravidlům, je jim totiž pískán útočný faul.
20:01'
Po buly nám vznikla na středu menší mela a boj o míček. Nakonec úspěšnější Norsko.
20:01'
Hráči se nám pomalu vrací zpět ze svých šaten. Tak aby se vše stihlo.
Přestávka se nám pomalu dostává do svého konce. Za nějakých 140 sekund nám začne prostřední část.
Střely na bránu v první třetině:
Švýcarsko: 9
Norsko: 5
Druhá třetina začne přibližně v 17:12.
Skončila nám první třetina, která nabídla dvě branky. Švýcaři se dostali do vedení v osmé minutě zásluhou Rueggera, Norové ale zásluhou Bjerknese dokázali srovnat. Nory vyrovnávací branka hodně povzbudila a dokonce v samotném závěru se mohli dostat do vedení. Śvýcary ale podržel jejich branká Meier.
20:00'
19:59'
V samotném závěru první části podržel Švýcaři ještě výborným zákrokem Meier!
19:47'
Vybojovali ještě volný úder z rohu hřiště.
19:20'
U míčku jsou teď Norové, kteří to v samotném závěru první části ještě zkouší postupným útokem.
19:01'
Právě probíhá poslední minuta první třetiny.
18:45'
Norové jsou teď v menším náporu na polovině Švýcarska.
18:30'
Ole Martin Jansson sám před velkým brankovištěm nedokázal balónek nasměrovat mezi tři tyče.
17:55'
Opět se nám začali množit nepřesnosti v přihrávkách. Je vidět, že oba týmy jsou mírně nervozní, je to taky čtvrtfinále MS.
17:20'
Švýcaři se ale vrátili k míčku a zkouší to znovu kombinačně dopředu.
16:30'
Patrick Mendelin zkusil vypálit z dálky. Tentokráte ale míček neproletěl k bráně, trefil pouze stojí hráče Norska.
15:42'
Na druhé straně si norský tým pomohl útočným faulem. Hra je tak přerušena a k balónku se dostanou hráči soupeře.
15:20'
Claudio Laely dostal přesnou přihrávku z levé strany na pravou. Míček ale špatně zpracoval a poslal hodně nepřesně za mantinely.
14:45'
Švýcaři to ale nevzdávají a znovu s míčkem kombinují na polovině Norska.
13:59'
Nyní už je to pro norské barvy o mnoho radostnější. Povedená střela SINDREHO BJERKENESE z levé od matnielu prolétla podél několika hráčů a zapadla přesně k pravé tyči. Švýcarský gólman stejně jako jeho kolega na druhé straně na dobře umístěnou střelu neměl šanci kvůli stínícím hráčům zareagovat. Asistence: Henrik Fredriksen.
13:53'
Ketil Kronberg u levé tyče našel jen připraveného švýcarského gólmana.
13:15'
Přihrávku do brankoviště na Kevina Berryho norským tým vystihl.
12:45'
Hra se nám teď přesunula do středu hrací plochy. Opět se hráči na obou stranách nedokážou dostat do finální střely.
12:30'
Závar před Jelsnem. Ten ale dokázal norským gólman spolu se svými spoluhráči ustát.
12:05'
Dopracovali se ale pouze k útočnému faulu.
11:50'
K balónku se tak dostali znovu hráči v červených dresech, kteří se snaží dostat dopředu postupným útokem.
11:20'
Ketil Kronberg nedokázal křížnou přihrávku od svých spoluhráčů na levé straně zpracovat. Tohle mohla být zajímavá příležitost k vyrovnání.
10:58'
Joel Ruegger před bránou na levé straně nedokázal zpracovat míček. Švýcaři ale u balónku zůstali.
10:20'
Norsku je odpískán útočný faul. K míčku se tak dostali švýcarští hráči.
10:11'
10:10'
Oba týmy toho využily ke krátkému odpočinku a k poradě od trenérů.
10:10'
Třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny, následuje tak komerční přestávka.
09:20'
Norové teď jen brání a do ničeho vážnějšího se nepouští.
08:58'
Švvýcaři ale zůstavají u míčku a snaží se s ním kombinovat na polovině Norska.
08:30'
Nils Conrad teď nedosáhl před bránou na pěknou přihrávku od svých spoluhráčů.
07:40'
Švýcaři teď po vstřelené bránce ožili a jsou aktivnější.
07:16'
Švýcarsko se dostává ve čtvrtfinále do vedení. Křížnou přihrávku z pravé strany na levou dokázal zužitkovou střelou podél jednoho z obránců JOEL RUEGGER. Jeho umístěnou střelu k pravé tyči neměl šanci norský gólman zneškodnit, jelikož byla dobře umístění a navíc ji díky jednomu z obránců vůbec do poslední chvíle neviděl. Aistence: Claudio Laely.
07:13'
V hale sleduje zápas početný zástup švýcarských fanoušků, kteří hlasitě doprovází svůj tým.
06:30'
Dan Hartmann teď poslal nebezpečnou střelu přes brankoviště, v hale to jen zahučelo, ale to bylo vše. Protože míček skončil jen vzadu za bránou u mantinelu.
05:58'
Dobrá práce švýcarské obrany zastavila norský útok. Norové tak odevzdali míček a šli střídat.
05:15'
Norští florbalisté drží balónek a snaží se s ním kombinovat.
04:52'
Dobré napadání švýcarských hráčů vyhnalo norskou reprezentaci až za vlastní bránu.
04:39'
Švýcaři si počínali za hranici pravidel, je z toho tak opět jen útočný faul.
04:08'
Zatím sledujeme stále hru plnou nepřesností. S nadsázkou lze říct, že míčku se zatím do branky příliš nechce.
03:40'
Ale ani papírový favorité s balónkem nedokázali nic vymyslet.
03:10'
Nepřesná přihrávka norskou akci zastavuje. Švýcaři se tak můžou podívat s balónkem před bránu Norska.
03:00'
Norsko to tak zkouší dopředu postupným útokem podél mantinelu.
02:48'
Śvýcarský tlak teď zastavují rozhodčí pro útočný faul.
02:20'
Christoph Camenisch prověřil pozornost norského gólmana, ten byl zatím pozorný.
01:59'
Poprvé se míčku dotknul i Meier v bráně Švýcarska. Nebylo to ale nic nebezpečného.
01:35'
K vidění je dost nepřesností na obou stranách. Zápas je zatím hodně rozpačitý z obou stran.
01:20'
Jelsnes si teď připsal takový první menší polozákrok.
00:59'
Míček utekl Norsku za mantinely, Švýcaři tak budou rozehrávat ze středu hřiště.
00:30'
K vidění je teď takové to prvotní oťukávání z obou stran.
00:03'
Míček po buly doputoval až k Jelsnesovi, který tak rozehrál první akci Norska.
00:01'
První čtvrtfinále letošního MS ve florbale v Praze nám právě odstartovalo. Buly ovládli hráči Norska.
00:01'
Nyní už je vše připraveno, utkání nám za pár okamžiků začne.
Hymny jsou minulostí, následovat bude představení zahajovacích sestav.
Dalším v pořadí budou státní hymny obou týmů.
Norsko nám nastoupilo na hrací plochu, na řadě je Švýcarsko.
V O2 areně je vše připraveno, za okamžik nám hráči nastoupí na palubovku největší areny v ČR.
Švýcaři do dnešního zápasu nastoupí v červených dresech, Norsko bude hrát v barvě bílé.

