Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Kamerun : Komory - 24. ledna 2022   20:00

Kamerun
Kamerun
29' Toko Ekambi  • 70' Aboubakar
2:1
(1:0)
Komory
Komory
81' Y. M'Changama
Kamerun
A. Onana – Fai, Castelletto, Ngadeu, Tolo – Ngamaleu (63. Bassogog), Anguissa (84. J. E. Onana), Hongla, Toko Ekambi (77. Siliki) – Choupo-Moting (63. N'Jie), Aboubakar (C) (77. Bahoken).
Tessema – Marengula, Cheruiyot
Stade Omnisport Paul Biya, Yaoundé
Komory
Alhadhur – Zahary, M. Youssouf (89. Djoudja), Abdou (C), Bakari (88. M'Madi) – Y. M'Changama, Youssouf (75. Mattoir), Abdullah, Bachirou (89. Moussa) – Ben Nabouhane, Mogni (52. Ali Mohamed).
Ali Mohamed, Mattoir, Moussa, Mohamed, M'Madi, Djoudja, Ahamada.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:8.
Po velmi zajímavém osmifinálovém duelu z Afrického poháru přeji všem čtenářům onlajnů klidnou a pohodovou noc.
Dvanáct minut před koncem zázračně pro změnu čaroval brankář Kamerunu André Onana. O tři minuty později však již byl krátký na luxusní kousek z přímého kopu, který vznikl v dílně mad in M´Changama – 2:1! Poslední důležitý moment utkání byl v poslední minutě normální hrací doby, kdy se proti střele Hongly zaskvěl opět Alhadhur! Kamerun vítězí 2:1 a postupuje na domácí půdě do čtvrfinále Afrického poháru. Komory se, se ctí poprali se silnějším soupeřem, problémy kolem brankářů, když zápas odchytal hráč z pole a také oslabením, které i s nastavením trvalo 90 minut po vyloučení svého kapitána Abdou ze sedmé minuty.
Nástup do druhéh půle měl Kamerun opět zdrcující. Aboubakara vychytal zastupující brankář a o pár minut později opět čaroval proti přízemní střele Aboubakara a zvláště proti dorážce z kopačky Ngamelau. Poté sice dal Aboubakar gól, ale z jasného ofsajdu. Bassogog pro změnu poslal míč těsně vedle branky. Až v sedmdesáté minutě zvýšil Aboubakar na 2:0, ale rozhodnuto zdaleka nebylo.
Sláva vítězům z Kamerunu po vítězství 2:1, které čeká ve čtvrfinále Gambie! Ale obrovská čest a uznání patří bojovníkům reprezentující Komory! Perfektní výkon odvedl také kolega Jan Hochman množstvím gifů ze zajímavých událostí tohoto utkání.
90+3'
90+3'
Hráči Komor se velmi rozčilují na sudího, že hvízdl do píšťalky v momentě rodícího se brejku, který by teoreticky mohl přinést možné vyrovnání.
90+2'
Kamerunští hráči se raději stahují dokonce do oblasti střediového kruhu, kde v poklidu dlouze kombinují.
90+1'
Kamerun se bude snažit dohrát utkání na polovině soupeře.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty!
90'
Neskutečnou dělovku Hongly ze střední vzdálenosti vyráží učebnicovýým reflexem bad břevno na rohový kop výborný Alhadhur!
89'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Fouad Bachirou, přichází Djoumoi Moussa.
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Mohamed Youssouf, přichází Ibroihim Djoudja.
88'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Saïd Bakari, přichází Ali M'Madi.
87'
Žlutou kartu dostává Faiz Mattoir (Komory).
87'
Mattoir nepěkně dohrál v osobním souboji šikovnějšího obránce Collinse Faie.
86'
Skóre utkání je vyrovnanější než hra na zeleném pažitu.
85'
Centr z přímého kopu byl snadnou lahůdkou pro obránce Kamerunu.
84'
Další ránu od soupeře musel ve středu hřiště schytat velmi dobře hrající tvůrce hry M´Changama.
84'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Jean Emile Onana.
