Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Alžírsko : Nigérie - 14. července 2019   21:00

Alžírsko
Alžírsko
40' Troost-Ekong(vl.)  • 90+5' Mahríz
2:1
(1:0)
Nigérie
Nigérie
72' Ighalo
Alžírsko
Gassama (GAM) – Samba (SEN), Tiama (BFA)
Cairo International Stadium, Káhira, Egypt
Nigérie
Akpeyi – Awaziem, Troost-Ekong, Omeruo, Collins – Etebo, Ndidi – Chukwueze (78. Onyekuru), Iwobi, Musa – Ighalo.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Druhé semifinále Afrického poháru národů končí vítězstvím favorizovaného Alžírska, které si postup zasloužilo. Za stavu 1:0 se sice trochu zbytečně uchýlilo pouze k bránění postupového výsledku, za což bylo potrestáno vyrovnávacím gólem z penalty, ovšem fantastickým závěrem nakonec strhlo vedení na svou stranu a může se těšit na finálový souboj se Senegalem.
Pro Nigérii končí semifinále nesmírně smolně. Nigérie sahala alespoň po prodloužení, kde se již mohlo stát cokoliv, ovšem neubráněná standardka v posledních sekundách hry se jí stala osudnou.
90+5'
90+5'
Alžírsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné! RIJÁD MAHRÍZ se krásně trefuje z přímého kopu a v poslední nastavené minutě rozhoduje o postupu svého týmu do finále! Jak krutý dokáže fotbal být, z pohledu Nigérie!
90+4'
V poslední nastavené minutě mají ještě Alžířané výhodu přímého kopu, v těsné blízkosti šestnáctky soupeře.
90+3'
Rijád Mahríz (Alžírsko) prováhal okamžik ke střele, při svém odvážném průniku do vápna.
90+2'
Ismaël Binnásir (Alžírsko) mohl posunout svůj tým do finále, ale jeho rána ze střední vzdálenosti skončila na břevně!
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Na druhé straně se Sufiján Fígúlí (Alžírsko) již drží za hlavu, také on měl možnost vstřelit uvnitř vápna soupeře, ale i on branku přestřelil, byť ne o tolik, jako před chvílí Henry Onyekuru.
88'
Žlutou kartu dostává Chidozie Awaziem (Nigérie).
88'
Henry Onyekuru (Nigérie) pohotově vystřelil ve vápně soupeře, ale branku o několik metrů přestřelil.
87'
Ale, na rozdíl od prvního poločasu, se Alžírsku přestaly dařit nakopávané míče, kterými překonávali defenzivu Nigérie.
86'
Odion Ighalo (Nigérie) fauluje u půlící čáry, Alžírsko rozehrává.
85'
Podoba s prvním semifinále se nabízí – i tento duel míří do prodloužení...
83'
Rijád Mahríz (Alžírsko) to zkusil z velké dálky na branku, kterou ale minul, to chtělo asi spíše centr, ukazuje nyní i spoluhráč Bagdád Búnidžáh.
82'
Bagdád Búnidžáh (Alžírsko) faulován na polovině soupeře, to znamená jediné – volný kop pro Alžírsko.
81'
Alex Iwobi (Nigérie) to zkusil ze střední vzdálenosti, s jeho přízemní střelou ale neměl Rájs Mbúlhí starosti.
80'
Alžířané nic z této standardky nevytěžili, odkop od branky Nigérie.
79'
Alžírsko získává, po faulu na Adlina Quidjúra, volný kop na polovině soupeře.
78'
Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Samuel Chukwueze, přichází Henry Onyekuru.
76'
Daniel Akpeyi (Nigérie) si bere míč a rozehrává od své branky.
75'
Alžírsku se hra na jistotu nevyplatila, Nigérie dokázala srovnat a nyní to bude nesmírně napínavá podívaná.
74'
Alžírsko získává míč u půlící čáry, aby ho následně zbytečně snadno ztratilo.
72'
Nigérie právě vstřelila branku!
Musely to být obrovské nervy, ale ODION IGHALO to zvládl a proměněnou penaltou vyrovnává na 1:1!
71'
A pozor, sudí Gassama nařizuje pokutový kop a Mandimu, který nakonec byl tím, kdo hrál rukou, dává žlutou kartu.
70'
A sudí Gassama se jde podívat na video, tak že by přece jenom byla penalta?
