Play-off AutoCont extraligy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Otrokovice - 7. března 2020   17:00

Vítkovice
Vítkovice
03:30' Bräuer  • 08:26' Bräuer (Besta) • 08:49' Rýpar (Hrubý) • 18:37' Hubálek (Besta) • 30:49' Hrubý (Hájek) • 33:36' Rýpar (Nehera) • 38:57' Rýpar (Hájek) • 39:09' Sidunov  • 41:37' Firda (Gattnar) • 51:29' Gattnar (Firda)
10:4
(4:1, 4:2, 2:1)
Stav série: (1:0)
Otrokovice
Otrokovice
14:56' Koláčný  (Michal Nagy) • 22:41' Koláčný  (Červenka) • 28:12' Pešat  (Kvapil) • 47:22' Michal Nagy  (Červenka)
Vítkovice
Gurkovský (Souček) – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Děček, Hubálek – Hrubý, Firda, Jan Šebesta – Herblich, Rýpar, Gattnar – Hájek, Hatala, Bräuer – Delong, Malina, Besta.
Jakub Nábělek a Radek Štengl
SC Dubina Ostrava
285 diváků
Otrokovice
Michaljovič (Majrich) – Szweda, Zimmer, Kvapil, Michal Nagy – Červenka, Hrabal, Koláčný – Gál, Pešat, Pšenčík – Hrtús.

Vítkovice s přehledem získávají první zápas v této sérii. A bez problémů si poradily s Panthery. Ty se v první polovině druhé třetiny dokázaly dostat ne jedno brankový rozdíl, ale od té doby prakticky stříleli branky jen domácí. Další zápas této série bude zítra od 17:00!
Střely ve třetí třetině: 5:3!
Střely celkem: 24:14!
Petr Koláčný vyhlášen jako nejlepší hráč za hosty. Josef Rýpar pak za domácí celek!
59:41'
Utkání se dohrává na středu palubovky.
58:40'
Zápas postupně plyne ke konci a utkání se již spíše dohrává. Oba celky se střídají na míčku.
56:44'
55:42'
Hostům se daří kombinovat v útočném pásmu, ale zatím tomu chybí pořádná střelba.
54:44'
Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jiří Besta – 2 min., Nedovolené vrážení).
54:16'
Domácí celek u míčku, ale nyní se jim nedaří projít půlící čáru. Petr Koláčný narušil jejich kombinaci, ale k samotné střele se již nedokázal dostat.
53:08'
Lukáš Hrubý mohl přidat další zásah, ale jeho rána z větší dálky se nevešla mezi tři tyčky a končí na zadním mantinelu.
51:29'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Autorem branky je ROSTISLAV GATTNAR, který navyšuje stav ve skóre a s největší pravděpodobností rozhoduje i vítězství v dnešním prvním čtvrtfinálovém zápase. Asistence: Ondřej Firda.
51:26'
Zápas se nám překlopil do závěrečné desetiminutovky. A vzhledem k tomu, že domácí mají dobrý náskok, tak se nedá předpokládat, že bychom mohli vidět prodloužení.
49:30'
Jiří Besta vystřelil z první a jeho rána byla před Michajlovičem blokována.
48:15'
Pantheři rázem ožili a nyní se snaží o další útok, ale jejich akce je přerušena v rohu palubovky.
47:22'
Otrokovice právě vstřelily branku!
Po delší době přichází branka hostů. Autorem branky je MICHAL NAGY, který zavěsil míček pod horní tyč. Asistence: Vlastimil Červenka.
46:10'
Omlouváme se Vám za menší technické problémy, způsobené ztrátou obrazu ze stadionu. Vítkovice i nadále vedou 9:3!
41:45'
Utkání přihlíží 285 diváků!
41:37'
Dobrý vstup vítkovických do závěrečné třetiny! ONDŘEJ FIRDA již dává svou brankou pohodlný náskok. Asistence: Rostislav Gattnar.
40:01'
Střely ve druhé třetině: 9:9!