Švýcarsko: Pa Meier (Eder) – Camenisch, Conrad, Heller, Bischofberger, Berry, Graf, Burki – Zaugg, Hofbauer, Hartmann – Chri Meier, Riedi, Maurer – Laely, Braillard, Ruegger – Kanzig, Mendelin.

Norsko: Jelsnes (Falkeid) – Fossum Normann, Kvisvik, Gidske, Øistad, Martinsen, Fredriksen, Buraas – Jansson, Lindgjerdet, Olesen – Hjemgård, Kronberg, Bjerknes – Nilsson, Norstrøm, Næss Valbye – Hansen, Pedersen.

Rozhodčí: Mārtiņš Gross a Mārtiņš Larinovs.

06.12.2012 SUI M – NOR M 11 – 5
Norsko skončilo ve skupině B na třetím místě za papírovými favority Švédy a Finy. Muselo tak do osmifinále, kde si poradilo docela hladce s překvapením letošního MS Austrálii vysoko 10:0.
Švýcarsko ve skupině A si připsalo v prvních dvou zápasech výhry proti Lotyšsku a Německu. V přímém souboji pak o první místo podlehlo českému národnímu týmu 4:6. V konečném zúčtování tak skončili druzí a ve čtvrtfinále tak narazí právě na Norsko.
Hezký den všem fanouškům florbalu! MS zná osm nejlepších účastníků a je za potřebí poznat čtyři nejlepší! V prvním čtvrtfinále se proti sobě postaví druhý tým skupiny A Švýcarsko a osmifinalový vítěz z Norska. Utkání v O2 areně v Praze začíná v 16:30 a přímo z místa dění vás jim provede Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.