69'
Pozor, VAR ještě kontroluje situaci, kdy měl Bagdád Búnidžáh (Alžírsko) zahrát ve vlastním vápně rukou!
68'
Žlutou kartu dostává Sufiján Fígúlí (Alžírsko).
68'
Oghenekaro Etebo (Nigérie) nedostal míč do vápna Alžírska, byť se jeho spoluhráči dožadovali odpískání hraní rukou soupeře.
67'
Za pískotu diváků se Nigérie drží u pokutového území Alžírska, hráči v zelených dresech si ale neví rady s defenzivním blokem soupeře.
66'
William Troost-Ekong (Nigérie) musí zasprintovat na vlastní polovinu, kam zamířil odražený míč. Tam ho také obránce Nigérie dostihl a může rozehrát.
65'
Mahdí Zifán (Alžírsko) nespěchá s autovým vhazování z pravé strany, na své polovině.
63'
Bylo to na centr, s nímž si ale obrana Nigérie poradila. K odraženému míči se dostal Sufiján Fígúlí (Alžírsko), který vypálil z voleje, branku ale minul.
62'
Alžířané získávají volný kop na polovině soupeře, rozehrávat budou z levé strany.
61'
Samuel Chukwueze (Nigérie) vybojoval rohový kop pro svůj tým. Ten rozehrál z pravé strany Odion Ighalo, ale poslal míč přímo do rukavic Mbúlhího.
60'
Je za námi hodina hry, Nigérie stále prohrává o gól, nicméně aktivita vedoucího Alžírska viditelně opadla, Nigérie má v posledních minutách více ze hry, dočká se vyrovnání?
59'
Ano, Adlin Quidjúra se vrací do hry, Alžírsko je opět v plném počtu a může se bránit při akci soupeře, kterou Alex Iwobi zakončil střelou vedle branky.
58'
Adlin Quidjúra (Alžírsko) je tím ošetřovaným hráčem, který by ale neměl mít nějaké omezení a měl by pokračovat v zápase.
57'
Na trávník spěchá lékařský tým Alžírska, k ošetření jednoho z reprezentantů.
56'
Nigérie se drží na polovině soupeře, ale v dostatečné vzdálenosti od pokutového území Alžírska.
55'
Ahmed Musa (Nigérie) se srazil s bránícím Adlinem Quidjúrou, který upadl, ale faul se nepíská.
54'
Rájs Mbúlhí (Alžírsko) si musí pospíšit s odkopem od vlastní branky, povedlo se.
52'
Žlutou kartu dostává Bagdád Búnidžáh (Alžírsko).
51'
Vzápětí Rijád Mahríz neuspěl na pravé straně proti bránícímu Jamilu Collinsovi, který odehrál míč na polovinu Alžírska.
50'
Rijád Mahríz (Alžírsko) nešel do souboje jeden na jednoho a z pravého křídla vrací míč zpět obráncům.
49'
Rámí Binsibajní (Alžírsko) nepustil přes sebe útočícího Samuela Chukwuezeho (Nigérie), dobrá obranná práce.
48'
Ismaël Binnásir se vrací do hry, není to nic vážného, naštěstí pro Alžírsko.
48'
Ismaël Binnásir (Alžírsko) si jde k lavičce a žádá ošetření pravé nohy, kdesi v oblasti lýtka.
47'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy ve stejném složení, v jakém skončili ten první.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Po prvním poločase vede zaslouženě Alžírsko 1:0, když zatím jediný gól si vstřelil nešťastný William Troost-Ekong (Nigérie) do vlastní sítě. Alžířané mají přece jenom o něco větší kvalitu, jejich akce mají hlavu a patu, oproti Nigérii, kde je to tak trochu na náhodu.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Míč, po autovém vhazování Musy, končí v rukavicích Mbúlhího.
44'
Alex Iwobi (Nigérie) vybojoval autové vhazování z levé strany, vhazovat bude Ahmed Musa.
43'
Samuel Chukwueze (Nigérie) odstaven od míče, na polovině soupeře, ale Nigérie se rychle dostává zpět k míči.
42'
Další z řady dlouhých nákopů v podání Alžírska, které míří výhradně na Bagdáda Búnidžáha, který operuje na hrotu.
41'
Tak to bude zajímavé, rozhodne i druhé semifinále Afrického poháru národů vlastní gól?