Druhá třetina byla taktéž na branky hodně bohatá. Otrokovicím se v jejím počátku podařilo snížit na rozdíl jedné branky a za stavu 4:3 pro Vítkovice to vypadalo, že by hosté mohli začít kousat. Nicméně domácí najednou opět zabrali a již dávali branky jen oni a po druhé třetině mají pěti brankový náskok!
40:00'
39:09'
Autorem branky je ONDŘEJ SIDUNOV. Bez asistence.
38:57'
Autorem branky je JOSEF RÝPAR, který se neunáhlil a vystřelil přesně k tyčce. Asistence: Lukáš Hájek.
38:25'
Vítkovice drží míček na své vlastní polovině a nejspíše chtějí dohrát tuto třetinu v poklidu.
37:37'
Sledujeme poměrně svižný průběh utkání bez větších prodlev.
36:40'
Petr Gurkovský chytá míček do svých rukou a nedovoluje soupeři další skórování.
35:53'
Adam Delong vystřelil, ale trefil prvního hráče před sebou a Otrokovice přečkají své první oslabení bez úhony.
35:21'
Otrokovicím se zatím skvěle daří bránit toto oslabení a jejich soupeř se nedokáže dostat na delší dobu do kombinace.
33:59'
Petr Koláčný si počínal u zadního mantinelu až příliš surově a je vyloučen za nedovolené vrážení.
33:36'
A je tu další branka v síti Otrokovic. JOSEF RÝPAR je střelcem šesté branky svého celku. Asistence: Martin Nehera.
33:06'
Domácí opět přidali, Otrokovice nyní pečlivě brání a čekají na nějakou skulinu v defenzívě soupeře.
30:49'
Hájek zkoušel střelu, ale pouze do bloku. Následně byl opět u míčku a tentokrát směřoval přihrávku na LUKÁŠE HRUBÉHO, který se nemýlil. Asistence: Lukáš Hájek.
30:31'
Máme za sebou polovinu zápasu. Zatím jsme nebyli svědky žádného vyloučení, ale ve druhé třetině se Otrokovice dokázaly dostat na jedno brankový rozdíl!
28:12'
Domácí nyní špatně rozehráli a jsou za to potrestáni brankou. Autorem branky je LUKÁŠ PEŠAT. Najednou je to rozdíl jedné branky! Asistence: Lukáš Kvapil.
28:04'
Nyní toho není na palubovce příliš k vidění, Vítkovice trochu zvolnily ve své hře směrem do útoku.
25:26'
Petr Pšenčík dostal míček po rozehrávce a střílí z dálky. Nakonec míjí horní tyčku.
25:19'
Radovan Michaljovič si dobře pohlídal prostor u své pravé tyčky a vyrazil střelu z levé strany!
24:04'
Hosté zvýšili svůj presink, kterým nyní dělají problémy hráčům Vítkovic.
22:41'
Otrokovice rozehrávaly na levé straně u mantinelu a po přihrávce vystřelil PETR KOLÁČNÝ, který dnes dává svou druhou branku v zápase. Asistence: Vlastimil Červenka.
21:04'
Petr Gurkovský nyní zastavil svým tělem střelu z pravé strany.
20:28'
Petr Pšenčík v souboji neuspěl a zboural mantinel. Nakonec rozehrávka pro hosty.
20:01'
Střely v první třetině: 10:2!
Domácí dle předpokladů zatím ovládají první zápas této série. Svému soupeři odskočili na tří brankový rozdíl. Pantheři následně dokázali sice snížit, ale domácí opět vsítili branku. Otrokovice se do útočení dostávají hodně sporadicky a rozhodně musí více útočit, pokud chtějí dramatizovat průběh zápasu.
20:00'
19:05'
Poslední minuta první třetiny. Uvidíme, jestli hosté ještě dokáží vsítit branku, kterou by pro svou psychiku do dalšího zápasu notně potřebovali.
18:37'
Vítkovičtí si vrací tří brankové vedení zpět. Autorem branky je JAKUB HUBÁLEK. Asistence: Jiří Besta.
17:22'
TEMPISH drží míček, jejich kombinace však zatím probíhá daleko od branky Pantherů.
14:56'
Otrokovice nyní dobře napadaly svého soka za brankou a nakonec je z toho branka v podání PETRA KOLÁČNÉHO. Asistence: Michal Nagy.
