Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Angola : Mali - 2. července 2019   21:00

Angola
Angola
0:1
(0:1)
Mali
Mali
37' Haidara
Angola
Cabaça – Gaspar, Bastos, Massunguna, Paizo – Djalma, Herenilson – Mateus (C) (52. W. Eduardo), Fredy (52. Show), Geraldo (81. Mabululu) – Gelson.
Jiyed – Ali, O'Michael
Ismaïlia Stadium (Ismaïlia)
Mali
D. Diarra – Sacko, Kouyaté, Wagué (C), Haidara – Haidara (73. Doucouré), L. Coulibaly – Adama Traoré I (81. Marega), Adama Traoré II, Doumbia (58. S. Koïta) – K. Coulibaly.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:9. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Mali, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. Druhý poločas nám nabídl celkem jednostrannou záležitost, směrem dopředu byla aktivnější Angola, která se za celou dobu nedostala do ničeho vážnějšího. K vidění byla pouze optická převaha, avšak útočné akce končily na pozorné obraně soupeře. Mali se tak může radovat z postupu z prvního místa, naopak Angola se s tímto turnajem loučí už ve skupině.
90+3'
90+2'
Ještě jedna žlutá karta, obdržel jí obránce Bastos.
90+2'
Haidara nechtěně zahrál rukou, soupeř tak zahrával zkrácený rohový kop. Vzdušná nabídka nepřinesla nebezpečí, nekompromisně odkopával Traoré.
90+1'
V pokutovém území se nejlépe zorientoval Marega, jehož prudké zakončení vystoupalo vysoko nad. Angola se okamžitě žene na druhou stranu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Angola neustále dobývá pokutové území soupeře, ještě se bude nastavovat.
88'
Campos se ujal rozehrávky standardní situace z pravé strany. Jeho přetažený centr za sebe prodlužoval Sacko, avšak soupeř bude zahrávat rohový kop.
87'
Diarrovi se nepovedlo konstruktivně odkopnout od branky, naopak zamířil daleko za postranní čáru. Gaspar tak mohl obstarat autové vhazování.
86'
Eduardo se pokoušel naběhnout za obranu, avšak ho nakonec zastavil praporek pomezního. Opakovaný záběr nabídl hodně spornou záležitost.
85'
Mali si vyzkoušelo rohový kop, po kterém se do zakončení tlačil střídající Marega. Jeho hlavičkový pokus směřoval nad branku, Angola tak stále žije.
81'
Střídání v týmu Angola: ze hřiště odchází Geraldo, přichází Mabululu.
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Adama Traoré I, přichází Moussa Marega.
80'
Žlutou kartu dostává Herenilson (Angola).
79'
Eduardo se ještě pokusil zastavit míč na hrací ploše, což se mu nakonec podařilo. I tak se Angola k ničemu nedostala, naopak se k balónu dostal Diarra.
78'
Bastos to zkoušel vzít sám na sebe, nicméně o ránu z velké vzdálenosti se postaral Eduardo, jehož pohotová rána směřovala hodně daleko vedle branky.
77'
Hodně nepřesnou střelu vyprodukoval jeden z hráčů Mali, jenž mířil vysoko nad branku soupeře. Tony nemusel zasahovat, naopak rozehrál do strany.
76'
Také reprezentace Mali si po delší době vyzkoušela rohový kop, který nabídl dalekonosný pokus v podání Koity, jenž trefil pouze blok protihráčů.
75'
Coulibaly šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde to sám na sebe vzal Sacko, který poté ještě spolupracoval s Traorém, jenž vybojoval rohový kop.
74'
Podél autové čáry to zkoušel Geraldo, avšak včas ho dokázal dohrát Haidara, který vypíchl míč do zámezí. Angola bude i přesto moci vhazovat.
73'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Cheick Doucouré.
72'
Hlavní sudí musel řešit další osobní souboj, po kterém se na zemi ocitl jeden z hráčů Angoly. Na pořadu dne tak bude další volný kop pro hráče v červeném.