82'
Žlutou kartu dostává Fouad Bachirou (Komory).
81'
Komory právě vstřelily branku!
Zdravě naštván po faulu na svou osobu byl reprezentant ostrava Komory YOUSSOUF M'CHANGAMA a neskutečně napálil míč přímo k tyči pod břevno – 2:1!
80'
Žlutou kartu dostává Martin Hongla (Kamerun).
79'
Hongla byl velmi pozdě v souboji s aktivním M´Changamou.
78'
Onana má sna dve svých rukavicích magnet jinak není možné vysvětlit jak mohl vyrazit perfektní střelu M´Changama!
77'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Vincent Aboubakar, přichází Stéphane Bahoken.
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází James Lea Siliki.
76'
Měnit a hned dvojnásobně sestavu bude i lavička Kamerunu. Za aplausu tribun proběhne dvojnásobné střídání.
75'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Benjaloud Youssouf, přichází Faiz Mattoir.
74'
Kamerunští hráči v poklidu kombinují na své útočné polovině hřiště.
72'
Tentokráte míč místo u Aboubakara skončil v rukavicích brankáře Alhadhura.
70'
Kamerun právě vstřelil branku!
Po pěkném pasu Hongly převzal míč VINCENT ABOUBAKAR naznačil zakončení pravačkou, na což mu soupeř skočil a levačkou snadno posílá míč až do sítě – 2:0!
69'
Plné zuby na hraně vyčerpání toho mají někteří hráči reprezentující Komory.
68'
Tento náběh hráče Kamerunu za svou obranu soupeř včas odhalil a také ubránil.
66'
Střelecký pokus pravačkou Christiana Bassogoga končí opět jen těsně vedle tyče!
65'
Aboubakar sice obdržel pěkný pas, ale těžil ze svého pětimetrového ofsajdu, tudíž takto dosažená branka zákonitě nemůže platit.
64'
N´Jie svým pasem nepřesně vyzýval své spoluhráče k náběhu za obranu soupeře.
63'
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Clinton N'Jie.
Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Moumi Ngamaleu, přichází Christian Bassogog.
62'
Dlouhý nákop hráčů vyznávající zelenožlutočervenou kombinaci barev končí za koncovou čárou.
61'
Obránce Nouhou Tolo byl při svém útočném výpadu u postranní čáry ubráněn.
60'
Pečlivě srovnaný blok ve dvou řadách tomu fotbalistům Kamerunu v těchto chvílích hry příliš nedovoluje.
58'
Až třicet metrů od své branky se vydal Alhadhur, ale jeho nákop rychle končí mimo hrací plochu.
56'
Kamerun i nadále operuje v blízkosti soupeřova pokutového území.
54'
Hrdinou zápasu je strážce branky výběřu z ostrovů jménem Komory! Alhadbur vyráží přízemní střelu Aboubakara neortodoxně pěstí, aby výtečně zhatil následně gólovou dorážku z kopačky Ngamaleu!
52'
Střídání v týmu Komory: ze hřiště odchází Ahmed Mogni, přichází Abdallah Ali Mohamed.
52'
U kontru hostí byl nejdříve připravený brankář Onana, který včas vyběhl ze své branky.
51'
Na centrovaný míč ideálně nedosáhl Aboubakar a u zadní tyče číhající Toko Ekambi ho nedokázal dopravit mezi tři tyče.
50'
Kamerunci svého soupeře přehrávají ještě více než v první půli, ale Choupo-Moting si v tento moment hry nesrovnal správně mířidla.
49'
Následný pokus Aboubakara nebyl již tak povedený a míří vedle branky soupeře.
48'
Po centru zprava se ideálně ve vzduchu zavěsil v pokutovém území Vincent Aboubakar a svou hlavičkou do kolen brankáře Alhadhura a nechal vyniknout tohoto hráče!
48'
Kamerunci to začínají hrát až příliš na krásu, což obrana soupeře zatím stíhá předvídat.
47'
Míč mířící za obranu soupeře, v tomto případě to hráčům Kamerunu nevyšlo.
46'
Statistika:

Držení míče: 59%:41%
Střely na branku: 1:3
Střely mimo branku: 5:0
Rohové kopy: 4:0
Fauly: 8:5
Již ve třetí minutě brankář Onana musel likvidovat nebezpečný přímý kop soupeře. V sedmé minutě přišel jeden z klíčových momentů celého zápasu, když byl po shlédnutí na obrazovce vyloučen kapitán Abdou. Drtivý tlak Kamerunu přinesl dvě slibné střely Aboubakara a Toko Ekambiho.Až těsně před půlhodinou odehrané hry se trefil Toko Ekambi. Vzápětí dvakrát čaroval Onana rukama i nohama a zabránil skvostně vyrovnání soupeři! První poločas tedy skončil vítězstvím Kamerunu 1:0! Výborný servis z tohoto utkání prostřednictvím gifů vytvořil Jan Hochman! Druhý poločas by měl začínat cca ve 21:07 hodin.
45+4'
45+3'
Komorští hráči občas velmi zbytečně kombinují na příliš malém prostoru což se jim většinou nevyplatí.
45+2'
Kolmice po zemi zahraná do druhé vlny sice nastartovala Faie, jenže ten si nekontrolovaně předkopl míč až za koncovou čáru.
45+2'
Vše se stěhuje opět před branku hostí jelikož Ngameleu rozehraje rohový kop.
45+1'
Netradiční brankářské prvky zastím Alhadhurovi vycházejí na výtečnou, nyní urychlil hru svých spoluhráčů vyhozem obouruč.
45'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
44'
Collins Fai měl velké štěstí, že při sprintérském souboji sudí odpískal útočný faul Mognimu.
43'
Malá domů trochu zaskočila Alhadhura a ten nepřipraven odehrál nohou míč pouze do autu.
42'
Tolo v nouzi odehrál mičudu raději za postranní čáru.
41'
Následný centr z roho Kamerunu byl odvrácen velmi rychle do bezpečné zóny mimo pokutové území.
40'
Ngameleu nyní předvedl opravdu hodně mizerný centr.
39'
Bachirou inkasoval úder do obličeje, lež k zemi se skácel Martin Hongla.
38'
Na polovině hřiště se opět Kamerunci s jistotou ujímají nabízeného míče.
37'
Komory bez ohledu na své oslabení předvadějí věru sympatický výkon, leč vyrovnání jim nebylo dopřáno.
36'
Rohový kop pro Kamerun z pravé strany hřiště.
35'
Odkop bránícííh hráčů končí až za polovinou hřiště.
33'
Žlutou kartu dostává André Anguissa (Kamerun) za faul.
33'
Průnik hostujícího hráče musel nevybíravým faulem řešit nestíhající záložník Anguissa.
32'
Brankář Onana výtečně vyškrábl jek dělovku Mogniho, taki následnou dorážku M´Changama, kterou vykopl pohotovou nohou.
30'
Půl hodiny hry se držel oslabený celek Komor.
29'
Po sérii několika drobných chyb posunul Ngamaleu míč na Aboubakara, ten ho neosbecky předal ještě lépe postavenému KARLU TOKO EKAMBIMU a jeho střele nemohlo nic zabránit k cestě do sítě – 1:0!
27'
Kamerun nikam nespěchá a pomaličku, ale jistě se snaží svého soupeře co nejvíce unavit.
26'
Následně byl ve středu hřiště faulován Ahmed Mogni, který to nesl velmi nelibě.
25'
Že umí hrát perfektně hlavou prokázal v netradičním řešení celé situace na hranici pokutového území zastupující brankář Alhadhur.
24'
Na centr zprava sice nejvýše vyskočil v pokutovém území Nicolas Moumie Ngamaleu, ale jeho hlavičce chyběla hlavně přesnost.
23'
Youssouf si pomohl útočným faulem v souboji s obráncem Nouhou Tolo.
22'
Průnik Ngamalea byl předčasně ukončen hvizdem hlavního rozhodčího.
21'
Lavička Komor si nakonec rozmyslela své řešení problému po červené kartě a střídání, kdy na hřiště měl nastoupit Ahamada stáhli zpět.
20'
První dvacetiminutovku oslabená reprezentace výběru Komory přežila zatím bez gólové úhony.
18'
Hráči Kamerunu se zatím velmi slušně zastřelují, další těsná střela minula branku soupeře z kopačky Karla Toko Ekambiho!
17'
Komořané hřeší na své subtilní postavy, kdy v osobních soubojích mají jasně navrch silově lépe vybavení Kamerunci.
15'
Na dlouhý pas Collinse Faie nedosáhl v pokutovém území natahující se Aboubakar.
14'
Unikající Choupou-Moting byl zastaven jen za pomoci faulu bránícího Fouada Bachirou.
13'
Komory alespoń na chvíli přerušili válící se útoky soupeře ve středu hrací plochy.
12'
Po chytrém pasu sklepl míč do druhé vlny Karl Toko Ekambi a kapitán Kamerunu Vincent Aboubakar posílá míč skákavou střelou pouze těsně vedle levé tyče!
11'
Po vyloučení soupeře zcela zákonitě začal zcela zdrcující tlak hráčů Kamerunu.
10'
A jelikož Abdou hrál na pozici obránce chystají Komory brzkou změnu ve svém kádru.
9'
Centr zprava s vypětím sil odvrátila komorská obrana mimo pokutové území.
8'
Komory po velkých problémech s brankáři, kdy do branky se musel postavit hráč z pole. Již po sedmi minutách přicházejí o svého kapitána.
7'
Červenou kartu dostává Jimmy Abdou (Komory) za přišlápnutí soupeře.
6'
Sudí Dlouho řeší u obrazovky zákrok kapitána Komor. Nakonec to bude to nejhorší možné řešení pro hostující tým.
5'
Kulhající Nicolas Moumie Ngamaleu je za doprovodu lékaře doprovázen k ošetření za postranní čárou.
4'
Kapitán Abdou nedovoleně ve středu hřiště zastavil pronikajícího hráče Kamerunu.
3'
K exekuci přímého kopu se nakonec postavil Banjaloud Youssouf a jeho střela pořádně vystrašila brankáře Onanu!
2'
Sudí ještě dlouho rovnal zeď před rozehráním přímého kopu.
1'
Po rozehrání míče ve středovém kruhu se dvakrát balonu dotkli hráči reprezentující Komory a míč končí za postranní čárou.
1'
Vítěze tohoto osmifinále již ve čtvrtfinále čeká reprezentační výběr Gambie!
Komory k utkání nastoupí v bílozelené kombinace, Kamerun bude hrát v zelených dresech a červených trenýrkách.
Před utkáním tradičně proběhnou hymny obou účastníků dnešního zápasu.