40'
Rijád Mahríz (Alžírsko) to udělal na pravé straně parádně, vykličkoval obránce a poslal pas před branku. Tam si míč, nešťastně, srazil do vlastní branky bránící WILLIAM TROOST-EKONG.
39'
Po rychlé útočné akci netrefuje branku Alžírska Odion Ighalo (Nigérie).
38'
Alžírsko s míčem u půlící čáry, Nigérie je ale v pevném defenzivním bloku na své polovině.
37'
Obránce Jamilu Collins (Nigérie) míč ještě tečoval, takže je z toho roh pro Alžírsko, který ale následně Nigérie v pohodě ubránila.
36'
Další příležitost Alžírska, Bagdád Búnidžáh (Alžírsko) se prodral mezi dvěma obránci do zakončení, ale jeho oblouček skončil nad brankou Nigérie.
35'
Útočným faulem končí akce Nigérie, která se nyní stahuje na svou polovinu.
34'
Rájs Mbúlhí (Alžírsko) má míč a bude moci rozehrát od své branky.
33'
Bagdád Búnidžáh (Alžírsko) šel ve vápně soupeře do souboje s bránícím Williamem Troost-Ekongem, upadl, ale byl to nafilmovaný pád a může být rád, že to nebyla karta.
32'
Při exekuci přímého kopu to vypadalo, že z hlediště někdo hází prasátka do tváře Chukwuezeho, to musí být hodně nepříjemné.
31'
Samuel Chukwueze (Nigérie) rozehrál, trefil branku, ale poslal míči přímo do míst, kde stál pozorný Rájs Mbúlhí (Alžírsko).
30'
Jeden z bránících hráčů Alžírska zahrál u vlastního vápna rukou, to bude zajímavá standardka pro Nigérii.
29'
A Bagdád Búnidžáh (Alžírsko) k ní měl opravdu blízko! Dokázal se dostat přes obránce Omerua a poté i před gólmana, který ho ale fantasticky vychytal!
29'
Nigérie kombinuje u půlící čáry, samozřejmě tempu zápasu by prospěla nějaká ta branka.
27'
Mahdí Zifán (Alžírsko) neuspěl na pravém křídle, respektive dokázal vystřelit přes bránícího Collinse, ale hodně nepřesně.
26'
Nigérie přece jenom trochu vyrovnala hru, Alžírsko se již nedostává tak často před pokutové území soupeře.
25'
Alex Iwobi (Nigérie) fauluje na polovině soupeře, v souboji s bránícím Adlinem Quidjúraou, který se před něho šikovně natlačil.
24'
Ismaël Binnásir (Alžírsko) ztratil míč, ten končí v autu, vhazují Nigérijci.
23'
William Troost-Ekong (Nigérie) si nekomplikuje situaci a míč odkopává u pravé postranní čáry do autu.
22'
Daniel Akpeyi (Nigérie) musí k hranici vlastního vápna, aby lapil míč, po nepřesném nákopu soupeře.
21'
Je za námi prvních dvacet minut, v nichž to nakonec nebyla žádná nuda, zejména díky dobrému výkonu Alžírska, které má převahu.
19'
Mahdí Zifán (Alžírsko) faulován na polovině soupeře, volný kop pro Alžírsko.
18'
Alžířané mají v posledních minutách převahu, kterou dokazuje další akce, kdy se málem za obranu, do úniku, dostal Júsuf Bilajlí, kdyby však nezasáhl obránce Nigérie.
16'
Rámí Binsibajní (Alžírsko) hlavičkuje po volném kopu, z levé strany, těsně nad branku Nigérie, povedená hlavička!
15'
Chidozie Awaziem (Nigérie) fauluje na své polovině, volný kop tentokrát pro Alžírsko.
14'
Samuel Chukwueze (Nigérie) rozehrál, zkusil to z dálky přímo na branku, kterou ale netrefil.
13'
Volný kop Nigérie, na útočné polovině, rozehrávat bude Samuel Chukwueze.
11'
Zajímavá útočná akce Alžírska, kdy musel zasahovat i gólman Daniel Akpeyi (Nigérie), další střelecký pokus pak zablokoval jeden z obránců.
10'
Sufiján Fígúlí (Alžírsko) zachytil pas, ale následně Júsuf Bilajlí nepřesně přihrává na levou stranu.
9'
Alžířané s míčem na vlastní polovině, další nákop dopředu, který je úspěšný.