71'
Diarra dalekonosně odkopával na pravou stranu, kde se Traoré nedokázal prosadit ve vzdušném prostoru. Naopak dokázal hlavičkoval zadák Bastos.
70'
Aby toho nebylo málo, tak to z velké vzdálenosti zkoušel Campos, jehož zakončení vystoupalo hodně vysoko nad branku, Diarra tak nezasahoval.
69'
Žlutou kartu dostává Djigui Diarra (Mali).
69'
Angolané si vyzkoušeli další rohový kop, jenomže ještě před tím se do zakončení dokázal natlačit forvard Gelson, jehož rána byla hodně slabá.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Mali stále vede o jednu branku. Soupeř je ve druhém dějství aktivnější, avšak k ničemu vážnějšímu to zatím nevedlo.
63'
Další pas se pro změnu snášel na Gelsona, avšak před ním ve vzduchu kraloval obránce Haidara. Mali se zmohlo pouze na odklizení míče do autu.
62'
Traoré měl kolem sebe hodně prostoru, jenomže nadějnou akci nevyřešil vůbec dobře. Jeho pomalá přihrávka skončila pouze u jednoho z protihráčů.
61'
Campos dokázal v souboji o míč předskočit protihráče, avšak hlavičkou ho poslal pouze na kopačku Waguého, který velice zkušeně nastřelil protihráče.
60'
Pomezní sudí si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel forvard Eduardo. O rozehrávku se zanedlouho postará brankář Diarra.
59'
Po pravém křídle si to sympaticky do pokutového území namířil obránce Gaspar, jehož zpětná přihrávka trefila jednoho z obětavých protihráčů.
58'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Sékou Koïta.
57'
Massunguna v tísni raději vyprodukoval zpětnou přihrávku až na brankáře Tonyho, který pro změnu rozehrál na pravou stranu, kde se nacházel Gaspar.
56'
O přihrávku si hlasitě řekl střídající Eduardo, který poté spolupracoval se Showem, jehož nadýchaný oblouček dokázal v poklidu odvrátit Haidara.
55'
Bylo tomu skutečně tak, avšak obstřel zdi skončil kousek vedle branky soupeře. Angola tak podruhé neinkasovala, Tony bude rozehrávat od branky.
54'
Druhý poločas rovněž nabízí celou řadu nedovolených zákroků. Coulibaly vybojoval v souboji s Massungunou standardní situaci, budeme sledovat přímý projektil?
53'
Na opačné straně jsme sledovali standardní situaci. Míč do pokutového území stáčel Geraldo, který našel pouze rukavice pozorného brankáře Mali.
52'
Střídání v týmu Angola: ze hřiště odchází Mateus, přichází Wilson Eduardo.
Střídání v týmu Angola: ze hřiště odchází Fredy, přichází Show.
51'
I tak byl na pořadu dne rohový kop pro hráče Mali. Z levé strany ho obstaral Coulibaly, který na hranici malého vápna našel připraveného Massungunu.
50'
Po předchozím souboji skončil na zemi angolský zadák Gaspar, který měl zdravotní problémy. Nakonec se na hrací plochu vydal také lékařský personál.
49'
Angola chybovala v blízkosti pokutového území, do šance se tak mohl dostat Doumbia, avšak ukopnutí hracího předmětu hrálo do karet Paizovi.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl da Costa, čehož si pochopitelně všiml také hlavní sudí. Mali rozehrálo nakrátko.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Angoly, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně ofenzivní podívanou. Sledovali jsme celkem vyrovnanou partii, ve které bylo nebezpečnější Mali, jenž se nakonec dočkalo doposud jediné branky, o kterou se postaral Haidara. Angola se většinu času snažila vycházet ze zajištěné obrany, nicméně ta jednou polevila. Na druhé straně si i brankář Diarra připsal několik ostrých zákroků.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Angola to opět zkoušel až z vlastní poloviny, nicméně přihrávka na Gaspara byla až příliš prudká. Kouyaté tak bude moci obstarat autové vhazování.
42'
Po nepříjemném střetu skončil na zemi angolský obránce Paizo, který to hodně těžce nese. Sudí přerušil hru, do akce se dostal také lékařský personál.