14:31'
Pantheři nyní drželi míček delší dobu, ale jen ve svém obranném pásmu a do útoku se ani nedostali.
12:03'
Otrokovice se zatím nedostávají k ohrožení domácí branky a mají problémy se založením nějaké nebezpečné útočné akce.
10:49'
Lukáš Hrubý se dostal k dalšímu zakončení, Radovan Michaljovič zasahuje.
09:41'
Josef Rýpar střílel ze středu hřiště bez přípravy, ale jeho rána mu příliš nesedla. Přesto musel Radovan Michaljovič zasahovat u své pravé tyčky.
08:49'
Vzápětí přichází rychlá slepená branka. Autorem branky je JOSEF RÝPAR. Asistence: Lukáš Hrubý.
08:26'
Tentokrát se už MAREK BRÄUER trefuje do černého a posílá svůj celek do dvou brankové vedení. Asistence: Jiří Besta.
08:20'
Marek Bräuer střílel z levé strany, kde měl dostatek prostoru, nicméně zamířil mimo pravou tyčku.
08:01'
Ondřej Firda zpracoval míček u mantinelu a vypracoval si na svou osobu nedovolený zákrok.
06:34'
Vítkovice se dostaly ke dvěma dalším střelám, které však mířily mimo brankovou konstrukci.
06:06'
Domácí celek se zatím výborně brání a pokusy soupeře většinou zastavuje na půlící čáře.
05:16'
HU-FA na míčku a snaží se o útok, avšak spíše kombinují na vlastní polovině.
03:30'
O první branku Vítkovic se postaral MAREK BRÄUER a ten otevírá skóre dnešního zápasu. Bez asistence.
02:11'
Filip Hrabal se pokoušel dostat před branku, ale na poslední chvíli mu obránce Vítkovic vysekl míček.
01:48'
Dlouhé nahození, které sbírá Vlastimil Červenka, avšak nedokázal přihrát před branku Vítkovic.
01:14'
Vítkovičtí se drží od úvodu zápasu na míčku, ale před brankáře Otrokovic se ještě pořádně nedostali.
00:01'

1. SC TEMPISH Vítkovice
Vítkovice ve své volbě soupeřů volily jako druhé. Jelikož Mladá Boleslav vybrala osmý celek Královské Vinohrady, Vítkovice si zvolily za svého čtvrtfinálového soupeře Panthery z Otrokovic.
Lukáš Hájek komentoval výběr tím, že v minulosti se často utkávali s Tatranem a chtěli nějakou změnu. V rozhodování hrál taktéž fakt, že nebudou muset tolik cestovat. Hájek patří k nejvýraznějším oporám týmu a v základní části nasbíral 49 bodů!
Vítkovice v základní části prohrály pětkrát, z toho jednu porážku utrpěly právě se svým čtvrtfinálovým soupeřem.
Rytíři Vítkovic mají jasno, chtějí si zahrát Superfinále v Praze a jejich prvním krokem je vyřadit Otrokovice.

HU-FA Panthers Otrokovice
Pantheři čekali ve výběru na toho, kdo jich vyzve. Po základní části skončili na sedmé pozici. Z tábora Otrokovic zněly hlasy, že se dalo očekávat, že si je vyberou Vítkovice.
Bezprostředně po výběru komentoval Filip Hrabal těmito slovy: "S Vítkovicemi jsme spokojeni, myslím, že by to mohla být pěkná série. Odehráli jsme s nimi dva dobré zápasy. Vrátí se nám pár zraněných hráčů a věřím, že bude mezi námi velký boj."
Otrokovice však v závěru základní části měly černou sérii porážek. Trenér Pantherů nabádá své spoluhráče, že by se měli vrátit ke své dobré hře v obraně a vedle toho využívat své šance v útoku. Zároveň tvrdí, že se mohou opřít o své dva vyrovnané brankáře – Lukáš Souček a Petr Gurkovský.
Otrokovičtí jsou sice outsiderem tohoto čtvrtfinále, ale rozhodně mohou překvapit a tato série nemusí skončit jednoznačně po čtyřech zápasech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.