8'
Povedený centr z levé strany míří před branku Nigérie, kam si seběhl Bagdád Búnidžáh, od něhož se míč odrazil těsně vedle branky soupeře. Nicméně je pískán ofsajd.
7'
Rámí Binsibajní (Alžírsko) poté nakopl míč dopředu, kde hledal Bagdáda Búnidžáha, který měl ale k míči daleko.
6'
Hraje se ve středu hřiště, odkud nemají Alžířané problém poslat míč až zpět k vlastnímu brankáři.
5'
Asi se nedá čekat, že bychom od úvodních minut sledovali strhující bitvu, přece jenom jde o hodně.
4'
Samuel Chukwueze (Nigérie) fauluje u půlící čáry a míč získávají Alžířané.
3'
Daniel Akpeyi (Nigérie) se zapojuje do rozehrávky svého mužstva, Nigérie zatím příliš nepůjčuje míč svému soupeři.
2'
Odion Ighalo (Nigérie) končí na trávníku, po souboji s bránícím Adlinem Quidjúraou, kterému sudí domlouvá.
1'
Vše je již nachystáno k úvodnímu výkopu druhého semifinále, kdo doprovodí Senegal do finále?
Oba týmy na trávníku, hrají hymny.

Alžírsko: Mbúlhí – Zifán, Mándí, Binlamrí, Binsibajní – Quidjúra – Mahríz, Fígúlí, Binnásir, Bilajlí – Búnidžáh.
Náhradníci: Dúcha, Úkíddžá – Atál, Táhrát, Halíš, Abíd, Bráhímí, Búdawí, Únás, Delort, Fáris, Slímání.

Nigérie: Akpeyi – Awaziem, Troost-Ekong, Omeruo, Collins – Etebo, Ndidi – Chukwueze, Iwobi, Musa – Ighalo.
Náhradníci: Ezenwa, Uzoho – Aina, Balogun, Shehu, Kalu, Obi Mikel, Ogu, Onuachu, Onyekuru, Osimhen, Simon.

Rozhodčí: Gassama (GAM) – Samba (SEN), Tiama (BFA).
NIGÉRIE
Nigerijci nebyli v základní fázi turnaje tak suverénní, jako Alžířané. Do turnaje vstoupili dvěma vydřenými výhrami 1:0 nad Burundi a Guineou, o první místo si to Nigérie rozdala v posledním duelu proti Madagaskaru. I v tomto duelu byla Nigérie favoritem, ale proti překvapení turnaje to nestačilo, rozhodovalo se na hřišti, kde vyhrál Madagaskar 2:0 a zajistil si postup z prvního místa. Nigérie postoupila z druhého a v osmifinále nastoupila proti druhému nejlepšímu týmu skupiny F, Kamerunu. První půle vyšla lépe Lvům z Kamerunu, kteří ji vyhráli 2:1. Po přestávce ale Ighalo a Iwobi rozhodli o výhře 3:2 a postupu do čtvrtfinále.
Tam již čekalo další překvapení turnaje, Jihoafrická republika, která vyřadila v osmifinále favorizovaný domácí Egypt, i s hvězdným Salahem. Taktický duel však zvládla lépe Nigérie, která rozhodla o výhře 2:1 v 89. minutě, kdy dal vítězný gól Troost-Ekong.
ALŽÍRSKO
Alžířané prošli základní skupinou bez zaváhání. Nesmírně cenná byla výhra nad Senegalem (1:0), což se ukázalo jako klíčové, z pohledu postupu z prvního místa ve skupině. S ostatními dvěma soupeři (Keňou a Tanzánií) si Alžírsko celkem v poklidu poradilo (výhry 2:0 resp. 3:0). Do vyřazovacích bojů postoupilo Alžírsko s nejlepším skóre (6:0). 7. července bylo v Káhiře na pořadu osmifinále, soupeřem byla Guinea, která nekladla favoritovi odpor – Alžířané vyhráli snadno 3:0 a postoupili do čtvrtfinále.
Ve čtvrtfinále to již bylo velké drama, s Pobřežím slonoviny hrálo Alžírsko 1:1 a o postupu musely rozhodnout až penalty, v nichž byly oba týmy dlouho úspěšné. Až do šesté série, v níž neuspěl Bony Wilfried a Pobřeží slonoviny tak na turnaji skončilo.
Vítejte u online přenosu semifinálové utkání Afrického poháru národů, v němž ALŽÍRSKO nastoupí proti NIGÉRII.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.