41'
Fredy sáhl k druhému nedovolenému zákroku v krátkém časovém sledu, jenomže levá strana Mali se daleko nedostala. Míč se zjevil za postranní lajnou.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme čekali celkem dlouho dobu, avšak Mali se dostalo do kýženého vedení. V tuto chvíli jsou na tahu hráči Angoly.
37'
Mali právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Mali celkem dlouho kombinovalo na polovině soupeře, přičemž se k míči dostal AMADOU HAIDARA, jehož neskutečně prudká rána ze třiceti metrů směřovala přesně k tyči, přičemž se brankář Tony za tímto pokusem pouze ohlédl.
34'
Haidara se dostával k padajícímu míči, avšak přitom fauloval také Herenilsona. Sudí byl i tentokráte pozorný, o rozehrávku se postará brankář Tony.
33'
Na pořadu dne byl třetí rohový kop tohoto zápasu. V přehuštěném prostoru se podařilo hlavičkovat Coulibalymu, jenž nakonec o kousek minul branku.
32'
Gaspar v krátkém časovém sledu podruhé fauloval. Mali rozehrávalo po zemi na vlastní polovinu, přičemž Haidara raději přeposlal míč na Sacka.
31'
Na centrovanou nabídku si seběhla hned dvojice hráčů Mali, avšak Kouyaté na teč svého spoluhráče nedosáhl. Hlavička směřovala vedle branky.
30'
Coulibaly dohrál protihráče, což sudímu neuniklo. Navíc to podél autové čáry zkoušel Gelson, jehož pád na zem nakonec nepřinese standardní situaci.
29'
Žlutou kartu dostává Bruno Gaspar (Angola).
29'
Zadáci Angoly si celkem dlouho pohrávali s míčem na vlastní polovině. Nakonec byla k vidění kolmice na Mateuse, kterou pohlídal pozorný Wagué.
28'
Traoré ještě udržel míč na hrací ploše, přičemž si to namířil k pokutovému území, kde narazil na hrstku protihráčů. Mali má problémy s přechodem do útoku.
27'
Jako první se k volnému míči dostal Campos, jenž to zkoušel rovnou ze vzduchu, avšak o pár čísel minul branku. Diarra byl v pohybu na druhou stranu.
26'
Hlavní sudí přerušil hru, nedovoleným způsobem si totiž počínal Campos, který si vyslechl domluvu od sudího. Při dalším podobném zákroku se bude žlutit.
25'
Do kombinace byl zapojen také brankář Tony, který konstruktivně rozehrával do strany na Massungunu, jenž pro změnu ještě vracel Paizovi.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na první branku stále čekáme. Hra je hodně vyrovnaná, navíc sledujeme celou řadu zajímavých momentů.
19'
Aby toho nebylo málo, tak to podobným pokusem zkoušel také Sacko, avšak ani ten si na brankáře nepřišel. Velice dobrá pasáž v podání hráčů Mali.
18'
Právě Traoré si nenápadným způsobem navedl míč na levou nohu a poté pálil ke vzdálenější konstrukci. Tam se včas nastěhoval brankář Angoly.
17'
Ven z branky musel Diarra, kterému se podařilo zasáhnout před dotírajícím da Costou. Následoval dalekonosný odkop, který velice přesně našel Traorého.
16'
Hodně prostoru měl kolem sebe Kouyaté, který okamžitě v pokutovém území hledal své spoluhráče, avšak obětavý zákrok vytasil obránce Massunguna.
15'
Coulibaly se pokoušel prodloužit za sebe, avšak důrazně šel do souboje Massunguna, který nakonec odvracel balón pouze ven za hrací plochy.
14'
Obrana Mali si nyní pohrávala s míčem na vlastní polovině, přičemž si na dalekonosnou kolmici pokusil naběhnout Sacko, který na balón nedosáhl.
13'
Traoré operoval s míčem u rohového praporku, nakonec to po jeho přihrávce zkoušel centrem Sacko, který v pokutovém území našel pouze Paiza.