Kamerun: A. Onana – Fai, Castelletto, Ngadeu, Tolo – Ngamaleu, Anguissa, Hongla, Toko Ekambi – Choupo-Moting, Aboubakar (C).
Náhradníci: Epassy, Omossola – Moukoudi, Oyongo, Ebosse, Siliki, Bassogog, Kunde Malong, J. E. Onana, Gouet, Bahoken, N'Jie.
Trenér: Toni Conceicao

Komory: Alhadhur – Zahary, M. Youssouf, Abdou (C), Bakari – Y. M'Changama, Youssouf, Abdullah, Bachirou – Ben Nabouhane, Mogni.
Náhradníci: Ali Mohamed, Mattoir, Moussa, Mohamed, M'Madi, Djoudja, Ahamada.
Trenér: Amir Abdou

Rozhodčí: Tessema – Marengula, Cheruiyot.
Je to přesně tak ja předeslal kolega Daniel Ryl. Komory nemají k dispozici žádného brankáře kvůli zranění či Covidu-19. Nejkratší sirku si v kabině vytáhl obránce Alhadhur, který poprvé v brance proti favorizovanému Kamerunu zažije doslova křest ohněm.
Tak pozor, to je změna! Dle pravidel CAF totiž negativní test nestačí, protože Ali Ahamada neabsolvoval pětidenní karanténu. Za Komory by tak měl chytat hráč z pole!
V Komorách si oddechli, protože outsider řešil zapeklitý problém. Všichni tři brankáři totiž vinou zdravotních problémů a COVID-19 vypadli z týmů, tudíž reálně hrozilo, že do branky bude muset někdo z hráčů v poli!

Dle informací se ale zdá, že vše dobře dopadne, protože gólman Ali Ahamada měl ráno negativní test, tudíž se může připojit k týmu a naskočit do večerního utkání.
Kamerunci jsou favoritem na šestý triumf, tudíž by jakýkoliv jiný výsledek byl velkým překvapením a šokem. Čeští fanoušci pak velmi dobře znají Michaela Ngadea, který strávil tři povedené sezony ve Slavii.
Jednoznačným favoritem je Kamerun, pětinásobný vítěz a šampion z roku 2017. V základní skupině si zajistil postup triumfy nad Burkinou Faso a Etiopií, načež mu k prvnímu místu stačila i závěrečná remíza 1:1 s Kapverdami. Kamerunci se tak stali se sedmi góly nejproduktivnějším týmem v základních skupinách.

Komory naopak prožívají šampionát snů. Už při své první účasti oslavili postup, ačkoliv po úvodních prohrách s Gabonem i Marokem a bez vstřeleného gólu na postup nevypadaly. Ostrované však v posledním duelu šokovaly favorizovanou Ghanu výhrou 3:2, kterou ji poslali domů a sami si zajistili historický postup ze třetího místa.
Zdravím všechny fanoušky afrického šampionátu! Našlapané osmifinále pokračuje od 20 hodin soubojem Kamerunu a Komor.