12'
Obrana Angoly se na malý moment otevřela, čehož se pokoušel využít Haidara, jenž nakonec narazil na blok protihráčů, který posléze odkopl balón.
11'
O provedení autového vhazování se postaral obránce Kouyaté, kterému rozehrávka celkem trvala. Nakonec si vyměnil míč s vedle stojícím Doumbiou.
10'
Tony mohl odkopávat od své branky, přičemž na druhé straně hledal Gelsona, jenž ve vzduchu neuspěl. V krátkém časovém sledu tady máme další faul.
9'
Diarra měl další práci, tentokráte to ze střední vzdálenosti zkoušel Geraldo, jenž opět mířil pouze doprostřed branky. Mali se žene na druhou stranu.
8'
Po autovém vhazování se do vzdušného souboje pouštěl da Costa, který našel pouze protihráče. Posléze Herenilson fauloval jednoho z protihráčů.
7'
Posléze si za obranu nabíhal da Costa, který byl ještě lehce dohrán protihráčem. Následnou ránu blokoval protihráč, na řadu přijde rohový kop.
6'
Do úvodní šance tohoto zápasu se dostal Gelson, jehož slaboučká rána směřovala pouze doprostřed branky, kde se pochopitelně nacházel Diarra.
5'
Poprvé se k míči dostal brankář Tony, který mohl rozehrávat od své svatyně. Fredy vyprodukoval nepřesnou přihrávku na kolegu Bastose.
4'
K rozehrávce se nakonec postavil Traoré, jenž našel pouze prvního protihráče. Odraženého míče se chopil Coulibaly, který odkopával na pravou stranu.
3'
Hned v úvodu to dalekonosným pasem na pravou stranu zkoušel Haidara, po jehož přihrávce byl faulován Traoré. Následovat bude standardní situace.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Mali, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Angola: Cabaça – Gaspar, Bastos, Massunguna, Paizo – Djalma, Herenilson – Mateus (C), Fredy, Geraldo – Gelson.
Náhradníci: Landú, Ndulo – Afonso, Buatu Mananga, Carmo, Costa, Macaia, Stélvio, Show, Brandão, W. Eduardo, Mabululu.

Mali: D. Diarra – Sacko, Kouyaté, Wagué (C), Haidara – Haidara, L. Coulibaly – Adama Traoré I, Adama Traoré II, Doumbia – K. Coulibaly.
Náhradníci: Kéïta, Mounkoro – Diaby, H. Traoré, Doucouré, S. Koïta, Samassékou, Fofana, Djenepo, Marega, Y. Koné.

Rozhodčí: Jiyed – Ali, O'Michael.
Mali

Na opačné straně stojí jeden z favoritů celého turnaje, kterým je reprezentace Mali. Právě tento celek zaujímá první pozici své skupiny, nicméně náskok před posledním mužstvem je pouze tříbodový. Mali si hned na úvod skupinových bojů s chutí zastřílelo, v souboji proti Mauritánii bylo k vidění hned pět branek, přičemž hned čtyři z nich dokázali vsítit právě hráči Mali. O dost složitější duel sliboval zápas proti Tunisku, i tentokráte se prosadily oba celky, avšak konečným výsledkem byl nakonec stav 1:1. Mali tak stále nemá jistotu postupu, avšak má k tomu nejlepší pozici ze všech celků ve skupině.
Angola

Fotbalisté Angoly se po dvou odehraných zápasech nacházejí na třetí pozici, přičemž si pořádně zahrávají s postupem do vyřazovacích bojů. Angola má na svém kontě pouze dva body, v dnešním utkání tak musí za každou cenu bodovat, neboť by v tuto chvíli nepostupovala ani ze třetího místa. Hned v prvním utkání se Angole podařilo vybojovat velice cenný bod proti Tunisku, tento duel nakonec přinesl nerozhodný výsledek 1:1. Remíza byla k vidění také v souboji proti Mauritánii, přičemž tento duel tentokráte žádnou branku nepřinesl, Angola tak nesplnila roli favorita tohoto zápasu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Africký pohár národů má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Angolou a Mali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.